KULTURA

Film Kančí les zaplnil šumperské kino. Svým kamarádům ho v místní premiéře přivezl herec a režisér Radim Novák, začínající v Šumperku

12. února 2020, 16:00, bav
Šumperk – Cenami ověnčený film Kančí les byl uveden v kině OKO. V sobotu 1. února, při šumperské premiéře, ho zaplnili příznivci rodáka a v Šumperském divadle začínajícího herce Radima Nováka, který film se svým týmem natočil. Nechyběli ani neherci z nedalekých Vernířovic, kde většina filmu vznikala.

„Zaplatil jsem jim autobus, přijeli všichni,“ okomentoval Novák podporu svých kamarádů, z nichž některé do filmu také obsadil. Místní prostředí prý zná z dětství a dospívání, které na chalupě ve Vernířovicích s rodiči prožíval. Podle svých slov si ani nedokázal představit, že by měl film točit někde jinde. O tom i o dojmech, který snímek jako vítěz 10. ročníku festivalu nezávislých filmů Cinema Open vyvolal, pak po představení s přítomnými živě diskutoval.
Podtitulem filmu je „Spravedlnost je bába slepá“ a pojednává o vině, trestu, volání po spravedlnosti a o tom, že ne vždy se všechno v životě děje tak, jak si přejeme. Na festivalu v Hradci Králové snímek získal cenu za nejlepší scénář a hlavní cenu za nejlepší film a režii.
Do čtyř let by mohli Šumperští od stejného autorského týmu zhlédnout další filmový snímek. „Scénář už je téměř hotov. Tentokrát to bude komedie,“ prozradil při uvedení Kančího lesa v kině OKO režisér Radim Novák.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2020 17:59
Titulek: Bez titulku
Autor: Joe
Jen tak dál Radime, film ke koukání a rád se na něj půjdu podívat znovu.
Člověka z děje trochu strhávalo prostředí, ve kterém byl film točen, ale chtěl bych ho zhlédnout znovu. Pepa
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.