SPORT

Fotbalisté přehráli Prostějov

5. září 2011, 10:06, téma FOTBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští fotbalisté v souboji s doposud v divizi neporaženým Prostějovem excelovali.
 Za hanácký celek nastupují známá a první ligou ostřílená jména jako stoper Hunal nebo záložník Papoušek, což jenom přispělo k atraktivitě utkání, stejně jako další start Brazilce Santose v barvách domácích. 
První poločas se hrál krásný fotbal. Po úvodní zahřívací desetiminutovce byl sražen ve vápně Prostějova unikající Szöcs a následoval pokutový kop. Šumperský kapitán Pinkava první střelou neuspěl, ale sám si doběhl dorážku, ze které se již nemýlil - 1:0. Odpovědí Prostějova byla hlavička Janouška, jež však šla nad Kameníkovu branku. Poté však rozehrál svůj velký part Santos. Devatenáctiletý atlet mnohokrát provětral obranu hostů, dvakrát postupoval sám na brankáře a jednou pěkně vystřelil, ale ani jeden jeho pokus gólem neskončil, nejblíže byl utajený oblouček, jenž skončil na břevně. Největší šanci však sám připravil Pinkavovi, který z hranice pokutového území nepochopitelně přestřelil úplně prázdnou branku Prostějova. Zasloužené dvoubrankové vedení Šumperka tak zařídil až Szöcs, jenž hlavou usměrnil Kobylíkův centr.
Ve druhém poločase tempo znatelně opadlo. Nejlepší hráč na hřišti Santos za ovací vystřídal a Šumperk se již spíše zaměřil na kontrolování výsledku, což se proti bezmocnému Prostějovu dařilo velmi snadno.
Poločasové skóre 2:0 tak vydrželo až do konce. Šumperk se tak stal prvním přemožitelem Hanáků a dále se drží u špice divizní tabulky.


FK SAN-JV Šumperk - 1. FK Prostějov  2:0Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).