POZNÁMKA JK

Držme palce a doufejme

9. října 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Tak, a je to za námi - tedy skoro. Bitva o Senát totiž bude ještě tento týden pokračovat. Komunálky jsou už ale minulostí, stejně jako jejich předvolební kampaň, na které politici usilovně pracovali. A teď budou stejně tvrdě dřít, aby nabyté hlasy přetavili v nějakou životaschopnou koalici a pěknou funkci.

Povolební rokování mohou skončit během hodiny, ale můžou trvat i několik týdnů. A je jedno, zda jde o město, nebo vesnici. Taková jednání probíhají po hospodách, na radnicích, někdy se zastupitelé neformálně sejdou třeba v parku nebo v kavárně. Kombinací, které mohou vymýšlet, je tím více, čím více se do zastupitelstva probojovalo stran. Možností, jak promíchat partaje, volební sliby a osobní zájmy, je bezpočet.
Držme tedy politikům palce, ať funkční koalice vzniknou co nejdříve. A doufejme, že práce, kterou odvedli v předvolební kampani a během povolebních jednání, nebyla poslední, kterou jsme od nich viděli. Kdyby ano, rozhodně vám o tom napíšeme.

Na stejné téma
Časy se mění , 30. října 2018
Patnáctka, 25. září 2018
Mlčení nevadí, 4. září 2018
Klidně remcejte, 31. července 2018


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.10.2018 21:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarin
73
Hlavně Brože od válu
Reagovat
Datum: 10.10.2018 06:38
Titulek: Sofiina volba
Autor: antibabiš
68
Raději Brože jak Babišova a prezidentova přitakávače.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 06:46
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: Čestný Zdenda
72
No tak Zdenku ,podepiš se svým jménem nebo znovu zveřejni dopis Pana Motýla. Asi ti zvoní hrana Co?Tyto volby nejsou o stranách,ale o cti a slušnosti kandidátů. (PMŠ,vodárenství,smrtelné úrazy,lži a demagogie)
Reagovat
Datum: 10.10.2018 09:43
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: antibabiš
53
Čestný Zdendo, v senátu se pracuje hlavně v poslaneckých klubech, tam by patřil i p.Brož.Hlasování je po úvaze atd. Vy víte, jak by hlasoval p.Adámek ? Tak jako Babiš, co řekne ráno večer neplatí ? Ani jeden kandidát mi nesedne, ale pokud si musím vybrat, je to p.Brož.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 09:55
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: čestný zdenda
73
panu Adámkovi se neztratily peníze z městské kasy,nekrade a nelže
Reagovat
Datum: 10.10.2018 11:01
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: Jenda Benda
57
Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, jeden kryje lumpy a druhý utrácí dotace s pochybnou efektivitou. A teď, babo, raď ;-/
Reagovat
Datum: 10.10.2018 17:06
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
45
Adámek TO je hajzlík-znárodňuje co se dá!
Reagovat
Datum: 11.10.2018 12:53
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: občan
46
Reaguji na Čestného Zdendu a 'slušnost a čest' pana Adámka, z níž se mi chce zvracet,po přečtení článku VLASTNĚ JE TO SKVĚLÉ! v Jesenickém deníku.To ještě není v senátu a už zavádí Babišovy STB způsoby,jak odstranit svého protikandidáta. Tak sbohem demokracie,o slušnosti,korektnosti a už vůbec ne pokoře, nemůže být řeč!Zklamal mě pan Adámek na celé čáře! Tak si slušného člověka nepředstavuji!On to možná ještě neví,ale on JE člen ANO,alespoň svým chováním.
Reagovat
Datum: 11.10.2018 14:01
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: občanka
55
Zvracet se mi chce s pana Brože. Kamarád Šperlich a zmizelé peníze v PMŠ , drahá voda díky Francouzům a hanebné vystoupení v pořadu reportéři Ct z 25.7.2018.pokud umíte aspoň trochu na internetu tak je to reportéři čt,dole všechny díly ,klik a zadat datum .To není fikce ,ale skutečný a nefalšovaný čestný Zdenda.
Reagovat
Datum: 11.10.2018 14:08
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: občanka
47
Oprava. Pusťte si reportéry čt ze dne 25.7.2011 to datum jsem spletla.A pak sami posuďte, jak morálního ,spravedlivého a starostlivého máme starostu a doufám i bývalého senátora. Je to ostuda!!!!!
Reagovat
Datum: 11.10.2018 22:37
Titulek: vychcánek
Autor: jan
40
Broži-Adámek a slušnost-To si děláte srandu-vždyť je To jen hajzlík vyčůraný!
Reagovat
Datum: 12.10.2018 05:47
Titulek: Re: vychcánek
Autor: Olda
26
A co Janíček z Ano,poctivost sama ,vy si myslíte že lidé si ty věci kolem něj vymysleli ,,,vždyt neřekne souvislou větu,podívat se lidém do očí ,škoda mluvit,věřím že v zastupitelstvu se ještě najdou poctiví lidé,,,


Reagovat
Datum: 11.10.2018 21:56
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: Zdeněk Brož
31
Odpověď panu Adámkovi na jeho negativní kampaň
ZDENĚK BROŽ·STŘEDA 10. ŘÍJEN 2018

Pane řediteli,
je mi moc líto, že již nemohu použít oslovení milý Mirku, které jsem používal dosud, i když jsem Vám vždy vykal. A už ho nikdy nebudu moci použít. A je mi také líto, že si máme dopisovat přes sdělovací prostředky, když se můžeme vidět osobně. Ale rozhodl jste se tak a já to respektuji.
Vážil jsem si vždy Vaší práce pro město a region, ať již na městském úřadě a ještě více v Pontisu, organizaci, kterou jsem před mnoha lety spoluzakládal a kterou jste skvěle řídil. Vážil jsem si toho, když jste mi přišel oznámit, že budete kandidovat do Senátu a jako hlavní důvod (a vlastně jediný) jste uvedl snahu o zachování slušnosti v politice.
A tak si teď čtu Vámi vlastnoručně podepsaný článek a ptám se, kam zmizelo to úžasné předsevzetí? Nebo možná máme jen opravdu diametrálně rozdílný pohled na svět a Vám připadá obsah slušný? Nebudu Vám to vyvracet, je to zřejmě pohled z nové perspektivy, která přichází do našich končin. Já tento styl neumím a nikdy nebudu umět, tak snad jen pár poznámek.
Za šest let naší úzké spolupráce jsem od Vás nikdy neslyšel žádnou kritiku na moji práci senátora, spíše naopak. Stýkali jsme se takřka každý týden.
Opravdu jsem někde napsal, že je scestné podporovat konkrétní regionální projekty, jak uvádíte ve svém sdělení světu? Marně takový výrok hledám. Pravdou je, že jsem zastáncem transparentního rozdělování peněz do regionů, na základě posouzení skutečných potřeb všech regionů této země a vytvoření zákonného rámce pro takové dělení. Nejsem zastáncem stranických známostí a trhání medvěda na kusy podle toho, jaké kdo má kamarády ve vládě. Je to nespravedlivé a vytváří to ještě větší rozdíly mezi jednotlivým regiony.
Politická reprezentace se o region nestará, píšete. No ale to je Vaše politická reprezentace. Tak proč se ministři financí a pro místní rozvoj za ANO, kteří jsou ve funkcích již pět let, nestarají o region? Osobně jsem je do regionu zval! Jejich nezájem kritizuji dlouhodobě, ale bezvýsledně. To opravdu čekají, až bude zvolen senátor za ANO a pak se budou starat? Takhle to má opravdu fungovat? Není to tak trochu korupce z veřejných peněz? A co budete dělat za tři roky, až bude zvolena jiná vláda? Vezmete si jiný trikot? Tohle je ta slušnost?
V dalším odstavci sám potvrzujete, že zájem o náš region v Praze stoupá až v posledních týdnech, jak jste se přesvědčil. Tak to Vám gratuluji, již ve volební kampani jste dokázal takřka nemožné. A ptám se, kde byli ministři za ANO v době, kdy jsem o těchto problémech v Senátu hovořil? Že by neposlouchali jen proto, že nejsem členem té správné strany? Ale kam jsme se to dostali? A pan Hnilička se přestane zajímat o Jeseník a zimní stadion ve chvíli, kdy senátor nebude za ANO? Tohle je ta slušnost?
Abych zachoval slušnost já, tak raději vynechám historii dotačního toku na zimní stadion v Jeseníku, myslím, že je dostatečně známa. Tohle je ta slušnost?
Abych zachoval slušnost, nebudu rozebírat „nájezd“ vrcholných představitelů ANO do povolebních vyjednávání v Šumperku. Ještě nikdy neřešil komunální záležitosti žádný krajský ani celostátní politik. Až teď vrcholný představitel ANO. V tomto světle se těším, jak si zachováte proklamovanou nezávislost v hlasování, tomu se musí smát každý, kdo viděl někdy hlasovat poslance za ANO. Ale chápu, že je nová doba a na slušnost se nahlíží Vašimi novými parametry.
Každý si píšeme svůj životní příběh sám. A každý máme svou míru slušnosti a jiný pohled na ni. Vyrostl jsem se sportem, nikdy jsem nikomu nepodrazil nohu zezadu, ani ve volební kampani. A naučil jsem se, že je někdy lepší dobře prohrát, než špatně vyhrát. Tak uvidíme.
Hodně úspěchů.
Zdeněk Brož
Reagovat
Datum: 12.10.2018 06:28
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: Jirka Řmot
37
Odpověď Jiřího Řmota na morálně nezkaženého a poctivého politika Zdeňka Brože. Má máma zemřela úplně zbytečně po pádu do kanálové vpusti. Nejméně dvakrát s Vámi hovořila a vy jste ji přislíbil ,že tématiku vpustě vyřešíte.Padaly do ní děti ,které ošetřovala. Máma zemřela. vy jste se na vše vy.... Právně se tomu říká trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti (obecné ohrožení). Třináct let se soudíte za městské peníze a podáváte nesmyslná odvolání a říkáte si slušný člověk.Ne vy jste ostuda tohoto města§!!! a na důchodce a lidi,kteří nestojí na vaší straně kašlete. Toto není výmysl (motýl). Nebrečte na to ,že Vás někdo dehonestuje!!Vy jste se zničil sám. Jirka Řmot
Reagovat
Datum: 15.10.2018 14:13
Titulek: Re: Sofiina volba
Autor: občan
38
Můžete mi poslat odkaz kde článek najdu?
Reagovat
Datum: 10.10.2018 12:21
Titulek: ano? NE!
Autor: Pavel Adámek
58
Nemám nic osobního proti panu Miroslavu Adámkovi (se mnou jen shoda jména). Jen nechápu jak se člověk který říká že pomáhá lidem, může spojit s evidovaným estébákem, obviněným dotačním podvodníkem a optimalizátorem daní skrze korunové dluhopisy. Kolik Pontisů mohlo fungovat za dotace, které ročně spolkne Agrofert. To už je nám opravdu všechno jedno?
Reagovat
Datum: 10.10.2018 12:41
Titulek: Poctivost Brože
Autor: čestný zdenda
75
Já zase nedovedu pochopit jak se pan Brož mohl léta přátelit s panem Šperlichem a hlídat městskou kasu z které se ztrácely peníze
Reagovat
Datum: 10.10.2018 16:46
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: Pavel Adámek
70
Takže za trest zakážeme Brožovi senát a pošleme tam chlapa jehož šéf holí stát o stamiliony?
Reagovat
Datum: 10.10.2018 17:00
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: jan
56
Brože musí Pavle podpořid a zatratit!
Reagovat
Datum: 10.10.2018 19:23
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: lojza
58
Starosta nehlídá kasu, nejsme ve středověku - a už vůbec ne městského podniku. Bureš to má lepší, pořídil si na dojení kasy ministerstvo, to mu ji už ohlídá...a aby mu to vydrželo, potřebuje užitečný idioty i v Senátu, tam to nemá posichrovaný, že?!
Reagovat
Datum: 10.10.2018 19:32
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: Čestný Zdenda
90
Na chudáka Brože se vše svede a on v podstatě za nic nemůže a ve středověku opravdu nejsme .Toto je realita města Šumperk pod Brožovým vedením a kumulace Funkcí je taky naprosto ok
Reagovat
Datum: 12.10.2018 17:30
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: lojza
38
Kumulací funkcí se vyznačují především supermani z ANOfertu, takový Arnold Faltýnek jich zvládá 21.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 11:52
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: Strana soukromníků ČR
37
Plně souhlasím . Adámek ještě v životě nic nedělal ono řídit společnost která dokáže rozházet peníze to svede každý trouba a těch má sekta ,,ANO,, plný pytel. Tuto sektu na Olomoucku řídí vzorný svazák a kandidát KSČ soudruh Okleštěk který vlastně rozhoduje o tom kdo bude co na radnici v Šumperku za sektu ,,ANO,, dělat. Užitečný idiot Adámek je jen další loutka v řadách stáje sekty ,,ANO,,.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 12:00
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: aNONYM
26
Nejhorší je, že minimálně totéž lze říct o Brožovi. Být předsedou dozoru nad firmou, která si vesele tunelovala miliony, taky zrovna není vizitka velkých schopností. To finále je neštěstí. Stejně jako Zeman-nníže, Trump-Clintonová nebo Zeman-Drahoš. Normální člověk si nevybere :-(
Reagovat
Datum: 12.10.2018 12:10
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: anonym
36
To si děláte prču, ne? Na základě té vaší demagogie bychom už nemohli volit nikoho jiného, než ty, kteří už mají "zkušenost". Já zase budu raději volit někoho, kdo může z nezkušenosti udělat chyby, ale bude mít sílu a energii pracovat pro region a občany.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 17:35
Titulek: Re: Poctivost Brože
Autor: lojza
38
Pan Adámek bude pracovat v Senátu především pro ANO a Bureše, pokud sledujete, jak zasahuje do povolebního vyjednávání pan soudruh ANOkleštěk, máte jasný příklad toho, jak budou pracovat nejen zastupitelé, ale i senátoři téhle sekty.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 18:35
Titulek: kostky jsou vrženy
Autor: stíhací bombardér HAVEL
65
Kam čert nemůže, nastrčí Brože, to je realita.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 19:50
Titulek: V Jeseníku se opozice neloudá
Autor: Hopík
50
V Jeseníku už mají koalici: PRO JESENÍK (4 mandáty, 14 % voličů) + JESENÍK SRDCEM (13 mandátů, 41,55 % voličů). Starostkou Jeseníka bude lídryně JESENÍK SRDCEM Zdeňka Blišťanová (TOP09). Zdeňka Blišťanová vykonává od listopadu 2014 pozici 1. místostarostky města Jeseník.
https://www.facebook.com/jesrdcem/
https://www.facebook.com/PROJesenik/
Babišovo hnutí ANO ovládlo v minulém volebním období radnici, Technické služby Jeseník, MKZ Jeseník a VaK - vodovody a kanalizace Jesenicka. Programovou prioritou PRO JESENÍK je okamžité odvolání ing. Romana Kalouse (ANO 2011) z představenstva Technických služeb Jeseník a.s. a Martina Kouřila (ANO 2011) z představenstva společnosti VaK - vodovody a kanalizace Jesenicka a.s.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 20:22
Titulek: Utajovaný audit
Autor: Omaha
67
Zveřejněte audit Podniků města Šumperka!!!!! Ať občani vidí, kolik tam Brožovi chybí miliónů!!!!!! Desítky!!!!!!! Bývalá pracovnice Podniků města Šumperka odsouzená Martina Vařáková se čtyřmi miliony v igelitce (dosud ani ukradené peníze nevrátila!) je jen špička ledovce!!! ZDENĚK BROŽ (Nezávislá volba) byl 16 let předsedou představenstva Podniků města Šumperka!!!!!!

Městský podnik Podniky města Šumperka utajuje před veřejností dva roky forenzní audit, ze dne 4. 5.2016, který zpracovala společnost BDO Audit s.r.o.!!!!!!
Reagovat
Datum: 12.10.2018 11:44
Titulek: Brož do senátu !!!
Autor: Strana soukromníků ČR
36
Vážení přátelé. Všem kteří jste dali hlas Straně soukromníků ČR ve volbách ještě jednou moc děkuji. Vážení přátelé ale bitva ještě nekončí. Dnes vás proto žádám o podporu Zdeňka Brože do senátu. Volme zdravý rozum a slušnost místo lokajů co mají telefon na agenta Stb.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 12:40
Titulek: Re: Brož do senátu !!!
Autor: čestný zdenda
46
Pozůstalí paní Aleny Řmotové ze Šumperka, která si zlomila páteř při pádu do kanalizační vpusti v říjnu 2005, se po mnoha letech, hanebném vystoupení starosty Zdeňka Brože v pořadu Reportéři ČT ze dne 25.7.2011 stále soudí … a 27.9.2018 se konal již 11 soud a stále se nic nevyřešilo !!! Poctivý Zdenda se soudí za městské peníze a kanál je i po 13 letech v desolátním stavu a novináři mlčí !!! Proč? Loučím se a končím a šťastnou ruku u voleb a klikněte na reportéry a budete se divit čeho je Zdenek schopen
Reagovat
Datum: 12.10.2018 12:59
Titulek: Re: Brož do senátu !!!
Autor: anonym
49
To je fakt síla, arogance a neúčast.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 21:41
Titulek: Re: Brož do senátu !!!
Autor: Grifit
37
Tak jsem si tu reportáž pustil ale ta paní tam fakt neměla co dělat. A ze strany veřejné komunikace (a jejího domu) bylo zábradlí.
Reagovat
Datum: 15.10.2018 11:52
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
18
Podívej se na koaliční zasedání-tam toho nakecal dost!
Reagovat
Datum: 15.10.2018 11:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Vendula
24
A kdo a proč to vymazal vždyť to tady normálně bylo?
Reagovat
Datum: 15.10.2018 12:14
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Grifit
27
Reagovat
Datum: 15.10.2018 12:24
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Vendula
27
Dík to je přesně ono a teď ať se kamoška víš co ....
Reagovat
Datum: 15.10.2018 12:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
38
Tak ten článek někomu vadil -NA Reji je cenzura!
Reagovat
Datum: 15.10.2018 13:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr Holub
31
Samozřejmě, že je tu cenzura. Sofistikovanější, rafinovanější, než byla dříve a lidé jsou překvapení co se to děje. Opět jsou témata o kterých je neradno mluvit nebo psát, opět je vyjadřování sympatií k některým lidem nepřijatelné atd. Teď mají jedinečnou příležitost ukázat jak umí bojovat proti atakům mocenských silám, establishmentu. Když "hrdinové dneška" tak rádi kritizují lidi a jejich postoje v době socialismu. Rád bych upozornil, že plácání zde na Reji pod cizí přezdívkou se nepočítá...
Reagovat
Datum: 17.10.2018 19:44
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: glosatorman
26
Petře a Holube, jsi-li to ty, jsi mimo, nejsi-li to ty, jsi mimo..... a věř, je mi úplně jedno, jestli se plácání zde na Reji pod cizí přezdívkou nepočítá....
Reagovat
Datum: 15.10.2018 11:15
Titulek: Re: Brož do senátu !!!
Autor: Vendula
37
tady byl odkaz od Kazisvěta na web. stránky,chtěla jsem reportéry ukázat kámošce,která tvrdí ,že je pan Brož charakter, nemůže mi někdo poradit, kde to najít??? Včera to tady ještě bylo
Reagovat
Datum: 12.10.2018 12:04
Titulek: Kdo jsi strano?
Autor: anonym
28
Výzva beze jména.
Reagovat
Datum: 12.10.2018 18:28
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
41
Nejlepší je nevolit a je klid!
Reagovat
Datum: 15.10.2018 14:28
Titulek: Zmizelá diskuze
Autor: anonym
30
To je fakt zvláštní, kolik z diskuze zde zmizelo, mimo jiné i prohlášení pana Brože, že nekandiduje na starostu.
Reagovat
Datum: 15.10.2018 14:55
Titulek: Re: Zmizelá diskuze
Autor: Jenda Benda
33
Reagovat