SPORT

Házenkáři se vrátili do pravěku!

16. září 2013, 22:30, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Šumperk - V nedávné minulosti sváděli památné bitvy s Duklou Praha, Plzní nebo Kopřivnicí. Letos se s Českým pohárem rozloučili hned po premiérovém utkání a na podobné atraktivní zážitky musejí zapomenout. Pro šumperské házenkáře se oblíbená doprovodná soutěž změnila v malou noční můru.

V Dřevohosticích se vrátili do sportovního pravěku. "Hrálo se venku, v zimě a za deště. Takže na mokré antuce. Čáry byly dělány klasickou lajnovačkou s vápnem. Hned při prvním útoku jsem se v tom vymáchal, když mě borec poslal k zemi. Prostě "paráda"!" vyvracel oči hostující kapitán Petr Korec. "Ani pořádně nevíme, jakým zázrakem se nám podařilo vykouzlit poločasovou plichtu. Ve druhé půlce to domácím lítalo, fakt na to byli na rozdíl od nás očividně zvyklí. S mokrým nenalepeným balonem jsme častokrát vypustili jen hrozné šmudly, které by bez potíží chytil i mladší žák. Opravdu se to nedalo. Míč nám vypadával z rukou, nejednou nám to ujelo i tři metry nad bránu. Tomáš Laštůvka našel účinnější recept až v posledních pěti minutách, kdy to místo klasické střelby začal vrhat jako kuželky. A ono to šlo, protože měl balon pod kontrolou v celé dlani," popisoval s kyselým úsměvem na tváři Korec.

V netradičním utkání, které se hrálo v netradičních podmínkách, byl nejgólovější postavou Šumperka. A to i přesto, že nastoupil se zraněním. Účastník druhé ligy přijel na Hanou hodně oslaben s minimálním počtem hráčů. Chyběli Ošťádal, Dočkal, Vobořil, Marek, Mikuláš nebo Nimmerrichter. Nováčkem byl Michal Bartl, který se k házené vrátil zhruba po pěti letech. "V porovnání s některými známými firmami chodí na tréninky docela pravidelně. Je to náš jednoznačně nejmenší hráč. V dorostech hrával na pivotu, teď to zkouší na křídlech," prozradil na adresu neokoukané tváře Petr Korec.

Z porážky v Dřevohosticích nedělal žádnou tragédii. "Nic jsme si nevyčítali, prostě to nešlo. Ani bych se nedivil, kdyby náš přemožitel v dalším pohárovém kole vyřadil i prvoligovou Litovel. Je to tam opravdu těžké."


Foto: Petr Fišer

Kapitán Šumperka Petr Korec bral pohárovou porážku v Dřevohosticích s rezervou.
ČESKÝ POHÁR

DŘEVOHOSTICE - ŠUMPERK 23:16 (7:7). Sestava: J. Cimfl - Korec 8, Petrtýl 5, Laštůvka 2, Drechsler 1, Hejný, M. Kučera, Bartl.

TURNAJ V DROŽDÍNĚ

Házenkáři Šumperka po prvenství v základní skupině postoupili do finálové fáze, kde skončili druzí za vítěznou Olomoucí.
VÝSLEDKY ŠUMPERKA: Droždín 14:10, Krmelín 22:12, Uničov 16:13, Olomouc 14:17. Konečné pořadí: 1. Olomouc, 2. Šumperk, 3. Uničov, 4. Krmelín, 5. Droždín, 6. Žeravice.
SESTAVA A BRANKY: Cimfl - Vobořil 21, Laštůvka 15, Petrtýl 12, Korec 11, Hejný 5, Drechsler 1, Bartl 1, Kučera.

LOS DRUHÉ LIGY

1. KOLO - 22. září: 10.30 Šumperk - Rožnov (hala na gymnáziu). 2. KOLO - 29. září: 10.30 Šumperk - Vsetín. 3. KOLO - 5. října: 17.30 Velká Bystřice - Šumperk. 4. KOLO - 13. října: 10.30 Šumperk - Frýdek Místek B. 5. KOLO - 20. října: 11.00 Polanka - Šumperk. 6. KOLO - 27. října: 10.30 Šumperk - Karviná. 7. KOLO - 9. listopadu: Ostrava - Šumperk. 8. KOLO - 17. listopadu: 10.30 Šumperk - Napajedla. 9. KOLO - 23. listopadu: Hranice B - Šumperk. 10. KOLO - 1. prosince: 10.30 Šumperk - Trnávka. 11. KOLO - 8. prosince: 17.00 Zubří B - Šumperk.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).