KULTURA

Hanácké nářez na zábřežském jarmarku

5. září 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Nejen tradičně bohatá nabídka občerstvení a kapel nejrůznějších hudebních žánrů čeká návštěvníky letošního Zábřežského kulturního jarmarku, který proběhne v sobotu 12. září na Masarykově náměstí. Program slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Spoustu zábavy si užijí hlavně děti, pro které jsou připraveny nejen trampolíny, skluzavky, skákací hrad, ale i další aktivity na stanovištích.

Kulturní program začne již v devět hodin ráno a na pódiu se v následujících patnácti hodinách vystřídá celkem desítka hudebních těles. Návštěvníci uslyší dechovku, country a trampskou muziku, swing, hanácké blues či řízný rock΄n΄roll. Zatímco dopolední programový blok oživí vystoupení olomoucké skupiny Bý-br a uničovské partičky Hubertus, základem odpoledního programu bude vystoupení domovských těles – dechového orchestru základní umělecké školy a populárního Moravia Big Bandu, který brzy oslaví čtvrt století aktivní činnosti. Písničky ze svého debutového alba, ale i klasiku od Kabátů uvedou rockoví mágové Confession. Členové nestárnoucí blues-rockové kapely Omicron, která válí na nejen moravských pódiích již hezkou řádku let, dorazí na jarmark jako Kakrament band a přivezou originální „hanácké bluzové nářez“. Svižné bigbítové písničky, tentokrát ozdobené akordeonem, saxofonem a klarinetem, přiveze rovněž skupina Schodiště, dříve známá pod názvem Nahoru po schodišti dolů band, která do Zábřeha zavítá po úspěšných vystoupeních na velkých letních festivalech v Sázavě a Trutnově.

Kromě muziky jsou pro návštěvníky jarmarku připraveny prodejní stánky, ukázky tradičních řemesel, bohaté občerstvení včetně tradičního burčáku, soutěže o ceny, ohňová show, vystoupení úspěšných zábřežských mažoretek a další doprovodný program. Po celý den budou mít návštěvníci vstup zdarma také na šesté pokračování výstavy historických fotografií v Galerii Tunklův dvorec s názvem Zábřežáci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).