SPORT

Draci zahájili sérii přípravných zápasů

6. srpna 2010, 23:04, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po týdnu na ledě se šumperští hokejisté představili poprvé v přípravném utkání na druholigovou sezonu 2010/2011.
S početným kádrem a velkým množstvím mladíků z domácí líhně se svěřenci Radka Kučery střetli s celkem Havířova.
Loni taktéž prvoligový klub v podstatě vstává z finančního hrobu a jeho cílem bude neopakovat minulou nedokončenou sezonu.
Ale zpět k Šumperku. Jeho mladý brankář Peksa sice již v 1. minutě inkasoval po závaru z hole Klimši, avšak poté předvedli domácí hráči na první zápas skvělé ofenzivní představení. Postupně se trefili tečí Haas a po něm po nádherné kombinaci s Haasem a Bruncem Velecký. AZ odpověděl co nevidět, když Najdek protlačil kotouč mezi betony Peksy - 2:2. Vedení na stranu domácích však znovu strhnul Velecký trochu náhodnou trefou zpoza branky ještě loni šumperského Lukáše Danečka.
Ve druhé třetině se hrál asi nejpohlednější hokej. Akce střídala akci a navrch měli jednoznačně Draci. Vynikali zejména útoky Hulvy a Veleckého. Obě tyto formace potěšili solidně zaplněné tribuny pěknými kombinacemi, leč často bez brankového efektu. Na 4:2 zvýšil ve 23. minutě nekompromisní ránou příklepem Matějka a o deset minut později přidal další kotouč do Danečkovy sítě agilní Červenka.
V závěru prostřední části hry sice snížil lacinou trefou Maruna, ale Peksa později své zaváhání několikrát napravil výbornými zákroky.
V poslední části hry již přišlo očekávané trápení ze strany domácích, nebot' velký prostor dostali mladíci, kteří ještě potřebují posbírat zkušenosti, aby mohli být pro mužský tým přínosem. Asi nejvíce zaujali Skoumal a Měrka, jež si svým pohybem dokázali vytvořit pár slibných příležitostí. Matadoři jako Meluzín či kapitán Holík již v závěru zápasu nehráli a i proto se již stav utkání nezměnil.
Šumperk tak porazil Havířov 5:3. AZ se však mohl alespoň zaradovat z dílčího úspěchu v závěrečných samostatných nájezdech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2010 09:37
Titulek: Zápas
Autor: ŽT
souhlas
115
nesouhlas
41
asi zajímavý, článek - gramatika - katastrofa!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.