Draci vyhráli v Písku

14. března 2011, 20:43, téma HOKEJ, Michal Šíma
Písek - Šumperští hokejisté se po porážce v Chrudimi a odloženém utkání s Mostem dočkali prvního barážového vítězství.
 Družstvo Mostu totiž zklátily příušnice, a tak byl souboj nejvzdálenějších účastníků prolínací soutěže odložen na 31.3.

Duel s druhým prvoligovým favoritem baráže začali svěřenci Radka Kučery mnohem lépe než zápas v Chrudimi. Na ledě Písku začali Draci od začátku vycházet z pevné defenzivy podpořené skvělým Štůralou a domácí i přes start několika hráčů extraligových Českých Budějovic marně hledali cestu do útočného pásma. V 8. minutě navíc našel Novosad na kruzích volného Brunce, který zamířil přesně mezi Mazancovy betony - 0:1.

Také druhou třetinu odehrál Šumperk nanejvýš zodpovědně a navíc rychlí útočníci často zaměstnávali obranu Komtermu rychlými protiútoky. Hulva ani Velecký však neuspěli. Až v polovině utkání Mazanec jen vyrazil pokus Ambruze a Jakub Hulva pohotově dorazil volný kotouč do branky. Dvougólové vedení Šumperka již bylo pro písecké hokejisty kritickou situací. Jejich zvýšená aktivita byla odměněna dvěma tresty pro hosty a dvojnásobnou přesilovku již Draci neubránili. Kubeš šikovně tečoval střelu Kudrny a snížil na 1:2.

Třetí část začala několika šancemi domácích, ale Štůrala nadále držel vedení Šumperka. Ve 48. minutě byl navíc v úniku faulovaný Haas za což bylo nařízeno trestné střílení. Marek Haas však na Mazance nevyzrál a písecký brankář tak zadělal na dramatickou koncovku. V ní měl Písek dokonce opět výhodu dvou mužů v poli, ale to nepomohlo Jihočechům k vyrovnání.

Draci tak zvítězili 2:1, což je pro další vývoj baráže ze šumperského pohledu mimořádně zajímavý výsledek. Více však napoví až středeční domácí zápas s Jindříchovým Hradcem.

IHC Komterm Písek - Salith Šumperk  1:2

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).