KULTURA

Hanácké nářez na zábřežském jarmarku

5. září 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Nejen tradičně bohatá nabídka občerstvení a kapel nejrůznějších hudebních žánrů čeká návštěvníky letošního Zábřežského kulturního jarmarku, který proběhne v sobotu 12. září na Masarykově náměstí. Program slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Spoustu zábavy si užijí hlavně děti, pro které jsou připraveny nejen trampolíny, skluzavky, skákací hrad, ale i další aktivity na stanovištích.

Kulturní program začne již v devět hodin ráno a na pódiu se v následujících patnácti hodinách vystřídá celkem desítka hudebních těles. Návštěvníci uslyší dechovku, country a trampskou muziku, swing, hanácké blues či řízný rock΄n΄roll. Zatímco dopolední programový blok oživí vystoupení olomoucké skupiny Bý-br a uničovské partičky Hubertus, základem odpoledního programu bude vystoupení domovských těles – dechového orchestru základní umělecké školy a populárního Moravia Big Bandu, který brzy oslaví čtvrt století aktivní činnosti. Písničky ze svého debutového alba, ale i klasiku od Kabátů uvedou rockoví mágové Confession. Členové nestárnoucí blues-rockové kapely Omicron, která válí na nejen moravských pódiích již hezkou řádku let, dorazí na jarmark jako Kakrament band a přivezou originální „hanácké bluzové nářez“. Svižné bigbítové písničky, tentokrát ozdobené akordeonem, saxofonem a klarinetem, přiveze rovněž skupina Schodiště, dříve známá pod názvem Nahoru po schodišti dolů band, která do Zábřeha zavítá po úspěšných vystoupeních na velkých letních festivalech v Sázavě a Trutnově.

Kromě muziky jsou pro návštěvníky jarmarku připraveny prodejní stánky, ukázky tradičních řemesel, bohaté občerstvení včetně tradičního burčáku, soutěže o ceny, ohňová show, vystoupení úspěšných zábřežských mažoretek a další doprovodný program. Po celý den budou mít návštěvníci vstup zdarma také na šesté pokračování výstavy historických fotografií v Galerii Tunklův dvorec s názvem Zábřežáci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.