KULTURA

Džemkap 2009 - The Idiots: „Zatím jsme v rozkvětu“

7. září 2009, 00:00, Ondřej Polák
Šumperk - Čtyřčlenná finálová sestava hudebních skupin se už brzy utká o vítězství v soutěži Džemkap, která se uskuteční v pátek 25. září v šumperském Domě kultury. O hlasy posluchačů bude hrát také mladá domácí kapela The Idiots, která patří mezi největší naděje šumperské rockové scény.
Různé hudební soutěže, jako je například Džemkap, mají kapelám pomoci ke zviditelnění a usnadnit cestu ke slávě. Do jaké míry soutěže mohou podle vás kapele opravdu pomoci?
The Idiots:
Může si nás třeba všimnout nějaký schopný manažer, který nás dostane nahoru.

Máte už zkušenost s účastí v nějaké hudební soutěži?
The Idiots: Zatím ne, protože jsme zatím v rozkvětu (smích). Ale jsme přihlášení do Skutečné ligy a hlasovací soutěže Ladronka a uvidíme, jestli z toho bude úspěch. V každým případě jsme se ale dostali do finále Džemkapu, což je první pozitivní zkušenost se soutěží.

Jak vůbec vnímáte hudební soutěže? Je dobře, že jsou, anebo je to neobjektivní srovnávání nesrovnatelného?
The Idiots: Jsme rádi, že soutěže fungují. Aspoň můžeme zjistit, jak jsme na tom hudebně a taky celkově ve srovnání s jinýma kapelama.

Co od soutěží čekáte vy?
The Idiots: Zkušenosti, zviditelnění se… Radost i smutek (smích).

Postoupili jste do finále soutěže Džemkap. O vítězi rozhodnou hlasováním diváci na koncertu. Připravíte si něco extra, abyste džemkapové publikum přesvědčili, že právě vy si jeho hlas zasloužíte?
The Idiots:
Když už nás do finále vybrali, tak se na ten koncert připravíme, to je jasný. Určitě zkoušení věnujeme o hodně víc než před koncertem v nějakém klubu.

Čekáte, že posluchači budou hlasovat spíše pro své kamarády a známé v jednotlivých kapelách anebo se rozhodnou až na místě, podle toho jaká kapela je osloví?
The Idiots: Záleží na povaze, když tam třeba přijdou naši rodiče, kamarádi, kamarádky, dědové, babičky, sestřenice, bratranci, sourozenci, tety a strejdové, tak jasný, že nám dají hlas, i když budeme hrát špatně. Ale určitě přijdou i neutrální diváci, kteří si přijdou poslechnout všechny kapely a pak se rozhodnou, které dají hlas.

Kdybyste měli ve třech větách představit svou kapelu, jaké věty to jsou?
The Idiots:  The idiots je pop-punkové sdružení. Má za sebou mnohaleté působení, to je čtyři měsíce. Při vystupování jsme nadpřirozeně slušní, spisovní, na každém veřejném vystoupení se snažíme podat co nejlepší výkon. (smích)

Co se vám osobně na vaší kapele zdá nejzajímavější a v čem si myslíte, že je jiná než ostatní?
The Idiots:  Nejzajímavější na nás je, že jsme zajímaví. Všichni jsme největší šílenci, ale přitom inteligentní lidé, kteří vidí svou budoucnost v knížkách a učení.

 


Nadějná formace The Idiots ze Šumperka si zahraje ve finále soutěže Džemkap.
O vítězi rozhodnou diváci 25. září v Domě kultury.

Foto: (id)

 

Je něco, co byste na vaší kapele rádi časem změnili?
The Idiots:  Chceme jíst zdravě a budeme propagovat BIO potraviny. Budeme víc přírodní. A taky plánujeme pít aloe vera. Žít prostě zdravým stylem.

Váš hudební sen je jaký?
The Idiots: Nahrát nějakou chytlavou pecku a prorazit ve světě. Zahrát si v televizi a pak na vyprodaném Big day out. Našich hudebních snů je hodně. Třeba i plastika nosu a kůže.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.