SPORT

Draci udolali Vsetín

8. listopadu 2010, 12:11, téma HOKEJ, Michal Šíma
Vsetín - Těžký zápas čekal šumperské hokejisty na stadionu Na Lapači. Místní VHK se sice letos trápí, avšak na Valašsku obecně se nehraje lehce.
 Domácí se chtěli proti prvnímu týmu tabulky vytáhnout a utkání i díky tomu začalo velmi zostra. Uběhla sotva minuta a úvodní vyloučení Holíka potrestal Vaněk, jemuž obrana Draků umožnila dokonce tři dorážky, na které Štůrala nemohl stačit. Neuběhla však ani minuta a bylo vyrovnáno. Ještě loni krátce Drak Brynecký chyboval, Velecký si vyměnil puk s Haasem a hned v úvodu dodržel svoji normu gól na zápas. A aby toho nebylo málo, rychlý obrat dokonal ještě ve 4. minutě vypálil od modré čáry Tesařík a Adam Červenka dotlačil puk do branky z bezprostřední blízkosti Hromady střežícího svatyni Vsetína. Brankové hody pokračovaly. Neuběhla ani polovina první třetiny a tisícovka diváků viděla již čtvrtý gól. Nejlepší hráč Vsetína Dubec se prosadil střelou z pravé strany na Štůralovu vyrážečku a bylo znovu vyrovnáno, tentokrát 2:2.
Jakoby se pak obě mužstva po zběsilém úvodu uklidnila a začala spíše taktická bitva jako vystřižená z předloňského zápolení v play-off. Šancí ve druhé třetině rapidně ubylo a ani z přesilových her se žádný tým nedokázal příliš prosadit. Draci však přecejen měli více ze hry, aby také ne v roli jasného favorita. Úzké kluziště Na Lapači však vyhovuje hlavně domácím a ti dokázali bořit kombinaci Šumperka, který se do šancí dostával paradoxně spíše také zásluhou vlastního forčekinku. Sám před Hromadou se ocitnul Meluzín, ale puk dopravil do sítě až opět Adam Červenka, jenž ujel při oslabení tří proti čtyřem. Tento husarský kousek tak zajistil Drakům hubené vedení, které Šumperk držel i v závěrečné části hry.
V té exceloval Tomáš Štůrala. Zejména díky němu svěřenci Radka Kučery udrželi vedení 3:2 až do konce a mohli se radovat ze zisku dalších tří bodů. Havířov však zvítězil na ledě příštího soupeře Draků, Opavy, a je tak stále na dostřel.

VHK Vsetín - Salith Šumperk 2:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.