SPORT

Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu, Šumperk narazí na kvalitní a ambiciózní soupeře

19. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu, Šumperk narazí na kvalitní a ambiciózní soupeře Šumperk – Druhá hokejová liga se obleče do nového kabátu. V nadcházející sezóně se bude hrát ve třech skupinách po devíti týmech. Na šumperské Draky nečeká nic snadného, v nabité východní divizi narazí na početný zástup ambiciózních soupeřů.

 Vedení soutěže sáhlo ke změnám z několika důvodů. Jedním z nich bylo odhlášení Orlové a její dobrovolný návrat do krajského přeboru. Na stejné úrovni zůstanou Vlci z Českého Těšína. Krajští šampióni po úspěšné baráži s Jindřichovým Hradcem možnosti postoupit o patro výš nevyužili a druholigovou výzvu dopředu odpískali.

Ve vší úctě k oběma klubům, Šumperk na tom nijak netratí. Naopak! Místo dvou otloukánků se může těšit na daleko atraktivnější a kvalitnější souboje s Havlíčkovým Brodem, Žďárem nad Sázavou či Moravskými Budějovicemi. Se silnými protivníky se potkával už v předešlém ročníku, ale pouze v rámci dvouzápasové konfrontace. Teď bude zmíněné trio plnohodnotnou součástí skupiny Východ.

Podle původního návrhu mělo každé mužstvo odehrát v základní části jen 32 střetnutí. Nebylo žádným velkým překvapením, že se to většině klubových představitelů nelíbilo. „Převládal názor, že počet zápasů je nedostatečný. Proto jsme sáhli k pětikolovému systému. Šestikolový by nebyl možný, neboť by se nenašly termíny. Z hlediska počtu účastníků a jejich geografického rozložení bylo od počátku zřejmé, že liga nemůže být organizována jinak,“ uvedl šéf třetí nejvyšší soutěže Pavel Setikovský.

Kolotoč utkání se v ní roztočí ve středu 11. září. Bude nesestupová a úpravy nabídne i v play off, do kterého zasáhne osmnáct družstev. Kvalifikace o Chance ligu se bude týkat tří skupinových vítězů, tudíž došlo k oprášení starého modelu. Všechno posvětil výkonný výbor Českého hokeje, jenž zasedal ve čtvrtek.

Už dřív se licence zbavily pražské Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem bude zimní stadión v Berouně. Účast mu nabídlo svazové vedení při nedávné návštěvě Číny, kde prezident svazu Tomáš Král podepsal dohodu o rozvoji vzájemného programu ledního hokeje. Češi mají Číňanům pomoci v přípravě na zimní olympiádu v roce 2022.

OBSAZENÍ SKUPIN

ZÁPAD: Jablonec, Most, Děčín, Řisuty, Bílina, Nová Paka, Vrchlabí, Trutnov, Dvůr Králové.
STŘED: DS České Budějovice, Tábor, Písek, Klatovy, Příbram, China Golden Dragon, Kobra Praha, Nymburk, Kolín.
VÝCHOD: Šumperk, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Opava, Hodonín, Nový Jičín, Kopřivnice, Valašské Meziříčí.Foto: Petr Fišer

Domácí zápas se žďárskými Plameny byl po všech stránkách velmi zajímavý.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.6.2019 18:27
Titulek: Nepřesnosti v článku
Autor: Jenda Benda
49
1. Nový kabát jen kosmeticky, protože systém se třemi skupinami tu byl do předloňska
2. 11 z 27 není většina, viz vyjádření klubů:
- pro 40 zápasů bylo 9 klubů
- pro 32 zápasů bylo 6 klubů
- 1 tým navrhl 38 zápasů
- 1 tým navrhl 44 zápasů
- 10 klubů se nevyjádřilo
3. Jeden tým (Kolín) chtěl přeřadit do jiné skupiny
4. China Golden Dragon bude hrát ve Slaném
Reagovat