SPORT

Draci zahájili sérii přípravných zápasů

6. srpna 2010, 23:04, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po týdnu na ledě se šumperští hokejisté představili poprvé v přípravném utkání na druholigovou sezonu 2010/2011.
S početným kádrem a velkým množstvím mladíků z domácí líhně se svěřenci Radka Kučery střetli s celkem Havířova.
Loni taktéž prvoligový klub v podstatě vstává z finančního hrobu a jeho cílem bude neopakovat minulou nedokončenou sezonu.
Ale zpět k Šumperku. Jeho mladý brankář Peksa sice již v 1. minutě inkasoval po závaru z hole Klimši, avšak poté předvedli domácí hráči na první zápas skvělé ofenzivní představení. Postupně se trefili tečí Haas a po něm po nádherné kombinaci s Haasem a Bruncem Velecký. AZ odpověděl co nevidět, když Najdek protlačil kotouč mezi betony Peksy - 2:2. Vedení na stranu domácích však znovu strhnul Velecký trochu náhodnou trefou zpoza branky ještě loni šumperského Lukáše Danečka.
Ve druhé třetině se hrál asi nejpohlednější hokej. Akce střídala akci a navrch měli jednoznačně Draci. Vynikali zejména útoky Hulvy a Veleckého. Obě tyto formace potěšili solidně zaplněné tribuny pěknými kombinacemi, leč často bez brankového efektu. Na 4:2 zvýšil ve 23. minutě nekompromisní ránou příklepem Matějka a o deset minut později přidal další kotouč do Danečkovy sítě agilní Červenka.
V závěru prostřední části hry sice snížil lacinou trefou Maruna, ale Peksa později své zaváhání několikrát napravil výbornými zákroky.
V poslední části hry již přišlo očekávané trápení ze strany domácích, nebot' velký prostor dostali mladíci, kteří ještě potřebují posbírat zkušenosti, aby mohli být pro mužský tým přínosem. Asi nejvíce zaujali Skoumal a Měrka, jež si svým pohybem dokázali vytvořit pár slibných příležitostí. Matadoři jako Meluzín či kapitán Holík již v závěru zápasu nehráli a i proto se již stav utkání nezměnil.
Šumperk tak porazil Havířov 5:3. AZ se však mohl alespoň zaradovat z dílčího úspěchu v závěrečných samostatných nájezdech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 9.8.2010 09:37
Titulek: Zápas
Autor: ŽT
asi zajímavý, článek - gramatika - katastrofa!!!
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).