SPORT

Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem

18. června 2014, 15:27, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem Uničov - Ještě nikdy v třetiligové historii nefigurovali před nedalekým rivalem v konečné tabulce. Až letos. Fotbalisté Zábřeha zastínili uničovského soka ve všech směrech. Zdařilou sezónu korunovali v závěrečném kole celé sezóny, kdy si připsali na konto jednu z nejhodnotnějších výher za poslední roky.
Třetí liga
UNIČOV – ZÁBŘEH 1:2 (0:1)

Pošramocenou reputaci, kterou jim pošpinilo domácí zaváhání se zachraňující se Břeclaví, začali vylepšovat už od 6. minuty. Bačíkovo zakončení ještě stačil vyrazit na rohový kop domácí brankář. Poradit si dokázal i s následným pokusem obránce Lineka. Krátký byl až na dorážku Martin Bačíka, která byla jen těžko chytatelná.

Uničovská snaha se dlouho rozbíjela o pozornou defenzívu soupeře. Vyrovnat mohl hlavní zápasový palič Richter, jeho hlavička se ale do prostoru brány nevlezla. Na druhé straně stály za pozornost nebezpečné pokusy Pospíšila a Čtvrtníčka.

Hanáci byli ve druhé půli aktivnější. Pozorného strážce Šustra nejčastěji zaměstnávali Juřátek s Richterem, všechno ale bylo marné. Zábřehu stačilo velmi málo. V 68. minutě založil rychlý brejk, který po přihrávce Pospíšila vyvrcholil střelou dravce Bačíka. Byla gólová! Zábřežský snajpr se prodral středem a bezpečně zavěsil.

O pět minut později se dočkal i snaživý Uničov. Stoper Ješko se nechal obejít Richterem a v pátek jinak krajně neplodný forvard přece jen zamířil přesně.

Poprvé a také naposledy. Exzábřežský útočník další velké souboje s výtečně chytajícím Martinem Šustrem prohrával na celé čáře. Hostující držák se mimo jiné blýskl dvěma fantastickými zákroky z kategorie reflexivních. Parádní práce! „V celkově vyrovnaném utkání nám více sedl první poločas, byli jsme v něm lepší. Ve druhé půlce jsme se nechali zatlačit, naštěstí nám vyšla jedna rychlá akce,“ oddechl si Balcárkův trenérský asistent Jaroslav Rolinek.


SULKO ZÁBŘEH

Šustr 8 – Linek 5, Čep 6, Ješko 6, Swiech 6 – Binar 6, Váňa 5 – T. Pospíšil 6 (85. Klubíčko), Bačík 8, Lukáš 6 (90. Kristek) – Čtvrtníček 5 (75. Vaník)
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.


Foto: Petr Fišer
Oba zábřežské góly obstaral Martin Bačík.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.6.2014 10:52
Titulek: Co kecáte novináři
Autor: david
92
Zábřeh skončil v konečné tabulce před Uničovem už potřetí. Poprvé v sezóně 2007-2008, Zábřeh 10., Uničov 13. Podruhé v sezóně 2009-2010, Zábřeh 6., Uničov 7. A teď tedy potřetí.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).