SPORT

Fotbalisté přehráli Prostějov

5. září 2011, 10:06, téma FOTBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští fotbalisté v souboji s doposud v divizi neporaženým Prostějovem excelovali.
 Za hanácký celek nastupují známá a první ligou ostřílená jména jako stoper Hunal nebo záložník Papoušek, což jenom přispělo k atraktivitě utkání, stejně jako další start Brazilce Santose v barvách domácích. 
První poločas se hrál krásný fotbal. Po úvodní zahřívací desetiminutovce byl sražen ve vápně Prostějova unikající Szöcs a následoval pokutový kop. Šumperský kapitán Pinkava první střelou neuspěl, ale sám si doběhl dorážku, ze které se již nemýlil - 1:0. Odpovědí Prostějova byla hlavička Janouška, jež však šla nad Kameníkovu branku. Poté však rozehrál svůj velký part Santos. Devatenáctiletý atlet mnohokrát provětral obranu hostů, dvakrát postupoval sám na brankáře a jednou pěkně vystřelil, ale ani jeden jeho pokus gólem neskončil, nejblíže byl utajený oblouček, jenž skončil na břevně. Největší šanci však sám připravil Pinkavovi, který z hranice pokutového území nepochopitelně přestřelil úplně prázdnou branku Prostějova. Zasloužené dvoubrankové vedení Šumperka tak zařídil až Szöcs, jenž hlavou usměrnil Kobylíkův centr.
Ve druhém poločase tempo znatelně opadlo. Nejlepší hráč na hřišti Santos za ovací vystřídal a Šumperk se již spíše zaměřil na kontrolování výsledku, což se proti bezmocnému Prostějovu dařilo velmi snadno.
Poločasové skóre 2:0 tak vydrželo až do konce. Šumperk se tak stal prvním přemožitelem Hanáků a dále se drží u špice divizní tabulky.


FK SAN-JV Šumperk - 1. FK Prostějov  2:0Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.