ZPRÁVY

Hanušovická policie trestala řidiče

3. prosince 2012, 15:00, ar
Hanušovice - Desítkám řidičů z Hanušovicka se konec minulého týdne pořádně prodražil. Vítr v peněžence jim způsobili tamní policisté, kteří v regionu rozjeli rozsáhlou akci zaměřenou právě na motoristy.
„Hlídky zkontrolovaly během pěti hodin více než 250 vozidel. Přestupek zjistily v téměř čtyřiceti případech,“ vykresluje nelichotivou vizitku mnoha řidičů mluvčí krajské policie Marta Vlachová. Na pokutách šoféři přišli o tisíce korun, vůbec nejčastěji placeným prohřeškem byla nepřiměřená rychlost. Ta se na množství zjištěných přestupků podílela z více než padesáti procent. „Řidiči dále chybovali třeba v nepoužívání bezpečnostních pásů a často také jeli ve vozidle, jehož technický stav neodpovídal normě,“ doplňuje výčet nejrozšířenějších přestupků Vlachová. Na přísnost mužů zákona doplatili kromě řidičů také dva cyklisté, kteří vyfasovali pokutu kvůli jízdě na neosvětleném kole. Dobrou zprávou na konec je možná jedině to, že přes dechové zkoušky úspěšně prošli všichni kontrolovaní motoristé.
Navzdory mrazivému počasí chtějí policisté v podobných akcích pokračovat. Řidiče varují hlavně před rychlou jízdou a nabádají k používání zimních pneumatik. Na autech je budou kontrolovat hlavně v horských úsecích a zaměří se především na řidiče kamionů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.