KULTURA

Festival s kosočtvercem ve znaku vypukne za měsíc

17. září 2013, 06:14, téma DŽEMFEST, Ondřej Polák
Festival s kosočtvercem ve znaku vypukne za měsíc Šumperk - Typické plakáty s kosočtvercem, které zaplavily region, avizují program 14. ročníku festivalu Džemfest. Zřejmě největší rockový festival konaný pod střechou v Česku začne za měsíc.

V pátek 18. října zahraje v Domě kultury Šumperk kapela Tři sestry, která má za sebou 30 let úspěšné kariéry a na kontě zlidovělé hity jako Dám si sedm piv a jednu zelenou nebo Pijánovka. Na Džemfest navíc přiveze zbrusu nové album Líná hudba holý neštěstí. Dalšími hvězdami hlavního programu festivalu Džemfest budou v pátek 18. října Děda Mládek illegal band, Toxique s Klárou Vytiskovou, The Prostitutes, Dead Popes Company a další.

„Program Džemfestu bude především o zábavě a legraci. Děda Mládek, Tři sestry, Toxique... U těchto kapel se musí bavit každý,“ říká pořadatel Tomáš Patný.

Předprodej vstupenek na hlavní program Džemfestu za 249 korun byl zahájen v Šumperku pokladně DK a v prodejně hudebnin Akord a v Zábřehu v informačním centru.

Pořadatelé Džemfestu se letos nebývale „rozšoupli“ při tvorbě doprovodného programu. Ve stejný den jako se uskuteční hlavní program, tedy v pátek 18. října, proběhne v horním patře DK premiéra prvního českého filmu o wakeboardingu za přítomnosti režiséra Jakuba Machaly a v divadle na hrádku představí skladatel a šumperský rodák David Rotter autorský projekt Amulet věnovaný poezii Jana Skácela. Večer po festivalu se mohou majitelé vstupenky zdarma vydat na šumperskou radniční věž. Lákavá bude i filmová scéna Džemfestu, která uvede ve středu 16. října kultovní český snímek Šeptej.

Nevšední hosté budou účinkovat na zahajovacím večeru s názvem Džem Up. V pátek 11. října v H-clubu zahájí výstavu vekoformátových snímků filmový fotograf a letošní držitel ceny Anděl Dušan Tománek. Po vernisáži pak bude následovat koncert členů jesenické skupiny Priessnitz. Jaromír Švejdík, Petr Kružík, Lukáš Morávek a Petr Víša zahrají ve speciálních úpravách pro akustické nástroje písně nejen své domovské kapely z Jeseníku, ale také hity Václava Neckáře a skupiny Umakart.

Podrobnější informace k celému festivalovému programu najdou zájemci dzemfest.cz.

Foto: Aleš Hecl

Jedinečná atmosféra na šumperském festivalu Džemfest.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.9.2013 09:46
Titulek: Reklama zdrama na Džemfest.
Autor: Kk.Kk.
242
121
Zase další reklama zdarma, kterou poskytuje REJ.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).