SPORT

Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem

18. června 2014, 15:27, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalový Zábřeh zastínil krajského rivala, poprvé skončil před Uničovem Uničov - Ještě nikdy v třetiligové historii nefigurovali před nedalekým rivalem v konečné tabulce. Až letos. Fotbalisté Zábřeha zastínili uničovského soka ve všech směrech. Zdařilou sezónu korunovali v závěrečném kole celé sezóny, kdy si připsali na konto jednu z nejhodnotnějších výher za poslední roky.
Třetí liga
UNIČOV – ZÁBŘEH 1:2 (0:1)

Pošramocenou reputaci, kterou jim pošpinilo domácí zaváhání se zachraňující se Břeclaví, začali vylepšovat už od 6. minuty. Bačíkovo zakončení ještě stačil vyrazit na rohový kop domácí brankář. Poradit si dokázal i s následným pokusem obránce Lineka. Krátký byl až na dorážku Martin Bačíka, která byla jen těžko chytatelná.

Uničovská snaha se dlouho rozbíjela o pozornou defenzívu soupeře. Vyrovnat mohl hlavní zápasový palič Richter, jeho hlavička se ale do prostoru brány nevlezla. Na druhé straně stály za pozornost nebezpečné pokusy Pospíšila a Čtvrtníčka.

Hanáci byli ve druhé půli aktivnější. Pozorného strážce Šustra nejčastěji zaměstnávali Juřátek s Richterem, všechno ale bylo marné. Zábřehu stačilo velmi málo. V 68. minutě založil rychlý brejk, který po přihrávce Pospíšila vyvrcholil střelou dravce Bačíka. Byla gólová! Zábřežský snajpr se prodral středem a bezpečně zavěsil.

O pět minut později se dočkal i snaživý Uničov. Stoper Ješko se nechal obejít Richterem a v pátek jinak krajně neplodný forvard přece jen zamířil přesně.

Poprvé a také naposledy. Exzábřežský útočník další velké souboje s výtečně chytajícím Martinem Šustrem prohrával na celé čáře. Hostující držák se mimo jiné blýskl dvěma fantastickými zákroky z kategorie reflexivních. Parádní práce! „V celkově vyrovnaném utkání nám více sedl první poločas, byli jsme v něm lepší. Ve druhé půlce jsme se nechali zatlačit, naštěstí nám vyšla jedna rychlá akce,“ oddechl si Balcárkův trenérský asistent Jaroslav Rolinek.


SULKO ZÁBŘEH

Šustr 8 – Linek 5, Čep 6, Ješko 6, Swiech 6 – Binar 6, Váňa 5 – T. Pospíšil 6 (85. Klubíčko), Bačík 8, Lukáš 6 (90. Kristek) – Čtvrtníček 5 (75. Vaník)
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.


Foto: Petr Fišer
Oba zábřežské góly obstaral Martin Bačík.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.6.2014 10:52
Titulek: Co kecáte novináři
Autor: david
122
Zábřeh skončil v konečné tabulce před Uničovem už potřetí. Poprvé v sezóně 2007-2008, Zábřeh 10., Uničov 13. Podruhé v sezóně 2009-2010, Zábřeh 6., Uničov 7. A teď tedy potřetí.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).