SPORT

Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem

18. června 2014, 15:27, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem Uničov - Ještě nikdy v třetiligové historii nefigurovali před nedalekým rivalem v konečné tabulce. Až letos. Fotbalisté Zábřeha zastínili uničovského soka ve všech směrech. Zdařilou sezónu korunovali v závěrečném kole celé sezóny, kdy si připsali na konto jednu z nejhodnotnějších výher za poslední roky.
Třetí liga
UNIČOV – ZÁBŘEH 1:2 (0:1)

Pošramocenou reputaci, kterou jim pošpinilo domácí zaváhání se zachraňující se Břeclaví, začali vylepšovat už od 6. minuty. Bačíkovo zakončení ještě stačil vyrazit na rohový kop domácí brankář. Poradit si dokázal i s následným pokusem obránce Lineka. Krátký byl až na dorážku Martin Bačíka, která byla jen těžko chytatelná.

Uničovská snaha se dlouho rozbíjela o pozornou defenzívu soupeře. Vyrovnat mohl hlavní zápasový palič Richter, jeho hlavička se ale do prostoru brány nevlezla. Na druhé straně stály za pozornost nebezpečné pokusy Pospíšila a Čtvrtníčka.

Hanáci byli ve druhé půli aktivnější. Pozorného strážce Šustra nejčastěji zaměstnávali Juřátek s Richterem, všechno ale bylo marné. Zábřehu stačilo velmi málo. V 68. minutě založil rychlý brejk, který po přihrávce Pospíšila vyvrcholil střelou dravce Bačíka. Byla gólová! Zábřežský snajpr se prodral středem a bezpečně zavěsil.

O pět minut později se dočkal i snaživý Uničov. Stoper Ješko se nechal obejít Richterem a v pátek jinak krajně neplodný forvard přece jen zamířil přesně.

Poprvé a také naposledy. Exzábřežský útočník další velké souboje s výtečně chytajícím Martinem Šustrem prohrával na celé čáře. Hostující držák se mimo jiné blýskl dvěma fantastickými zákroky z kategorie reflexivních. Parádní práce! „V celkově vyrovnaném utkání nám více sedl první poločas, byli jsme v něm lepší. Ve druhé půlce jsme se nechali zatlačit, naštěstí nám vyšla jedna rychlá akce,“ oddechl si Balcárkův trenérský asistent Jaroslav Rolinek.


SULKO ZÁBŘEH

Šustr 8 – Linek 5, Čep 6, Ješko 6, Swiech 6 – Binar 6, Váňa 5 – T. Pospíšil 6 (85. Klubíčko), Bačík 8, Lukáš 6 (90. Kristek) – Čtvrtníček 5 (75. Vaník)
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.


Foto: Petr Fišer
Oba zábřežské góly obstaral Martin Bačík.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.6.2014 10:52
Titulek: Co kecáte novináři
Autor: david
114
Zábřeh skončil v konečné tabulce před Uničovem už potřetí. Poprvé v sezóně 2007-2008, Zábřeh 10., Uničov 13. Podruhé v sezóně 2009-2010, Zábřeh 6., Uničov 7. A teď tedy potřetí.
Reagovat