KULTURA

Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky

16. srpna 2017, 07:30, tyč
Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky Šumperk - Dramaturgie letošního ročníku Džemfestu se takřka monotematicky zaměřila na písničkářskou tvorbu. Nejenže hlavní festivalový večer v pátek 21. října ovládnou hned čtyři písničkáři Tomáš Klus, Voxel, Peter Aristone a Pokáč, ale jednoho nabídne také doprovodný program. Respektive jednu, v šumperské knihovně totiž v rámci Džemfestu vystoupí Dagmar Voňková.

 Česká kytaristka, skladatelka a zpěvačka se proslavila skvělou technikou hry na kytaru plnou experimentů. „Jazyk jejích textů, způsob zpěvu, tvorba melodií a celkový přístup k písním v sobě spojuje divošské kořeny českého lidového umění a autorčinu nespoutanou hravost a hledačství,“ popisuje ředitelka knihovny Kamila Šeligová.
Nejstarší z českých písničkářek letos po devíti letech vydala nové album, které sklízí nadšené reakce fanoušků i hudebních publicistů. „Novinkové písně z alba Hostina také zazní během koncertu, který pořádáme v rámci Džemfestu ve čtvrtek 19. října,“ dodal pořadatel Ondřej Polák.
Dagmar Voňková zahraje v městské knihovně v šest hodin večer. Vstupné činí 80 korun, s lístkem na hlavní program festivalu dokonce jen padesátikorunu. Pořad je součástí cyklu Poezie a hudba, který pořádá šumperská knihovna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).