SPORT

Florbalisté Asperu kují pikle: horní patra, klidně i postup

11. září 2019, 16:00, Petr Fišer
Florbalisté Asperu kují pikle: horní patra, klidně i postup Šumperk – Během několika let se vypracovali a početně rozrostli v největší halový sport ve městě. Představitelé florbalového Šumperka by velmi neradi usnuli na vavřínech, nebo začali bezmyšlenkovitě přešlapovat na místě. Před startem nového soutěžního ročníku kují další pikle, a to nejen v nejsledovanější mužské kategorii.

Hráč, trenér a teď i předseda. Asper má od léta nového šéfa výkonného výboru, kterým je po florbalové stránce maximálně vytížený Petr Matěj. „Nebudu lhát, všechno stíhat je časově dost náročné. Moje žena je naštěstí tolerantní, a tak mi nezbývá než doufat, že jí to ještě vydrží,“ usmíval se muž několika funkcí. „Hrát florbal mě pořád baví. Stejně jako trénování starších žáků. Po náročném dni v práci je to svým způsobem výborný odpočinek a relax, byť se u kluků občas projevuje puberta. No a věřím, že při nastavených kompetencích bude předsednická pozice něčím, co mi ze zmíněných rolí zabere nejméně času, aniž bych něco šidil.“

V Šumperku si zakládají na práci s mládeží. Zatímco některá jiná sportovní odvětví mají s náborovým procesem dlouhodobé potíže, vedení žlutomodrého klubu registruje ve svých řadách přes 150 dětí. Nad jejich vyžitím dohlíží kvalifikovaní trenéři. „Rádi bychom se v budoucnu dostali až na celkovou cifru 250. Můj názor je takový, že aktuálně se nacházíme ve stavu, kdy jsme na půl cesty mezi zájmovým kroužkem a sportovním oddílem. Pro mě osobně sportovní oddíl existuje až v okamžiku, kdy je příprava pravidelná a v minimálním rozsahu pěti tréninkových hodin týdně,“ netajil svůj pohled na věc Petr Matěj.

Jako důležitá ofenzivní součást mužského áčka nedočkavě vyhlíží první mistrovské zápasy. Vlajková loď Asperu vypluje na divizní moře už o víkendu. V sobotu přijede nevyzpytatelný Zlín a v neděli před obědem se bude servírovat chutný sváteční předkrm za přispění Orlové. „Určitě se chceme pohybovat v horní polovině tabulky. A pokud se nám budou vyhýbat různá zranění, rádi bychom se za příznivé konstelace poprali o postup,“ nastínil plány A týmu jedenatřicetiletý forvard. V mladém výběru plném odchovanců patří k nejzkušenějším a nejstarším hráčům.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM

Sobota 14. září: 16.00 Šumperk – Zlín. Neděle 15. září: 11.00 Šumperk – Orlová. Sobota 28. září: 17.00 Uničov – Šumperk. Oba domácí zápasy budou k vidění v hale na gymnáziu.


Foto: Petr Fišer

Petr Matěj (vlevo) sedí v Asperu už na třech židlích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.