SPORT

Draci si poradili s Orlovou

11. listopadu 2008, 10:54, simi
Draci si poradili s Orlovou Premiéra u kormidla šumperských hokejistů se vydařila novému kouči Jiřímu Režnarovi. Čisté konto Maláče, čtyři vstřelené góly, z toho tři využité přesilovky a spokojené zaplněné tribuny, tak by se dal charakterizovat nedělní zápas.
V 16. kole 2. ligy začíná docházet na odvety s celky, se kterými se již Draci utkali, avšak je prohozen pořadatel utkání. V Orlové, ve vůbec prvním letošním zápase, tehdy ještě svěřenci trenéra Rutara prohráli v prodloužení, a tak měli svému tradičně nepříjemnému soupeři co vracet.
Podle toho také Šumperk vstoupil do utkání. Již ve 4. minutě v přesilovce napřáhl obránce Ján Vrtík a šumperský rodák Dušan Šafránek v brance Orlové musel vytahovat puk z branky - 1:0. I přes velkou převahu Draků a množství přesilovek toto skóre vydrželo až do samého závěru druhé třetiny. Těsně před přestávkou však domácí hráli opět přesilovku a po chvíli dokonce ještě vylepšenou o výhodu dvou hráčů v poli. Nejprve však musel Maláč zasahovat po nepřesné rozehrávce a úniku orlovského Grygara, avšak z protiútoku se konečně znovu prosadili šumperští hokejisté. Gól do šatny z hole Zdeňka Novosada pouhých jedenáct vteřin před koncem prostřední části hry se zdál být rozhodujícím momentem utkání.
V úvodu poslední dvacetiminutovky sice byli opět lepším týmem domácí, ale Šafránek držel ztrátu hostů na přijatelných dvou brankách. Paradoxně to byl právě tento muž, který nakonec umožnil Drakům definitivně zlomit snahu Orlové. Špatnou rozehrávku Šafránka vystihl Meluzín a z mezikruží vymetl pavučinu v horním rohu branky - 3:0. Orlová se sice nevzdala a Maláč se několikrát měl co ohánět, nicméně snaha hostů úspěch nepřinesla, a tak musel zákonitě přijít další gól Draků, o který se postaral Drábek, jenž dorazil Holíkovu dělovku. Pověstného bůra sice svěřenci Jiřího Režnara Orlové nenadělili, ale ani to nezkazilo radost hráčům Šumperka, kteří dopřáli věrným fanouškům dlouhou děkovačku ozdobenou i tradiční rybičkou skvělého Pavla Maláče.

Salith Šumperk - HC Slovan Orlová  4:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.