SPORT

Házenkáři prohráli bitvu ve sportovním středověku. „Bystřické podmínky jsou bez přehánění hrozné,“ hudroval Petr Korec

6. ledna 2016, 15:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkáři prohráli bitvu ve sportovním středověku. „Bystřické podmínky jsou bez přehánění hrozné,“ hudroval Petr Korec Velká Bystřice Jako by se vrátili do sportovního středověku. Házenkáři ze Šumperka si poslední zápas první poloviny aktuálního druholigového ročníku odkroutili ve Velké Bystřici. Ta sice patří k tomu nejlepšímu, co soutěžní peloton nabízí, ale jen po výkonnostní a výsledkové stránce. Její domácí zápasy jsou pro hostující týmy utrpením. Doslova!

 DRUHÁ LIGA
VELKÁ BYSTŘICE - TJ ŠUMPERK 29:24 (13:11)


„Já vím, že za to nemůžou, ale bez přehánění je to tam hrozné. Venkovní hřiště před několika lety jednoduše zastřešili a obehnali betonem. Člověk marně přemýšlí, jak na něco takového můžou dostat výjimku. Rozum zůstává stát. Před naším večerním zápasem měli problémy s osvětlením, takže nebylo pořádně vidět. Do toho spoře fungující topení a zima jako v Rusku. Navíc jsme se převlékali v sousední budově a na hřiště se museli přesouvat přes zablácenou cestu,“ popisoval netradičně kruté druholigové podmínky hrající trenér šumperského týmu Petr Korec.
Průběh samotného střetnutí ho příliš nepřekvapil. „Co na to říct? Obvyklá klasika proti Bystřici. Na úkor technické házené to zase bylo spíš o urputném pojetí, které tentokrát bolelo i více odolné jedince. Po zápase jsme měli vytahané a potrhané dresy, za dvě vteřiny v útoku jsme schytali klidně i tři sekery za sebou. Taková házená, to je radost,“ postěžoval si s nádechem ironie Korec. „Na vyloučené to přitom vyznělo 2:5 v náš neprospěch. A to jim ještě rozhodčí dali dvě dvojky až v závěru jen proto, aby to v zápise líp vypadalo. Jak jsem je minule chválil, teď si musím postěžovat. Byli nepřesní a celkově dost špatní,“ dodal šumperský kouč nakvašeně.
Za nejlepšího hráče na straně hostujícího mužstva označil Tomáše Laštůvku. „Na rozdíl od některých jiných spojek se do šancí nejen probíjel a potom je většinou i proměňoval, ale k tomu je také vytvářel. Jinak jsme hráli prakticky bez křídel. Pochválit musím i brankáře Ošťádala a všechny mladíky. Vloženou důvěru nezklamali a svých rolí se zhostili vcelku slušně. Docela se chytali. Líbilo se mi i to, že jsme ve Velké Bystřici drželi s favoritem krok jako už dlouho ne. Nic jsme neodevzdali a snaživě bojovali až do konce,“ vypíchl dílčí úspěch Petr Korec.

TJ ŠUMPERK

Ošťádal, Příhoda – Laštůvka 9, Vobořil 8, Petrtýl 4, Drechsler 1, Hejný 1, Hromek 1, Korec, Bartl, Sedlák.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM

PÁTEK 12. ÚNORA: 18.00 Šumperk – Velká Bystřice (na gymnáziu).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.1.2016 12:42
Titulek: Bez titulku
Autor: hanka
141
To chce trénink, trénik a pořádnej trénink !!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).