SPORT

Draci zvládli první krok v sérii se Šternberkem

18. března 2009, 09:35, Michal Šíma
Draci zvládli první krok v sérii se Šternberkem Šumperk - Stejně jako před dvěma roky první utkání play-off skončilo debaklem hostů ze Šternberka.
Šumperk vyhrál zcela jednoznačně 7:1 a hosté mohli být rádi, že Draci neodevzdali ani zdaleka všechno, co dokáží předvést a v jejich hře se našly mnohé nedostatky.
Na začátku utkání však byl hlavní postavou hlavní sudí Klapetek, respektive jeho pomocníci za brankou. Nejprve nebyla uznána střela hostů, která se odrazila bud' od břevna, nebo až od zadní tyčky Maláčovy branky. Za pár okamžiků poté puk evidentně přešel brankovou čáru na druhé straně, avšak hlavní rozhodčí i přes naléhání brankového gól neuznal.
Velkou nevoli šumperských fanoušků však zažehnal v následné přesilovce Ambruz, který tečoval Hulvovo nahození - 1:0. V 9. minutě narazil Drábek Stejskalovi a ten překvapil Pekaře střelou mezi betony - 2:0. Hosté sice snížili, kdy se z ojedinělé akce prosadil nejlepší hráč žlutého týmu Meidl, ale Martin Stejskal dokázal znovu odpovědět a svou druhou trefou v zápase určil stav po první třetině 3:1.
Druhá třetina byla oproti té první velmi ospalá. Rychlost a spád se stejně jako kvalita vytratili neznámo kam a téměř dvě tisícovky diváků tak sledovaly marnou snahu Šternberka o útok a nepříliš jistou, ale dostačující obrannou fázi domácích. Z podprůměru vybočila snad jen gólová akce Draků. Debutant v šumperském dresu Domian už mohl střílet, ale v poslední chvíli našel nádhernou přihrávkou zcela volného Meluzína, jenž dal jeden ze svých nejsnadnějších gólů - 4:1. V tu chvíli bylo definitivně rozhodnuto a utkání se dohrávalo spíše z povinnosti.
Ve třetí třetině se hrál již o něco uvolněnější hokej, leč nějaká óda na radost to nebyla. Maláč pochytal všechny nebezpečné pokusy hostů, avšal na druhé straně se červené světlo rozsvítilo ještě třikrát. Nejprve obránce Sedlák dokončil počínání Hulvy a Ambruze před brankou, poté se zčista jasna zjevil sám před Pekařem Domian a vstřelil svůj první gól za Draky a poslední slovo v zápase měl Zdeněk Novosad, jenž ukázal, že je skutečně velkým hráčem, nebot' nahrávka, kterou vyzval ke skórování Drábka, se jen tak nevidí.
Draci tak porazili Šternberk 7:1 a v sérii hrané na pouhé dva vítězné zápasy tak vedou 1:0. Druhé utkání se hraje již ve čtvrtek na ledě soupeře.

Salith Šumperk - HC TJ Šternberk  7:1Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).