SPORT

Šumperské basketbalistky porazily Spartu a jsou ve finále play off druhé ligy

27. března 2013, 19:32, téma BASKETBAL, OS, mošo
Šumperské basketbalistky porazily Spartu a jsou ve finále play off druhé ligy Šumperk - Vítězstvím nad Spartou si šumperské basketbalistky zajistily postup do finále play off druhé ligy. V hledišti vytvořili skvělou atmosféru šumperské basketbalové legendy, bývalí trenéři, funkcionáři, hráči, hráčky a především velké množství fanoušků.
Domácí basketbalistky vstoupily do utkání s patřičným respektem k hráčkám v červených dresech. Dobrou osobní obranou nepustily soupeřky k jejich nacvičeným akcím a postupně zvyšovaly náskok. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala. Do třetí čtvrtiny Sparťanky nastoupily odhodlané snížit náskok a zdramatizovat utkání. Domácí hráčky neponechaly nic náhodě, změnou obrany a rychlými protiútoky byl po třetí čtvrtině stav 44:31. Poslední čtvrtina již nic nezměnila a domácí celý průběh kontrolovaly. „Jsem naprosto spokojený. V předvedené hře byly drobné nedostatky v zakončení, kdy jsme neproměnili vyložené koše, ale opět jsme měli skvělou obranu,“ zhodnotil utkání trenér Sládek.


Nedělní utkání mělo rozhodnout, zda bude série ukončena, nebo zda šumperské basketbalistky budou muset jet do Prahy k pátému utkání. Odhodlání obou družstev bylo obrovské, od začátku se bojovalo o každý koš. První čtvrtina skončila 20:20, druhá 9:9. Bojovalo se nejenom ve vzduchu, ale i na palubovce v zápasnickém stylu.
Nikdo nikomu nic nedaroval ani ve druhém poločase. Domácí hráčky plnily taktické pokyny v útoku hrát aktivně směrem ke koši a soupeřky začaly sbírat velké množství faulů. Zlepšenou obranou a prosazením se v útoku se podařilo skóre utrhnout a šumperské hráčky vedly po třetí čtvrtině o sedm bodů. Za stavu 52:47 hostující trenér neunesl tíhu důležitosti utkání a po nevhodné gestikulaci na rozhodčí obdržel technickou chybu. Následně si za další reakci vysloužil druhou a musel odejít z haly. Saša Podhorná potrestala hosty čtyřmi body z trestných hodů a stav 56:47 vypadal hodně dobře. Hostující hráčky se bez trenéra semkly a začaly hrát neuvěřitelně dobře nejenom v obraně, ale i v útoku. Norská hráčka Katrine Fjaerestad hrající za Spartu dvěma úspěšnými trojkami snížila na 61:57 dvě minuty před koncem. Opět začalo drama a taktické manévry. Domácí utkání dotáhly do úspěšného závěru a k postupu do finále play off.„Dnešní utkání bylo povzbuzující. Děvčata ukázala, že patří právem ke špičce druhé ligy a k nejlepším družstvům, s nimiž jsem se na palubovkách v mistrovských soutěžích setkal,“ řekl po utkání Sládek.


TJ Šumperk - Sparta Praha B 52:39 (20:9, 34:20, 44:31)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).