KULTURA

HELE! – festival jiné kultury aneb Velikonoce bez vajíčkové pomazánky

30. března 2009, 07:11, -mar-
Šumperk - Šumperk již brzo ožije zbrusu novým festivalem. Jarní festival spojený s netradiční oslavou Velikonoc připravili společnými silami kluci z nové šumperské čajovny a music baru Suteren Lounge.
"Na počátku měsíce března se zrodila myšlenka uspořádat nekonvenční oslavu narozenin, o dva týdny později je na světě HELE!, celovíkendový multižánrový festival, který chce poukázat na odlišný způsob zábavy nejen pro mladé,"  říká provozovatel čajovny Krtek.
 
Slovo dalo slovo, do projektu jsou zapojeny dva nezávislé prostory -  Klub SUTEREN-LOUNGE sídlící v budově šumperského divadla a čajovna ČAROVNA, kterou naleznete v prostoru pódia letního divadla za Vilou Doris.
 
"Hlavní ideou festivalu je poznání, v tomto případě půjde o poznání ASIJSKÉ KULTURY. Ta bude prezentována asijskou kinematografií pro děti i dospělé, cestopisným promítáním, gastronomií a pověstnými čajovými obřady. Všechny tři víkendové večery pak budou doplněny o doprovodný hudební program," říká Jirka Giesel ze Suterénu Lounge. 

 
 
Festival  odstartuje v pátek 10.4. ve 20:00.
Čajovnu Čarovnu rozproudí ethnopunková formace BURAN U RAN, kterou vystřídá uznávaná alternativní kapela TWO MEN WHOSE LOVE'S MUSIC.
V Suterenu bude připraveno ve 22:00 čtvrté vydání párty BOOM!!!. Tentokráte přivítá jediného, zato jedinečného hosta, dje Z-AIRES, který se představí ve 3 hodinovém setu toho nejšťavnatějšího house, electra a breakbeatu. Závěr prvního večera odehraje rezident BOOM!!!u dj KREDENC aka FAX.

Od soboty 11.4. a zejména  15. hodiny odpolední započne v Čarovně POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI, které představí japonský animovaný film a potrvá zhruba do 17:00. Připravena bude speciální selekce asijských čajů a pochutin, pro nejmenší pak široký sortiment ovocných džusů a šťáv.
V Suterenu bude od 15:00 připraven mistr asijské kuchyně, který přichystá pestrou škálu SUSHI, podávat se bude mimo jiné švestkové víno nebo tradiční japonský rýžový nápoj Sake. Atmosféru dobarví od 17:30 PŘEHLÍDKA SOUDOBÉ ASIJSKÉ KINEMATOGRAFIE. Ve 20:00 se Čarovnou rozezní karibské rytmy, reggae, dubwise a dubstep. Tempo budou udávat NEUROSPONGE a KREDENC.

Nedělní program 12.4. startuje opět v 15:00 v Čarovně a to CESTOPISNÝM PROMÍTÁNÍM z Indie a Izraele. Povídání bude rozděleno do dvou hodinových bloků s přestávkou, na které v 19:00 naváže poslední asijský snímek.
 Ve středozemí netradiční gurmánská tabule s MOŘSKÝMI PLODY se začne servírovat v Suterenu od 15:00. Posezení u dobrého jídla doplní projekce. Tečku za nedělním programem, ale i celým festivalem udělá šumperský matador dj CMEEN se speciálním oldschool setem a mistr selekce LUMNIK, který zahraje spoustu filmových a osvědčených melodií.Zbývá jen doplnit informaci o vstupném, které činí Kč 100,- za celovíkendovou permanentku na veškerý program nebo na jednotlivé dny:

ČAROVNA:
Pátek – Kč 50,-
Sobota – Kč 30,-
Neděle – Vstupné dobrovolné

SUTEREN-LOUNGE:
Pátek – Kč 50,-
Sobota – Vstupné dobrovolné
Neděle – Kč 30,-

Permanentky v předprodeji od 23.3. do 10.4.
 
PROGRAM:
HELE! – festival jiné kultury
10.4. – 12.4.
ŠUMPERK 
Pátek 10.4.
 
ČAJOVNA ČAROVNA
20:00 – 20:30 BURAN U RAN (ethnopunk)
20:30 – 22:00 TWO MEN WHOSE LOVE’S MUSIC (acoustic, alternative)
Vstupné – Kč 50,-

SUTEREN-LOUNGE
22:00 – 04:00 BOOM!!! Z-AIRES/mayapur/ + KREDENC/boom/ (house, electro, breaks)
Vstupné – Kč 50,-

 
Sobota 11.4.

ČAJOVNA ČAROVNA
15:00 – 17:00 POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI (japonský animovaný film)
Vstupné – dobrovolné
20:00 – 02:00 NEUROSPONGE meets KREDENC (caribian, reggae, dub, dubstep)
Vstupné – Kč 30,-

SUTEREN-LOUNGE
15:00 – 22:00 ASIJSKÁ KUCHYNĚ (sushi)
17:30 – 19:30 PROJEKCE (asijská kinematografie)
Vstupné – dobrovolné

 
Neděle 12.4.

ČAJOVNA ČAROVNA
15:00 – 17:00 CESTOPISNÉ PROMÍTÁNÍ – INDIE, IZRAEL
19:00 – 21:00 PROJEKCE (asijská kinematografie)
Vstupné – dobrovolné

SUTEREN-LOUNGE
15:00 – 22:00 ASIJSKÁ KUCHYNĚ (seafood)
15:00 – 18:30 PROJEKCE (asijská kinematografie)
21:00 – 03:00 CMEEN (oldschool set) + LUMNIK (soundtracks, hits)
Vstupné – Kč 30,- 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.3.2009 23:01
Titulek: SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor: Josef
30
Konecne sumperaci delaji taky nejaky festivalek... jedine co me kdy bavilo byly majalesy, ale ty posledni dobou nejak stagnuji nebo co... takze se moc tesim a rad bych vyridil vsem poradajicim sve Diky!
Reagovat
Datum: 2.4.2009 14:15
Titulek: Re: SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor: A.B.
59
Souhlasím, je to určitě super. Jen mě trochu mrzí reklama, kterou si majitelka dělá na serverech, určených pro jiné účely, než právě reklamní. Ale co, každý musí přece nějak začít, ne? Určitě časem tuto reklamu odstraní a pochopí profesionálnější cesty zviditelnění svého záměru. Ještě bych chtěl dále dodat, kdyby se našel někdo profesionálnější, kdo festival pro účely zveřejnění, nafotí. Poslední foto z výstavy bylo pod práh soudnosti bídné. Určitě se rád, ten kdo na festivalu nebude, podívá na fotky jiné, než naváté návštěvníky a ohryzané chlebíčky. Jinak držím palce, ať se vše obejde bez komplikací :o)
Reagovat
Datum: 1.4.2009 23:11
Titulek: Jasná věc...
Autor: Klárka V.
129
Naprosto souhlasím. Uvidíme jaké to bude, ale ten program zní úžasně!
Reagovat
Datum: 2.4.2009 13:46
Titulek: Podněty
Autor: kredenc
50
Tak mě napadá, že bychom mohli ke vchodu nachystat blok a posbírat názory a podněty Vás - návštěvníků k dalším ročníkům, které doufejme budou následovat..
Tak schraňujte nápady a za 8 dní tam!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.