SPORT

Gymnastický klub Šumperk je v extralize

9. prosince 2009, 19:38, téma GYMNASTIKA, Helena Konopová
Šumperk - Na Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice se dočkaly závodnice Gymnastického klubu Šumperk obrovského úspěchu.
 Vítězství v soutěži II. ligy v roce 2002 znamenalo pro GK Šumperk postup mezi prvoligová družstva. V uplynulých letech děvčata v I. lize bojovala se střídavými úspěchy, ale dosud bez medaile.

To se ale změnilo první prosincový víkend v Brně, kdy družstvo pod vedením trenérky Urbanové vybojovalo stříbrné medaile. Děvčata prošla závodem bez většího zakolísání a nechala za sebou takové gymnasticky silné kluby jako jsou GK Vítkovice, Chemopetrol Litvínov a další.
Podle očekávání zvítězily závodnice Sokola Brno I. Barvy GK Šumperk hájily : Simova Kozáková, Viktorie Harásková, Tereza Vařeková a hostující Veronika Pluskalová (Prostějov).

V neoficiálním pořadí jednotlivkyň se do první desítky vešly hned 2 šumperské gymnastky – Kozáková na 6. a Harásková na 10. místě.

2. místo na MČR družstev I. ligy znamená pro Gymnastický klub Šumperk postup do extraligy, což se dosud žádnému šumperskému družstvu nepodařilo.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).