SPORT

Házenkáři jedou, v odvetách vyhráli už potřetí

11. března 2015, 12:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkáři jedou, v odvetách vyhráli už potřetí Šumperk - Neporazitelnost šumperských házenkářů v odvetné polovině druhé ligy se sympaticky protahuje. Třetí výhru ze čtyř zápasů ukořistili proti hranickému béčku. Tomu nepomohla ani přítomnost několika hráčů z extraligového A týmu.

 DRUHÁ LIGA
TJ ŠUMPERK – HRANICE B 25:23 (15:10)


Hosté nutně potřebují každý bod, pohled na tabulku je více než výmluvný. Čeká je náročný boj o záchranu. „Bylo vidět, že nic nepodcenili,“ vypozoroval kapitán Šumperka Petr Korec. „My jsme se po zkušenostech z minulých kol snažili zaměřit na úvodní minuty, které nám nevycházely. To se povedlo, tentokrát jsme začátek docela zachytili. Odvíjel se od toho celý poločas. Získané vedení jsme postupně navyšovali,“ liboval si spokojeně.
Domácí mužstvo válelo na obou koncích hřiště. K solidnímu útoku přidávalo výbornou obranu, efektivní přechod do rychlých protiútoků, výtečnou hru spojek a dobrou spolupráci s pivotem. „Hlavně nám to klapalo vzadu, což bylo hodně důležité. Ošťa oplýval viditelnou jistotou a tradičně nás podržel,“ nezapomněl zmínit jméno velezkušeného brankáře levý křídelník.
Šumperští házenkáři si nadějně rozehrané střetnutí zbytečně zkomplikovali. Osm minut před koncem se jejich náskok smrsknul na jediný gól. „Co na to říct? Tradiční kolaps. I když jsme se na to v šatně upozorňovali, skoro jsme je nechali vyrovnat. Po několika hloupých a taky smolných gólech jsme si radši vzali oddechový čas,“ vrátil se do víru dění Petr Korec.
Dramatický zápasový finiš zlomila šťastná branka znovu devítigólového Martina Vobořila. Šumperk se vyhoupl zpátky do sedla a šňůrou tří přesných zásahů zlomil odpor nebezpečně finišujícího protivníka. „Byl to dobrý zápas. Tvrdý, ale korektní. Jsme rádi, že jsme ho zvládli. Teď nás čeká těžké utkání v Polance. Bude to boj o medailové příčky,“ těšil se s předstihem na víkendový duel týmový kapitán. Jeho mužstvo se po nedělním vítězství posunulo na čtvrté místo průběžného pořadí před rezervu Zubří.

TJ ŠUMPERK

Ošťádal – Vobořil 9, Laštůvka 4, Hejný 4, J. Šmíd 4, Petrtýl 2, Drechsler 1, Korec 1, Mikuláš, M. Kučera, Marek, Bartl.

LOS ŠUMPERKA

15. ÚNORA: Šumperk – Hlučín 39:25. 21. ÚNORA: Karviná – Šumperk 23:25. 1. BŘEZNA: Šumperk – Lesana Zubří 24:24. 8. BŘEZNA: Šumperk – Hranice B 25:23. 15. BŘEZNA: 10.00 Polanka – Šumperk. 22. BŘEZNA: 10.30 Šumperk – Ostrava. 28. BŘEZNA: 10.00 Frýdek-Místek B – Šumperk. 12. DUBNA: 10.30 Šumperk – Zubří B. 18. DUBNA: 16.00 Rožnov – Šumperk. 26. DUBNA: 10.30 Šumperk – Vsetín. 9. KVĚTNA: 17.30 Velká Bystřice – Šumperk. POZOR! Změny nejsou vyloučeny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.