ZPRÁVY

Hanušovická policie trestala řidiče

3. prosince 2012, 15:00, ar
Hanušovice - Desítkám řidičů z Hanušovicka se konec minulého týdne pořádně prodražil. Vítr v peněžence jim způsobili tamní policisté, kteří v regionu rozjeli rozsáhlou akci zaměřenou právě na motoristy.
„Hlídky zkontrolovaly během pěti hodin více než 250 vozidel. Přestupek zjistily v téměř čtyřiceti případech,“ vykresluje nelichotivou vizitku mnoha řidičů mluvčí krajské policie Marta Vlachová. Na pokutách šoféři přišli o tisíce korun, vůbec nejčastěji placeným prohřeškem byla nepřiměřená rychlost. Ta se na množství zjištěných přestupků podílela z více než padesáti procent. „Řidiči dále chybovali třeba v nepoužívání bezpečnostních pásů a často také jeli ve vozidle, jehož technický stav neodpovídal normě,“ doplňuje výčet nejrozšířenějších přestupků Vlachová. Na přísnost mužů zákona doplatili kromě řidičů také dva cyklisté, kteří vyfasovali pokutu kvůli jízdě na neosvětleném kole. Dobrou zprávou na konec je možná jedině to, že přes dechové zkoušky úspěšně prošli všichni kontrolovaní motoristé.
Navzdory mrazivému počasí chtějí policisté v podobných akcích pokračovat. Řidiče varují hlavně před rychlou jízdou a nabádají k používání zimních pneumatik. Na autech je budou kontrolovat hlavně v horských úsecích a zaměří se především na řidiče kamionů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).