SPORT

Draci utrápili Prostějov

12. ledna 2011, 21:29, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Třaskavé derby na úvod nadstavbové části přineslo cenné body pro Šumperk.
 Draci dokázali přetlačit Prostějov v závěru utkání, čímž odvrátili hrozící ostudu. Proč ostudu? Jestřábi totiž přijeli pouze ve dvanácti hráčích do pole. To je i v druhé lize takřka sebevražda, avšak tým vedený zkušeným kapitánem Dubou díky heroickému výkonu a trápení Šumperka sahal minimálně po bodu.
Utkání by se zřejmě vyvíjelo jinak, kdyby Sedlář nezlikvidoval dvě tutovky Draků v první třetině, kdy zejména Meluzínův pokus volal po gólu, avšak po bezbrankové úvodní části se trefili jako první hosté. Duba rychlým bekendem překonal Štůralu a na hokejky domácích se začala lepit pořádná nervozita. Ve dvojnásobné přesilovce poté sice snížil dobře se orientující Ambruz a vzápětí šťastně otočil skóre Velecký, leč proti rapidně oslabenému soupeři to měl být zcela jiný výkon, než jaký Draci předvedli.
Prostějov potrestal pasivitu Šumperka druhým gólem Duby a dlouho to vypadalo na remízu, ale v 56. minutě našel volného Červenku před brankou Hulva a první jmenovaný rozhodl. V závěru ještě zpečetil výhru Draků gólem do prázdné branky Holík.
Více než tři body, jenž se zpětně vzhledem k počtu Jestřábů jeví jako povinnost, však zaujala nemohoucnost Šumperka v některých herních situacích, zejména vyrovnání se s faktem, že kombinace se nedaří a je třeba hrát jednodušeji. Prostějov poskládaný na obranné modré čáře se dlouho jevil jako neprostupná zeď pro šumperskou ofenzivu. Zranění Tesaříka se ukázalo mít fatální důsledky pro dračí obranné řady, jelikož junioři díru po jakémkoli vypadnuvším obránci nejsou schopni zaplnit  a nejsou tak schopni druholigového výkonu.
Dále je třeba vyzdvihnout hráče Prostějova, kteří chytře šetřili síly a dokázali bruslit i proti kompletnímu profesionálnímu týmu Šumperka. Pochvalu si zaslouží i pořadatelská služba, jež zvládla udržet nevychované a odpadky na ledovou plochu házející fandy hostů na uzdě bez větších konfliktů. 
Doufejme, že Draci se z matných novoročních výkonů zvednou a znovu budou hokejem bavit početné publikum, kterému však nesmí být "pouhý" zisk tří bodů po průměrném utkání málo.

Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov  4:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).