SPORT

Gymnastický klub Šumperk je v extralize

9. prosince 2009, 19:38, téma GYMNASTIKA, Helena Konopová
Šumperk - Na Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice se dočkaly závodnice Gymnastického klubu Šumperk obrovského úspěchu.
 Vítězství v soutěži II. ligy v roce 2002 znamenalo pro GK Šumperk postup mezi prvoligová družstva. V uplynulých letech děvčata v I. lize bojovala se střídavými úspěchy, ale dosud bez medaile.

To se ale změnilo první prosincový víkend v Brně, kdy družstvo pod vedením trenérky Urbanové vybojovalo stříbrné medaile. Děvčata prošla závodem bez většího zakolísání a nechala za sebou takové gymnasticky silné kluby jako jsou GK Vítkovice, Chemopetrol Litvínov a další.
Podle očekávání zvítězily závodnice Sokola Brno I. Barvy GK Šumperk hájily : Simova Kozáková, Viktorie Harásková, Tereza Vařeková a hostující Veronika Pluskalová (Prostějov).

V neoficiálním pořadí jednotlivkyň se do první desítky vešly hned 2 šumperské gymnastky – Kozáková na 6. a Harásková na 10. místě.

2. místo na MČR družstev I. ligy znamená pro Gymnastický klub Šumperk postup do extraligy, což se dosud žádnému šumperskému družstvu nepodařilo.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.