SPORT

Fotbalové Loštice netěší, že síla peněz je mocnáROZHOVOR

9. března 2016, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalové Loštice netěší, že síla peněz je mocná Loštice - Co si kdo nadrobil, to si musí i sníst. Přeloženo do fotbalové terminologie, Loštice čeká další nepříjemná honička s nejistým výsledkem. V I. A třídě jsou předposlední a znovu si zahrávají s ohněm. Pokolikáté už? „Boj o udržení nás nemine a bude hodně těžký. Předem nic nevzdáváme, budeme se prát do posledního kola,“ reprodukoval společné názory celého výkonného výboru sekretář klubu Martin Šilberský.

 Jak se zdá, už se nejedná o náhodu. Náročnou záchranářskou misi nebudete podstupovat zdaleka poprvé. Proč se Lošticím nedaří zakotvit v poklidnějších tabulkových vodách?
„V našem hráčském kádru je několik kluků, kteří začali pracovat na dvanáctihodinové směny. Včetně víkendů. Mužstvo tak pokaždé nastupuje v jiné sestavě. Navíc se nemůže zapojovat dlouhodobě zraněný stoper Roman Petruška, jehož zkušenosti na hřišti opravdu chybí. Velkým oslabením je absence bratrů Jakuba a Theodora Dluhý-Smith, kteří odešli studovat do zahraničí. Na začátku října se dostavila další ztráta v podobě přestupu Petra Hlaváče do ambiciózního Maletína. Už za Loštice nechtěl hrát, tak proč mu v odchodu bránit? Talentovaného Tadeáše Pekaroviče rovněž limituje pracovní vytížení. Proto jsou do týmu zapojováni hráči z béčka a dorostu, kteří se sice snaží, ale svojí kvalitou na I. A třídu nemají.“

Nad doplněním kádru s pomocí „přespolních“ fotbalistů neuvažujete?
„Na hostování či přestup se do Loštic nikomu moc nechce, protože se u nás hraje zadarmo. Je to jasně daná politika klubu, na níž v žádném případě nechceme a ani nebudeme nic měnit. To radši spadneme a budeme působit se svými odchovanci v nižších soutěžích. Asi si budeme muset počkat, až nám dorostou naši mládežníci, ze kterých máme už teď velkou radost. Pokud je tedy nesemelou nástrahy a jiná lákadla dnešní doby a s fotbalem předčasně neskončí.“

Co pro vás v průběhu podzimní části bylo největším zklamáním?
„Špatná tréninková morálka. A taky přístup některých hráčů k zápasům ve druhé polovině podzimu v době, kdy se týmu přestalo dařit výsledkově.“

Projevilo se neradostné účinkování v soutěži na změnách v realizačním nebo hráčském kádru?
„Realizační tým zůstal beze změn, mužstvo trénuje pod vedením hlavního trenéra Miroslava Kneifela. Do přípravy se zapojili dva noví mladí fotbalisté. Filip Nedoma ze Sigmy Olomouc bydlí v Lošticích se svou přítelkyní a mikulovický Alan Benčík se přestěhoval z Jesenicka do sousední Mohelnice kvůli práci. Odešli Byvan a Vyroubal. Gólmana Adama Václava lákají pánové Gallo a Charvát pro „ambiciózní“ angažmá v olešnické pralesní lize. Bohužel, síla peněz je mocná.“

Jistě vám neunikla velká škatulata, která se nedávno rozhýbala v konkurenčním Dubicku. Co na ně říkáte? Není žádným tajemstvím, že se posiluje na všech frontách.
„No comment! Radši se k tomu nebudeme vyjadřovat. Je to opravdu jen jejich věc, jakým směrem se chtějí ubírat.“

Angažování exzábřežského manažera Lubomíra Hrdloviče mnohé překvapilo. Jak vnímáte přesun dlouho třetiligového činovníka na krajskou úroveň?
„Osoba pana Hrdloviče? Stačí se podívat do minulosti. Anebo připomenout, jakým způsobem pomohl na podzim nastartovat Maletín. My jsme to reálně poznali při vzájemném zápase, který jsme odehráli u nich. Paradoxem je, že to samé zažilo i Dubicko, kde teď bude jmenovaný funkcionář působit. Považujeme za velké štěstí, že už máme obě utkání s Dubickem v rozehraném ročníku za sebou. Zaplaťpánbůh za to.“


Foto: Petr Fišer

Josef Mikeš (v bílém) propojil hráčské období s počátkem trenérské kariéry. Lošticím je oddaný jako málokdo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.3.2016 18:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
102
148
Nechci urážet Loštice, ale at si tamních funkcionáři zametou před vlastním prahem. V Lošticích se taky nebojí mazat a víme to všichni. Bohužel ikdyž mažou moc to nejede. Tak neházejte špínu okolo sebe ,,tvarůžkáři''.
Reagovat
Datum: 9.3.2016 19:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Martin
140
148
Můžeš si myslet, co chceš, nemusíš tomu věřit, to je jen tvoje věc, ale za posledních 13 let, co dělám do loštického fotbalu, tak jsme nedali rozhodčím ani korunu úplatku a to ani v době, kdy se dvakrát postupovalo a ani v době, kdy se mohlo sestoupit.
Reagovat
Datum: 10.3.2016 07:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pospíšil člen VV Loštice
153
Anonym, to je hodně časté jméno na diskusích.Slušný člověk si za svým názorem stojí a nebojí se napsat své celé jméno. Jinak i obrat víme to všichni, je naprosto dokonalý. Já to třeba nevím a jsem hospodář SK Loštice a veškeré finance v oddíle jdou přese mě. Kdyby všechny oddíly přistupovaly k vyplácení rozhodčích a delegátů jako náš, nebyly by žádné důvody ovlivňovat dění na hřišti.
Reagovat
Datum: 10.3.2016 15:38
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Michal Pospíšil
98
Tak v Lošticích se rozhodně "nemaže" a tipuji, že je to jeden z mála klubů, který jednoznačně razí tuto politiku. Kdyby k fotbalu všichni přistupovali stejným způsobem, tak by z něj mohl mít člověk ještě mnohem větší požitek než-li dnes.
A co se týče příspěvku od pana "Anonyma", tak k tomu je snad zbytečné se vyjadřovat. Kdyby si opravdu myslel, že na jeho názoru je byť je trocha pravdy, tak se alespoň podepíše.
Reagovat
Datum: 10.3.2016 10:50
Titulek: potíž a nejen v Lošticích
Autor: Jirka
120
125
rád tam jezdím na fotbal, krásné prostředí a protože je mi jedno jak to skončí tak si to užívám..potíž Loštic je v přístupu hráčů a to už od dorosteneckých kategorií. Mládeže vychovají celkem dost, ale už dorostenci preferují pivko s kočkama na bazénu než na sobě trochu makat a to se pak odrazí u těch dospělých a pokud chybí nějaká ta korunu abys to trošku doplnil pak jsou tam kde jsou. Letos to bude boj o záchranu a byla by škoda aby město s takovým zázemím mládeže hrálo někde hodně dole. Ta 1.A Vám sluší ale když se tak podívám po kádru tak nejsem velký optimista. Možná by Vám prospělo hrát jiný den než nedělní odpoledne - většina hráčů propaří víkend a pak je to na hřišti vidět. Tak hodně štěstí.
Reagovat