SPORT

Draci znovu vítězní

31. října 2009, 21:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté potvrdili středeční výhru nad Chrudiní a tři body svěřenci Svatopluka Číhala vydolovali i z duelu se Znojmem.
Znojmo se po odstoupení z extraligy stalo tak trochu záložním celkem brněnské Komety, což znamená zaručenou kvalitu kádru a do sobotního duelu nastupovala družina zkušených Pláška s Hamanem v roli favorita.

Šumperk však potvrdil stoupající formu a od začátku utkání držel s Orli krok. První třetina se nesla v trochu ospalém duchu a ani jedni útočníci si velké příležitosti nevypracovali. Až v 11. minutě se rozsvítilo červené světlo a k radosti šumperských fanoušků se tomu tak stalo za Horčičkovou brankou. Nahození Ondráčka tečoval Antonovič a bylo to 1:0. Následoval již trochu svižnější průběh třetiny, když Draky několikrát musel podržet Hylák.

Tento stav vydržel i do začátku druhé třetiny. V ní byl k vidění průměrný hokej, avšak pozitivem byla velmi jistá hra Draků, zejména směrem dozadu. Postupem času pak Šumperk přebral otěže utkání a stal se aktivnějším celkem. Odměnou pak bylo stejně jako v zápase s Chrudimí navýšení skóre. Ve 32. minutě se po spolupráci s Pekrem trefil Hulva - 2:0. Bohužel, zanedlouho přišlo velmi rychlé snížení. Hostující Svoboda se krásně uvolnil na modré čáře a neméně pěknou střelou tahem prostřelil Hyláka - 2:1. Byli to však opět Draci, kdo tahal ve druhé části za delší konec. O dvě minuty pozdějí napřáhl na modré čáře Vosátko a jeden z nejproduktivnější beků ligy propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Doslova lahůdku pak připravila pro domácí fanoušky opět druhá formace. Euforie po gólu Vosátka ještě neopadla a Tomáš Sedlák už objevil Hulvu v nadějné pozici na kruhu, jenž ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na volného spoluhráče a Zdeněk Sedlák dával svůj první gól za Šumperk do prázdné branky. Znojmo se však zdaleka nevzdalo. Sérii přesilových her vynucených svou velkou aktivitou využil rychlou střelou Karel Plášek. Ten samý hráč pak zvedal ruce nad hlavu ještě jednou, ale rozhodčí jeho další gól naštěstí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve třetí třetině se hosté sice snažili tlačit před Hyláka, ale odezvou jim byl leots naprosto nejlepší výkon Draků v obraně. Velmi vyspělý výkon podal celý tým, Šumperk se zbytečně nehnal do útoku a jednoduše bránil svůj náskok. Když se k tomu přidal jako obvykle výborný Hylák, utkání bylo rozhodnuto.

Šumperk tak porazil Znojmo 4:2 a v tabulce je již třináctý. Další zápas pak Draci odehrají ve středu na ledě Chomutova, kde bude nutno minimálně zopakovat sobotní výkon v defenzivě, aby se dalo pomýšlet na bodový zisk.

Salith Šumperk - Orli Znojmo 4:2

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.