SPORT

Futsaloví realiťáci si brousí zuby na vedoucí Ostravu

20. listopadu 2013, 07:27, téma FUTSAL, Petr Fišer
Futsaloví realiťáci si brousí zuby na vedoucí Ostravu Šumperk - Před šumperskými futsalisty stojí velká výzva. Po spíše povinném otupení choceňské Gilotiny je v dalším domácím utkání prověří daleko silnější soupeř. V pátek večer narazí na ostravské vysokoškoláky, kteří zatím proplouvají druholigovými peřejemi s největší bodovou úspěšností.


DELTA REAL ŠUMPERK - GILOTINA CHOCEŇ 4:2 (3:1)

Letošní futsalovou premiéru si odbyl velezkušený Zdeněk Opravil. V 6. minutě byl označen za autora gólu, který padl ze všech nejdříve. Přihrávku Málka ale s největší pravděpodobností uklidil za záda vlastního brankáře jeden z hostujících obránců. A to právě před vytáhlou domácí věží.

Choceň nedosahovala kvalit Vítkovic z předchozího týdne a o dvě minuty později kapitulovala podruhé. Ujalo se pohotové bodlo Šimáka z levé strany.

Východočeši postupem času přece jen přidávali na intenzitě svého útočného snažení a rozhodně se nehodlali smířit s jednoduchou porážkou. Přispělo k tomu snížení Novotného, jenž poslal balon přesně pod padajícím brankářem Gruntorádem.

Tomu vylepšil náladu znovu David Šimák. Po lobované přihrávce spoluhráče Václavského přehodil choceňského strážce šikovným dloubákem a zvýšil na 3:1.

Druhá půle nabídla typickou šumperskou "divočinu". Hrálo se nahoru - dolů, na bránění se příliš nemyslelo. Absence jakékoliv taktiky vyústila v celou řadu velkých šancí na obou stranách. Až na dva případy zůstaly nevyužity. Šumperk si zápasovou situaci zkomplikoval ve 28. minutě, kdy chyboval na útočné polovině. Po hostujícím brejku a ráně do tyče bezpečně dorážel špílmachr Kaplan.

Hosté viditelně toužili po vyrovnání. Jenže naráželi na výborného Gruntoráda. Charismatického gólmana se drželo i štěstí, hned dvakrát ho zachránila tyč. Definitivní rozuzlení přinesla až poslední minuta. Sedmnáct vteřin před koncem se dočkal v pátek jednoznačně nejaktivnější střelec Ondřej Málko. Poté, co se ani jednou neprosadil z dálky, uspěl po individuální akci. Balon propasíroval za brankovou čáru z pokutového území.

DELTA REAL
M. Gruntorád - Václavský, M. Moravec, O. Málko, M. Žalman, Opravil, D. Šimák, V. Smrž.


LOS ŠUMPERKA
1. KOLO - 11. října: Líšeň Brno - Šumperk 0:4. 2. KOLO - 18. října: Šumperk - Jeseník 6:4. 3. KOLO - 25. října: Třinec - Šumperk 5:0. 4. KOLO - 2. listopadu: Vyškov - Šumperk 2:2. 5. KOLO - 8. listopadu: Šumperk - Vítkovice 4:5. 6. KOLO - 15. listopadu: Šumperk - Choceň 4:2. 7. KOLO - 22. listopadu: 20.00 Šumperk - VŠB Ostrava (SH na gymnáziu). 8. KOLO - 30. listopadu: 19.00 Pardubice - Šumperk. 9. KOLO - 6. prosince: 20.00 Šumperk - Volfířov. 10. KOLO - 13. listopadu: 20.00 Šumperk - Líšeň.


Foto: Petr Fišer
Buldok David Šimák (v bílém) by v páteční sestavě Delty Real neměl chybět.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.