SPORT

Házenkáři se vytáhli, předvedli nejlepší výkon za poslední dobu

15. října 2013, 20:08, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkáři se vytáhli, předvedli nejlepší výkon za poslední dobu Šumperk - To je ono! Šumperští házenkáři udrželi domácí neporazitelnost, ve čtvrtém kole přejeli dosud stoprocentní béčko Frýdku-Místku. A ještě k tomu po výkonu, který snesl nepřísnější měřítko. "Byl to náš nejlepší zápas za posledního dva a půl roku. Přesně takhle bychom chtěli hrát každé utkání," pochvaloval si Petr Korec. "Zvládli jsme to suprově. Zavládla u nás veliká spokojenost," dodal nadšeně týmový kapitán.

Druhá liga
ŠUMPERK - FRÝDEK M. 32:22 (14:9)

Brankářská jednička Zbyněk Ošťádal dorazila kvůli pracovním povinnostem do haly na gymnáziu ze zpožděním, drtivou většinu tak odchytal Jiří Cimfl. Překvapivě neměl moc práce. Domácí obrana pracovala fantasticky a až na drobné výjimky pouštěla hostující mladíky pouze ke střelám z dálky. Nejednou byly nepřesné a mezi tři tyče se vůbec nevlezly.

Šumperk po mírně rozpačitém začátku poprvé skóroval až na konci osmé minuty, kdy srovnával na 1:1. "Do té doby jsme se nebyli schopni prosadit. Nepadalo nám to tam. Pak jsme se ale postupně chytali, k dobré defenzivě jsme přidávali pestrou hru v útoku. I když jsme měli dva desetigólové střelce, nikoho bych nevyzdvihoval. Zahráli jsme výborně jako tým," hodnotil Korec.

Pohybově velmi dobře vybavenému Frýdku nepomohly ani tři posily z extraligového áčka. Domácí mužstvo bylo po všech stránkách lepší. Třetí vítězství v sezoně jej posunulo do elitní skupiny pěti týmů, které v dosavadním průběhu nasbíraly šest bodů.

TJ ŠUMPERK: Cimfl, Ošťádal - Laštůvka 10, Vobořil 10, Korec 5, Mikuláš 2, Marek 2, Petrtýl 2, P. Nimmerrichter 1, Drechsler, Kučera, Hejný, Bartl.

PROGRAM ŠUMPERKA

1. KOLO - 22. září: Šumperk - Rožnov 32:29. 2. KOLO - 29. září: Šumperk - Vsetín 31:30. 3. KOLO - 5. října: Velká Bystřice - Šumperk 30:17. 4. KOLO - 12. října: Šumperk - Frýdek Místek B 32:22. 5. KOLO - 20. října: 11.00 Polanka - Šumperk. 6. KOLO - 27. října: 10.30 Šumperk - Karviná. 7. KOLO - 9. listopadu: Ostrava - Šumperk. 8. KOLO - 17. listopadu: 10.30 Šumperk - Napajedla. 9. KOLO - 23. listopadu: Hranice B - Šumperk. 10. KOLO - 1. prosince: 10.30 Šumperk - Trnávka. 11. KOLO - 8. prosince: 17.00 Zubří B - Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Martin Vobořil byl jedním ze dvou desetigólových domácích střelců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).