ZPRÁVY

Hasiči zachraňovali koně, úspěch byl jen částečný

29. dubna 2014, 04:00, jak
Oskava - U dramatického případu zasahovali minulou středu hasiči v Třemešku. Na stísněném dvoře jednoho ze stavení se totiž zaklínil kůň, k jehož vyproštění museli lidé použít težkou techniku. Ani přesto se ale zvíře nepodařilo zachránit.
Zvíře se do problému dostalo už předchozího večera, hasiči byli k pomoci zavoláni až druhý den ráno. Zvíře už bylo v letargickém stavu. Kůň se zaklínil v úzkém průchodu, přičemž už nebyl schopen vstát a z problému se dostat. „Hasiči po prvotních nezdarech povolali k pomoci osádku technického speciálu s hydraulickou rukou požární stanice v Olomouci. K místu byla také přivolána policie a veterinář k posouzení zdravotního stavu zvířete,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Zvíře bylo na pokraji sil

Koně se podařilo vyprostit až po pěti hodinách vyčerpávající práce. Podle veterináře byl kůň ve velmi špatném stavu a lékař proto doporučil jeho utracení. Nejde bohužel o jediný podobný případ, který se v posledních letech v regionu odehrál. Před dvěma roky se do žumpy na Zábřežsku propadl další kůň, ten naštěstí dramatickou situaci přežil bez větších zranění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.