ZPRÁVY

Hamplová prověří staré stavební zakázky, opozice zuří

4. února 2014, 04:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Na mohelnické radnici je v posledních dnech opět živo. Rozporuplné reakce vyvolalo současné vedení města v čele se starostkou Janou Zwyrtek Hamplovou, když se rozhodlo zpětně prověřit stavební zakázky realizované v letech 2011 až 2013. Právě v té době byla u kormidla města současná opozice, která krok starostky považuje za zcela absurdní a součást její předvolební kampaně.

„Při kontrole jsem zjistila, že u některých prací se vůbec nevedly stavební deníky. To je pro mě naprosto šokující zjištění. Jak je možné zpětně dohledat, proč se platily různé vícepráce a podobně? Pan Kuba (bývalý místostarosta, pozn. redakce) sice hodně věcí dokázal rozjet, v tomhle měl ale opravdu nepořádek,“ vysvětluje důvody k provedení zpětné kontroly všech staveb starostka Hamplová. Jak zároveň dodala, chybějící dokumentace k některým zakázkám může mít pro město fatální následky, přičemž varuje hlavně před pokutou od stavebního úřadu.

Opozice: Ničemu nerozumí!

Současnou iniciativu vedení města tvrdě zkritizoval zastupitel Pavel Kuba. „Celá rada města, s výjimkou pana Klemše jsou naprostí stavební analfabeti. Vytváření různých konspirací a nepodložených tvrzení je styl práce starostky,“ odmítá kritiku Kuba. Jak zároveň dodává, postoj radnice může městu v budoucnu velmi uškodit a zmiňuje rozhodnutí radních, kteří odmítli jedné z firem zaplatit takzvané vícepráce. „Starostka, která zastupitele dělí na opozici a koalici, nemá na radnici co dělat. Správný starosta zastupitele spojuje, až to Mohelnice pochopí, teprve pak vykročí správným směrem,“ tvrdí výše jmenovaný muž.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2014 08:25
Titulek: Čachry
Autor: ladislav
67
118
No, díky Bohu mají v Mohelnici nějakou údernou osobu. V Šumperku se doposud děly také podivuhodné úpravy, stavby a výběrová řízení. Radnice zde k tomu dělá mrtvého brouka. Co s tím uděláme my?
Reagovat
Datum: 4.2.2014 10:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Ivan K.
92
112
údernou osobu? to si děláte srandu, paní starostko, ne? Spíš bych řekl, že jste křivou demagogickou obludou, která si léčí komplexy a místní lúza jí to žere! vláda lúzy a populismu. Podívejte se, jak to vypadá v té slavné Mohelnici pod touto osobou a jak v Šumperku. Nechte si svoje manýry pro mohelničáky (panbůh s váma!) a do Šumperku se necpěte a váš nohsled Schreiberová tu není vítána!
Reagovat
Datum: 5.2.2014 12:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: UFC.
78
102
Aha, Schreiberová není vítána? A to z jakého důvodu? Šlápla někomu na kuři voko? :)
Reagovat
Datum: 5.2.2014 15:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
87
131
Přinejmenším dokázala rozjet akci pod názvem Zábavné muzeum Jeseníky v Bludově. Vzhledem k nesmyslným podkladům, které dodala, to vidím na slušnej tunel na dotace (dostala 85% z 11.5 milionu rozpočtu akce) a obec Bludov, která do akce vložila nemovitost. Jsem zvědav na slavnostní otevření muzea za necelý půlrok.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 23:16
Titulek: dotační tunel Schreiberová-Závěšický Re: Bez titulku
Autor: Svatoušek
106
Z rozhodnutí zadavatele je tento dokument přístupný pouze registrovaným uživatelům.

https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/zabavne-muzeum-bludov-stavebni-praceDetail dokumentu

Oznámení o zrušení ZŘ

OstatníVelikost

Staženo

Změněno


134.56 KB 0x 02.10.2013 11:22:14


Soubor ke stažení
Oznámení_ZRUŠENÍ ZŘ.pdf

"...Čeká nás ještě hodně hodně dlouhá cesta, ale na konci bude muzeum, do kterého se budou stát fronty :). ..."
Reagovat
Datum: 8.4.2014 19:52
Titulek: Re: dotační tunel Schreiberová-Závěšický Re: Bez
Autor: Anonym
59
To už je na hraně fantasmagorie, že pane Chocholoušku, dávám tomu rok, maximálně dva. Zajímavé ale je, že komu ten Závěšický tak leží v žaludku? Sledujme dále a dovíme se více. Jinak to muzeum je pěkná, omluví mě, PÍ_OVINA. Alles!
Reagovat
Datum: 8.4.2014 20:57
Titulek: Re: dotační tunel Schreiberová-Závěšický Re: Bez
Autor: aNONYM
71
V září byly vyhlášeny výsledky, za 14 dní pak bylo zadání zrušeno. Jako důvod byl použit nicneříkající odstavec zákona pravící, že se „vyskytly důvody hodné zvláštního zřetele“.
Reagovat
Datum: 5.2.2014 07:16
Titulek: nerozumím
Autor: ladislav
131
114
Nésu Mohelničák. Věřte, že o Šumperku vím své. Radniční hra na vlastní branku je tu dost častým zvykem.
Reagovat
Datum: 5.2.2014 11:36
Titulek: Re: nerozumím
Autor: Horák
91
Jejej, takových tady je co ví své. Tak pojďme něco změnit, třeba kandidovat v podzimních volbách do zastupitelstva ? Nebo se opět čtyři roky tady budeme přesvědčovat jací jsou na radnici kmotři.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 08:53
Titulek: Re: nerozumím
Autor: Zdenka
81
o jakém městě je řeč?
Reagovat
Datum: 5.2.2014 16:12
Titulek: Důvěřuj, ale prověřuj!!!
Autor: Josef Vrba
58
148
Stavební deník je základním dokladem vedeným o stavbě. O tom není pochyb. Po nepříjemných zkušenostech s tzv. "Líšnickou skládkou" a také třeba i s chodem městského kulturního centra se nelze divit, že se paní starostka takovému podivnému hospodaření brání. Vždyť právě obdobná jednání ohrožovala hospodaření našeho města (Mohelnici). K uhrazení způsobených škod se nikdo "z lidumilů" neměl. Nyní se jedná o celou řadu důležitých a také i velmi nákladných investičních programů. Při vědomí dosud zjištěných problémů by bylo nezodpovědné spoléhat se jen na obecná ujišťování se závěrem, že všechno "klapne" jak se očekává. Navíc velká část mohelnických voličů jí dala i při posledních volbách důvěru a proto se není co divit, že opatření paní starostky směřují k tomu, aby pokud se týká hospodaření města splnila to, co slíbila. Navíc nelze nevidět, že tyto akce budou spolufinancovány ještě dalšími subjekty a tudíž v případě porušení s tím spojených smluvních podmínek by mohlo město přijít i do dlihů.
Zpětná prověrka stavebních zakázek (právě s použitím stavebních deníků) svědčí o tom, že zřejmě nebude nic v tomto ohledu ponecháno náhodě.
Reagovat
Datum: 5.2.2014 18:23
Titulek: Re: Důvěřuj, ale prověřuj!!!
Autor: Anonym
88
Dobrý den, pane doktore, Vy byste stejně byl nejlepší starosta, nemohl byste na podzim kandidovat?:-) K Vašemu příspěvku doplňuji, že je rozdíl mezi interním auditem, ke kterému zřejmě hodlá starostka Zwyrtek Hamplová sáhnout, a přezkoumáním hospodaření obcí (tzv. externí audit) nezávislým externím auditorem nebo Krajským úřadem.
Reagovat
Datum: 5.2.2014 18:30
Titulek: Chybějící stavební deníky - chybí originál i dvě kopie?
Autor: Anonym
46
Stavební deník se kupuje v papírnictví, je to předtištěný sešit nebo kniha. Deník obsahuje originální listy a zpravidla dvě kopie každého listu, na které se to vždy propisuje, jednu z kopií si pak žádá stavební úřad ke kolaudaci. Stavebník je povinen podle stavebního zákona uchovat originál stavebního deníku po dobu deseti let od kolaudačního rozhodnutí.
Reagovat
Datum: 5.2.2014 20:28
Titulek: Bez titulku
Autor: Josef Vrba
70
Pro ujasnění cituji z uvedeného vyjádření paní starostky:„Při kontrole jsem zjistila, že u některých prací se vůbec nevedly stavební deníky. ..." Mám za to, žer k tomu není co dodat.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 08:51
Titulek: kontroly se nemusí bát, když je vše košér
Autor: Zdenka
83
116
Potrefená husa nejvíc kejhá, že pane Kubo ... Kontrolní fáze je běžná fáze hospodářského cyklu. To je naprosto v pořádku.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).