SPORT

Házenkáři senzačně překonali osmifinále poháru

26. listopadu 2009, 21:04, téma HÁZENÁ, Michal Šíma
Šumperk - Již poněkolikáté se šumperští házenkáři probojovali v Českém poháru do osmifinále, letos byli poprvé úspěšní.
Do Šumperka přitom nepřijel nějaký slabý soupeř. Právě extraligová Kopřivnice v nejsilnějším složení se postavila domácím druholigovým amatérům. Velké podcenění a lehkovážný výkon favorita ve spojením s precizní obranou a střeleckým koncertem šumperského Laštůvky pak znamenaly senzaci.

Samotný vstup do zápasu již o lecčems vypovídal. Domácí koncentrovaní na každý útok tvrdě trestali kupící se chyby Kopřivnice. Vedení Šumperka 14:7 v polovině prvního poločasu bylo pro hosty alarmující a výsledkem bylo zkorigování stavu na tříbrankový rozdíl. Kopřivnice si nevěděla vůbec rady s domácím ostrostřelcem Laštůvkou, jenž zaznamenal celkem třináct gólů. Na většinu z nich mu nahrál hrající trenér Dopita a právě po této ose padly i zlomové branky v druhém dějství.
Hosté totiž přidali na důrazu a chvílemi již skutečně připomínali extraligový celek. Místy však byl favorit přecejen paradoxně v roli učedníků, zejména ve chvíli, kdy Dopita skvěle vystihl rozehrávku brankáře a nezadržitelně skóroval.

Pár hloupých ztrát míče zapříčeniných hlavně nezkušeností části šumperské sestavy se však Kopřivnice dostala na dostřel za stavu 27:26. V této chvíli však přišla asi nejdůležitější branka zápasu. Při signalizované pasivitě domácích se přecejen prosadil snad přes tři hráče kdo jiný než Laštůvka a vzápětí vychytal střelce v červeném rovněž ve středu večer vynikající Ošt'ádal v brance. Po dalších gólech Šumperka mohly za konečného stavu 30:27 propuknout oslavy historického postupu do čtvrtfinále.

V něm se domácí hrdinové utkají již příští středu s ještě věhlasnějším soupeřem, který však již bude vědět, že v Šumperku to lehké mít nebude.


Házená Šumperk - KH Kopřivnice  30:27Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).