SPORT

Draci vyhráli i v Havířově

15. října 2009, 15:09, téma HOKEJ, Michal Šíma
Havířov - Potvrdit domácí vítězství nad Benátkami jeli šumperští hokejisté na led havířovských Panterů.
Havířov je tradičním účastníkem české druhé nejvyšší soutěže, ale letos v létě musel řešit existenční finanční problémy. První liga se zachránila, ale nyní se zdá, že bude v ohrožení znovu, tentokrát čistě po sportovní stránce. Panthers sice angažovali olympijského vítěze Davida Moravce, avšak ani ten nezabránil další porážce od šumperských Draků a následujícímu průběžnému předposlednímu místu.
První třetina však patřila domácím a Šumperk musel několikrát spasit skvělý Hylák v brance. Jako první se tak radovali hosté v modrých dresech. V 9. minutě otevřel skóre utkání zkušený Roman Meluzín, leč zanedlouho bylo vyrovnáno. O minutu později se trefil Piecha - 1:1. Vedení pak vrátil Drakům těsně před přestávkou Podešva - 1:2.
Asi rozhodující moment utkání přišel v samém úvodu druhé třetiny, když kanonýr Hašek dorazil střelu Brynecného - 1:3. Havířov sáhl ke střídání brankářů, ale ani čerstvý Vošvrda nezabránil dalšímu zásahu Šumperka. Ve 34. minutě se prosadil Orsava zpoza branky - 1:4.
Snížení Panterů sice přišlo hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky, ale to bylo ze strany domácích vše a Draci si již dvoubrankový náskok pohlídali.
Po dvou výhrách v řadě tak má hokejový Šumperk opět sebevědomí a hlavně se vyšvihnul nad sestupové pozice. Dalším pozitivem je zaběhnutí současného složení sestavy, kterou ještě doplnil obránce Roman Chatrnúch a zkušený forvard Zdeněk Sedlák, jenž zaujal místo ve druhém útoku vedle Hulvy a Antonoviče. Oba by měli být výrazným přínosem, a díky nimž tak již má Šumperk čtyři velmi kvalitní a konkurenceschopné formace.
Další zápas pak Draci hrají v sobotu doma s Vrchlabím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).