SPORT

Draci vyhráli v Písku

14. března 2011, 20:43, téma HOKEJ, Michal Šíma
Písek - Šumperští hokejisté se po porážce v Chrudimi a odloženém utkání s Mostem dočkali prvního barážového vítězství.
 Družstvo Mostu totiž zklátily příušnice, a tak byl souboj nejvzdálenějších účastníků prolínací soutěže odložen na 31.3.

Duel s druhým prvoligovým favoritem baráže začali svěřenci Radka Kučery mnohem lépe než zápas v Chrudimi. Na ledě Písku začali Draci od začátku vycházet z pevné defenzivy podpořené skvělým Štůralou a domácí i přes start několika hráčů extraligových Českých Budějovic marně hledali cestu do útočného pásma. V 8. minutě navíc našel Novosad na kruzích volného Brunce, který zamířil přesně mezi Mazancovy betony - 0:1.

Také druhou třetinu odehrál Šumperk nanejvýš zodpovědně a navíc rychlí útočníci často zaměstnávali obranu Komtermu rychlými protiútoky. Hulva ani Velecký však neuspěli. Až v polovině utkání Mazanec jen vyrazil pokus Ambruze a Jakub Hulva pohotově dorazil volný kotouč do branky. Dvougólové vedení Šumperka již bylo pro písecké hokejisty kritickou situací. Jejich zvýšená aktivita byla odměněna dvěma tresty pro hosty a dvojnásobnou přesilovku již Draci neubránili. Kubeš šikovně tečoval střelu Kudrny a snížil na 1:2.

Třetí část začala několika šancemi domácích, ale Štůrala nadále držel vedení Šumperka. Ve 48. minutě byl navíc v úniku faulovaný Haas za což bylo nařízeno trestné střílení. Marek Haas však na Mazance nevyzrál a písecký brankář tak zadělal na dramatickou koncovku. V ní měl Písek dokonce opět výhodu dvou mužů v poli, ale to nepomohlo Jihočechům k vyrovnání.

Draci tak zvítězili 2:1, což je pro další vývoj baráže ze šumperského pohledu mimořádně zajímavý výsledek. Více však napoví až středeční domácí zápas s Jindříchovým Hradcem.

IHC Komterm Písek - Salith Šumperk  1:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).