SPORT

Draci ubojovali vítězství nad Benátkami a slaví důležité tři body

6. října 2012, 20:21, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci ubojovali vítězství nad Benátkami a slaví důležité tři body Šumperk - Čtyři zápasy čekali šumperští hokejisté na výhru, ten pátý se pro ně nevyvíjel dobře. Přesto znovu po velkém vzepětí a obrovské podpoře tribun přetlačili Holík a spol. silné Benátky a udrželi se dál od spodních pater tabulky.

 Benátky přijely do Šumperka ve velmi silné sestavě. Ve farmářském týmu extraligového Liberce nastoupila celá řada hráčů s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže, včetně obrovitého Vošvrdy v brance.

Ze začátku nic nenasvědčovalo tomu, že by Draci chtěli v sobotu protrhnout střelecké trápení a konečně zvítězit. Vlažný výkon doplněný nepřesnostmi nepředstavoval pro hosty ani náznak nebezpečí. Naopak Benátky začaly zostra a hned první vážnější akce skončila gólem. Tomášovu krásnou přihrávku umístil za Štůralova záda Skalický a hosté vedli. Už tak na místní poměry slabší podpora z hlediště ochabla, a když se Drakům nadále nedařily ani základní přihrávky do útoku, stalo se občas, že se hrálo za tichého přihlížení patnácti set diváků, a to se v Šumperku skutečně často nestává. Jen díky štěstí, Štůralovi a dobrému výkonu některých obránců, domácí neprohrávali po první části o více branek.

Do té druhé však nastoupil jiný tým. V přesilové hře vystřelil Sedlák, kotouč tečoval Hulva, definitivně do branky jej dotlačil Gewiese a bylo vyrovnáno. O chvíli později předvedl jedno ze svých mnoha velmi kontroverzních rozhodnutí sudí Kubičík, když poslal za čistý hit na trestnou lavici Suchého a v nastalé výhodě, když už se domácí bek vracel z trestné lavice, napřáhl Vitásek od modré čáry a Benátky znovu vedly. V polovině utkání se ovšem Drakům povedl fantastický obrat. Nejprve se Hulvova rána dostala k Vrdlovcovi, který se vybruslil Vošvrdu a vyrovnal a o pár okamžiků později rozjásal davy na tribunách Červenka, když po další příhře Hulvy prostřelil Vošvrdu z mezikruží. Poté se do pásma prodíral Staněk a byl sprostě sražen Jánošíkem, který byl za svůj nesmyslný zákrok do hlavy a krku vyloučen do konce utkání. Do přestávky však už branka nepadla.

Ve třetí třetině začali svěřenci Radka Kučery hrát velmi pasivně. Plášek se sice dostal do úniku, ale nedal a poté na druhé straně udeřilo. Několik šancí Benátek v krátkém sledu vyústilo ve vyrovnávací gól z hole Kopice, jemuž přihrál v situaci dvou na jednoho zkušený Král. V tomto zápase ale stálo štěstí na straně Šumperka. Půl minuty poté totiž Staněk přihrával od pravého mantinelu mezi kruhy, kde si jeden z hostujících obránců bruslí srazil puk do branky. Tento šťastný gól se nakonec ukázal jako rozhodující. Draci ve třetí části velmi dobře bránili a přestáli i závěrečné oslabení. 

Pro Šumperk jsou tři body z utkání s Benátkami velice důležité. Neúspěšná série je prolomena, stejně jako střelecká impotence dračích střelců. Ve středu čeká šumperské hokejisty cesta do daleké Kadaně, která se momentálně nachází na posledním místě tabulky.

Salith Šumperk - HC Benátka nad Jizerou  4:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.10.2012 11:57
Titulek: jasný?
Autor: Yagr
39
Po sezóně se stěhuje hokej ze Šumperka do Zábřehu, kde budou prodána práva na I. ligu. Draci, jak známo jsou bez peněz. Zábřežští soutěž se odehrají na přírodním kluzišti na Bozeňově.
Reagovat
Datum: 10.10.2012 16:22
Titulek: Re: jasný?
Autor: aNONYM
30
Když bude nejhůř, radnice honipukům přisype z míšku, vždyť hokej, stejně jako stálý divadelní soubor, jsou pro Šumperk nutností...
Reagovat
Datum: 11.10.2012 06:30
Titulek: Re: jasný?
Autor: Valda
43
A vy by jste těch 15 mega rozfrcal za co?
Reagovat
Datum: 11.10.2012 09:15
Titulek: Re: jasný?
Autor: aNONYM
31
Podpořil bych menší sporty, různá občanská sdružení, postavil veřejně přístupná sportovní hřiště atd. Na hokej chodí něco málo přes 1.000 lidí, do divadla pár stovek, když nepočítám povinná představení pro školy. Takže těch 15 mega se dává pro zábavu necelých 2.000 lidí. To si myslím, že je moc.
Reagovat
Datum: 11.10.2012 11:50
Titulek: Re: jasný?
Autor: Valda
81
Váš problém je, že vy by jste těch 15 mega dal pár desítkám občanům možná stovkám. Váš smysl pro spravedlnost končí na prahu vašeho bytu.
A pokud si myslíte, že Šumperk má málo veřejně přístupných hřišť, tak jste neobjektivní nebo slepý. Vaše vyčíslení využívání divadla a hokeje je také neobjektivní a nepřesné. Pokud na hokej chodí pravidelně 1500-2000 lidí, tak jen divácký zájem je nejméně okolo 3000. Všichni nechodí vždy. A pokud si myslíte, že nejsou podporovány menší sporty nebo sdružení, tak nemáte přehled o dění ve městě.
Reagovat
Datum: 11.10.2012 12:59
Titulek: nejasný?
Autor: Yagr
72
Na hokej v Šumperku, zatím, chodí kolem 1100 - 1200 diváků. 3 000 diváků tam bylo jednou, na utkání ČSSR "B"-SSSR"B před 35 lety. Jasný? V době kdy pravidelně okupují předposlední místa v tabulce, návštěvy klesají na 600 - 700. To je za prahem našich bytů.
Reagovat
Datum: 11.10.2012 15:17
Titulek: Re: nejasný?
Autor: Valda
30
I při Vámi zmiňované návštěvnosti, trvám na čísle, že 3000 lidí hokej zajímá.
Na Vámi zmiňovaném utkání bylo uváděna návštěva - přes 4000 diváků.
Reagovat
Datum: 11.10.2012 17:44
Titulek: nejasný?
Autor: Yagr
58
Vaše čísla jsou výmysl.
Reagovat