SPORT

Fotbal v sukních

24. července 2007, 08:12, Luděk Horký, gzp.spk.cz
Fotbal v sukních Fotbal již dávno není jen mužská záležitost, zalíbení v kopání do meruny propadla také nejedna zástupkyně něžnějšího pohlaví a protože máme v našem okrese to štěstí, že se takovýchto nadšených dívek sešlo více, mohu Vám představit fotbalový tým malé kopané FC GZP Šumperk – ženy.

V okrese to není jediný dívčí tým – rád bych také zmínil FC Pumy Šumperk a tým Velkých Losin, které oba hrají I. Hanáckou ligu. Ovšem, vzhledem k unikátnímu projektu spojení mužského a ženského týmu, se dnes budu věnovat právě týmu FC GZP Šumperk – ženy. Nejsou to – jak by se mohlo zdát – žádní nováčci, nejedna z nich má  za sebou již „nějaký ten pátek“ poctivého trénování a v lecčems si nezadají se svými protějšky. V kraji je FC GZP Šumperk první raritou, jelikož spojil dva týmy v jeden, a proto  mohlo  vzniknout unikátnímu seskupení mužského fotbalového týmu a ženského. Muži hrají krajský přebor  v malé kopané – ženy II. Hanáckou ligu. 16. 12. 2006 proběhl jejich první trénink a od té doby holky tvrdě trénují a na výsledcích je to znát.Zeptal jsme se jich proto na pár otázek:

 

Jak jste se daly dohromady ?

Většina z nás odešla z týmu FC Pumy Šumperk a ptali jsme se kamarádek, známých apod., jestli by nechtěli s námi založit nové družstvo. Navštívilo nás i pár „neznámých“ slečen, kterým se náš kolektiv a hlavně sport zalíbil a zůstali s námi. Největší radost máme z gólmanky, která k nám přestoupila z týmu Velkých Losin, bez ní by totiž naše úspěchy nebyly takové, jaké jsou.

 

Kdo Vás přivedl na myšlenku spojit se s mužským týmem FC GZP Šumperk ?

Potřebovali jsme, aby se o  nás někdo „staral“, a jelikož jsme znali některé hráče z GZP už předtím, a oni o naší situaci věděli, nabídli nám svou ochranu. Myslíme, že výhody z toho plynou pro oba týmy.

 

Trénujete společně s mužským týmem nebo máte vlastní tréninky ?  

Společně netrénujeme, tréninky máme oddělené a obvykle třikrát do týdne. Občas si ale zajdeme společně zahrát.

 

Je známo, že popularita „malého fotbalu“ stále vzrůstá, ovšem moc ženských týmů z našeho okolí se mi při této myšlence nevybaví - jak je to tedy s ženskými ligami a týmy v malé kopané u nás – v našem okrese potažmo kraji ?

Hrajeme Hanáckou ligu, která je letos prvním rokem rozdělena na I. a II. ligu. My jako nováčci hrajeme II. ligu, která čítá 6 týmů. Turnaje se odehrávají většinou v okolí Přerova a Olomouce, většina týmů pochází z obcí nedaleko těchto měst, proto také Hanácká liga. V okolí Šumperka jsou ještě dva týmy ženské malé kopané – tým FC Pumy Šumperk a tým Velkých Losin, obě družstva hrají I. ligu na základě jejich loňského umístění v lize.

 

Jak často máte zápasy ?

Zápasy – turnaje máme většinou jednou do měsíce. Teď na jaře jsme odehráli tři, v létě dva mimoligové a na podzim nás čekají opět tři turnaje.

 

Kdy Vás v nejbližší době můžeme přijít podpořit na zápas ?

28.7. hrajeme turnaj O pohár starosty Citova, kde se objeví týmy jak z I., tak i z II. Hanácké ligy, takže se moc těšíme, až si zahrajeme proti těžším soupeřům. Další turnaj nás čeká 18.8., bude to turnaj smíšených družstev, který je pro nás jako dělaný. Bude se hrát 3 ženy + 3 muži, tak uvidíme, jak nám to dohromady půjde.

 

Setkali jste se s nějakou nevraživostí, nebo rivalitou ze strany mužských týmů ?

Každopádně ne. Náš celkový kolektiv, myslíme tím i kluky, je velice dobrý. Občas se najdou nějaké nesrovnalosti, ale ty se hned vyřeší a vše je jak má být.

 

Jaké jsou Vaše prozatímní největší úspěchy ?

Po třech odehraných turnajích jsme obsadili 1.místo v tabulce II. ligy. Pomohlo nám k tomu 2. místo v Brodku u Přerova a dvě vítězství v Majetíně a taktéž v Brodku. Před sebou máme ale ještě další 3 turnaje, tak doufáme, že se v čele tabulky udržíme.

 

Co je Vaším cílem do budoucna ?

Vyhrát II. Hanáckou ligu, příští rok postoupit do I. ligy a tam se co nejlépe umístit.

 

Přibíráte do týmu nové tváře nebo máte již plno ?

Nedávno do našeho týmu přibyly dvě nové hráčky, a pokud někdo bude mít zájem vyzkoušet si malou kopanou, může nás kontaktovat .

Jako každý sport dnes, ani malá kopaná není úplně levnou finanční záležitostí z hlediska startovného, máte nějakého sponzora ? „Hrnou“ se sponzoři do ženského fotbalu – přeci jen, není to ještě tak úplně rozšířené a mohlo by to nabízet to potenciálním sponzorům jistou výjimečnost…

Sponzorů není nikdy dost. Sehnali jsme jen jediného, a to firmu Velt – okna a dveře, díky jejichž daru jsme pořídili dresy.  Další sponzory rozhodně uvítáme.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.