SPORT

Draci zahájili sérii přípravných zápasů

6. srpna 2010, 23:04, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po týdnu na ledě se šumperští hokejisté představili poprvé v přípravném utkání na druholigovou sezonu 2010/2011.
S početným kádrem a velkým množstvím mladíků z domácí líhně se svěřenci Radka Kučery střetli s celkem Havířova.
Loni taktéž prvoligový klub v podstatě vstává z finančního hrobu a jeho cílem bude neopakovat minulou nedokončenou sezonu.
Ale zpět k Šumperku. Jeho mladý brankář Peksa sice již v 1. minutě inkasoval po závaru z hole Klimši, avšak poté předvedli domácí hráči na první zápas skvělé ofenzivní představení. Postupně se trefili tečí Haas a po něm po nádherné kombinaci s Haasem a Bruncem Velecký. AZ odpověděl co nevidět, když Najdek protlačil kotouč mezi betony Peksy - 2:2. Vedení na stranu domácích však znovu strhnul Velecký trochu náhodnou trefou zpoza branky ještě loni šumperského Lukáše Danečka.
Ve druhé třetině se hrál asi nejpohlednější hokej. Akce střídala akci a navrch měli jednoznačně Draci. Vynikali zejména útoky Hulvy a Veleckého. Obě tyto formace potěšili solidně zaplněné tribuny pěknými kombinacemi, leč často bez brankového efektu. Na 4:2 zvýšil ve 23. minutě nekompromisní ránou příklepem Matějka a o deset minut později přidal další kotouč do Danečkovy sítě agilní Červenka.
V závěru prostřední části hry sice snížil lacinou trefou Maruna, ale Peksa později své zaváhání několikrát napravil výbornými zákroky.
V poslední části hry již přišlo očekávané trápení ze strany domácích, nebot' velký prostor dostali mladíci, kteří ještě potřebují posbírat zkušenosti, aby mohli být pro mužský tým přínosem. Asi nejvíce zaujali Skoumal a Měrka, jež si svým pohybem dokázali vytvořit pár slibných příležitostí. Matadoři jako Meluzín či kapitán Holík již v závěru zápasu nehráli a i proto se již stav utkání nezměnil.
Šumperk tak porazil Havířov 5:3. AZ se však mohl alespoň zaradovat z dílčího úspěchu v závěrečných samostatných nájezdech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2010 09:37
Titulek: Zápas
Autor: ŽT
souhlas
114
nesouhlas
41
asi zajímavý, článek - gramatika - katastrofa!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.