KULTURA

Hanácké nářez na zábřežském jarmarku

5. září 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Nejen tradičně bohatá nabídka občerstvení a kapel nejrůznějších hudebních žánrů čeká návštěvníky letošního Zábřežského kulturního jarmarku, který proběhne v sobotu 12. září na Masarykově náměstí. Program slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Spoustu zábavy si užijí hlavně děti, pro které jsou připraveny nejen trampolíny, skluzavky, skákací hrad, ale i další aktivity na stanovištích.

Kulturní program začne již v devět hodin ráno a na pódiu se v následujících patnácti hodinách vystřídá celkem desítka hudebních těles. Návštěvníci uslyší dechovku, country a trampskou muziku, swing, hanácké blues či řízný rock΄n΄roll. Zatímco dopolední programový blok oživí vystoupení olomoucké skupiny Bý-br a uničovské partičky Hubertus, základem odpoledního programu bude vystoupení domovských těles – dechového orchestru základní umělecké školy a populárního Moravia Big Bandu, který brzy oslaví čtvrt století aktivní činnosti. Písničky ze svého debutového alba, ale i klasiku od Kabátů uvedou rockoví mágové Confession. Členové nestárnoucí blues-rockové kapely Omicron, která válí na nejen moravských pódiích již hezkou řádku let, dorazí na jarmark jako Kakrament band a přivezou originální „hanácké bluzové nářez“. Svižné bigbítové písničky, tentokrát ozdobené akordeonem, saxofonem a klarinetem, přiveze rovněž skupina Schodiště, dříve známá pod názvem Nahoru po schodišti dolů band, která do Zábřeha zavítá po úspěšných vystoupeních na velkých letních festivalech v Sázavě a Trutnově.

Kromě muziky jsou pro návštěvníky jarmarku připraveny prodejní stánky, ukázky tradičních řemesel, bohaté občerstvení včetně tradičního burčáku, soutěže o ceny, ohňová show, vystoupení úspěšných zábřežských mažoretek a další doprovodný program. Po celý den budou mít návštěvníci vstup zdarma také na šesté pokračování výstavy historických fotografií v Galerii Tunklův dvorec s názvem Zábřežáci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.