SPORT

Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu, Šumperk narazí na kvalitní a ambiciózní soupeře

19. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu, Šumperk narazí na kvalitní a ambiciózní soupeře Šumperk – Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu. V nadcházející sezóně se bude hrát ve třech skupinách po devíti týmech. Na šumperské Draky nečeká nic snadného, v nabité východní divizi narazí na početný zástup ambiciózních soupeřů.

 Vedení soutěže sáhlo ke změnám z několika důvodů. Jedním z nich bylo odhlášení Orlové a její dobrovolný návrat do krajského přeboru. Na stejné úrovni zůstanou Vlci z Českého Těšína. Krajští šampióni po úspěšné baráži s Jindřichovým Hradcem možnosti postoupit o patro výš nevyužili a druholigovou výzvu dopředu odpískali.

Ve vší úctě k oběma klubům, Šumperk na tom nijak netratí. Naopak! Místo dvou otloukánků se může těšit na daleko atraktivnější a kvalitnější souboje s Havlíčkovým Brodem, Žďárem nad Sázavou či Moravskými Budějovicemi. Se silnými protivníky se potkával už v předešlém ročníku, ale pouze v rámci dvouzápasové konfrontace. Teď bude zmíněné trio plnohodnotnou součástí skupiny Východ.

Podle původního návrhu mělo každé mužstvo odehrát v základní části jen 32 střetnutí. Nebylo žádným velkým překvapením, že se to většině klubových představitelů nelíbilo. „Převládal názor, že počet zápasů je nedostatečný. Proto jsme sáhli k pětikolovému systému. Šestikolový by nebyl možný, neboť by se nenašly termíny. Z hlediska počtu účastníků a jejich geografického rozložení bylo od počátku zřejmé, že liga nemůže být organizována jinak,“ uvedl šéf třetí nejvyšší soutěže Pavel Setikovský.

Kolotoč utkání se v ní roztočí ve středu 11. září. Bude nesestupová a úpravy nabídne i v play off, do kterého zasáhne osmnáct družstev. Kvalifikace o Chance ligu se bude týkat tří skupinových vítězů, tudíž došlo k oprášení starého modelu. Všechno posvětil výkonný výbor Českého hokeje, jenž zasedal ve čtvrtek.

Už dřív se licence zbavily pražské Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem bude zimní stadión v Berouně. Účast mu nabídlo svazové vedení při nedávné návštěvě Číny, kde prezident svazu Tomáš Král podepsal dohodu o rozvoji vzájemného programu ledního hokeje. Češi mají Číňanům pomoci v přípravě na zimní olympiádu v roce 2022.

OBSAZENÍ SKUPIN

ZÁPAD: Jablonec, Most, Děčín, Řisuty, Bílina, Nová Paka, Vrchlabí, Trutnov, Dvůr Králové.
STŘED: DS České Budějovice, Tábor, Písek, Klatovy, Příbram, China Golden Dragon, Kobra Praha, Nymburk, Kolín.
VÝCHOD: Šumperk, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Opava, Hodonín, Nový Jičín, Kopřivnice, Valašské Meziříčí.Foto: Petr Fišer

Domácí zápas se žďárskými Plameny byl po všech stránkách velmi zajímavý.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.6.2019 18:27
Titulek: Nepřesnosti v článku
Autor: Jenda Benda
70
1. Nový kabát jen kosmeticky, protože systém se třemi skupinami tu byl do předloňska
2. 11 z 27 není většina, viz vyjádření klubů:
- pro 40 zápasů bylo 9 klubů
- pro 32 zápasů bylo 6 klubů
- 1 tým navrhl 38 zápasů
- 1 tým navrhl 44 zápasů
- 10 klubů se nevyjádřilo
3. Jeden tým (Kolín) chtěl přeřadit do jiné skupiny
4. China Golden Dragon bude hrát ve Slaném
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.