ZPRÁVY

Hasiči zachraňovali koně, úspěch byl jen částečný

29. dubna 2014, 04:00, jak
Oskava - U dramatického případu zasahovali minulou středu hasiči v Třemešku. Na stísněném dvoře jednoho ze stavení se totiž zaklínil kůň, k jehož vyproštění museli lidé použít težkou techniku. Ani přesto se ale zvíře nepodařilo zachránit.
Zvíře se do problému dostalo už předchozího večera, hasiči byli k pomoci zavoláni až druhý den ráno. Zvíře už bylo v letargickém stavu. Kůň se zaklínil v úzkém průchodu, přičemž už nebyl schopen vstát a z problému se dostat. „Hasiči po prvotních nezdarech povolali k pomoci osádku technického speciálu s hydraulickou rukou požární stanice v Olomouci. K místu byla také přivolána policie a veterinář k posouzení zdravotního stavu zvířete,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Zvíře bylo na pokraji sil

Koně se podařilo vyprostit až po pěti hodinách vyčerpávající práce. Podle veterináře byl kůň ve velmi špatném stavu a lékař proto doporučil jeho utracení. Nejde bohužel o jediný podobný případ, který se v posledních letech v regionu odehrál. Před dvěma roky se do žumpy na Zábřežsku propadl další kůň, ten naštěstí dramatickou situaci přežil bez větších zranění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.