SPORT

Draci si poradili s Orlovou

11. listopadu 2008, 10:54, simi
Draci si poradili s Orlovou Premiéra u kormidla šumperských hokejistů se vydařila novému kouči Jiřímu Režnarovi. Čisté konto Maláče, čtyři vstřelené góly, z toho tři využité přesilovky a spokojené zaplněné tribuny, tak by se dal charakterizovat nedělní zápas.
V 16. kole 2. ligy začíná docházet na odvety s celky, se kterými se již Draci utkali, avšak je prohozen pořadatel utkání. V Orlové, ve vůbec prvním letošním zápase, tehdy ještě svěřenci trenéra Rutara prohráli v prodloužení, a tak měli svému tradičně nepříjemnému soupeři co vracet.
Podle toho také Šumperk vstoupil do utkání. Již ve 4. minutě v přesilovce napřáhl obránce Ján Vrtík a šumperský rodák Dušan Šafránek v brance Orlové musel vytahovat puk z branky - 1:0. I přes velkou převahu Draků a množství přesilovek toto skóre vydrželo až do samého závěru druhé třetiny. Těsně před přestávkou však domácí hráli opět přesilovku a po chvíli dokonce ještě vylepšenou o výhodu dvou hráčů v poli. Nejprve však musel Maláč zasahovat po nepřesné rozehrávce a úniku orlovského Grygara, avšak z protiútoku se konečně znovu prosadili šumperští hokejisté. Gól do šatny z hole Zdeňka Novosada pouhých jedenáct vteřin před koncem prostřední části hry se zdál být rozhodujícím momentem utkání.
V úvodu poslední dvacetiminutovky sice byli opět lepším týmem domácí, ale Šafránek držel ztrátu hostů na přijatelných dvou brankách. Paradoxně to byl právě tento muž, který nakonec umožnil Drakům definitivně zlomit snahu Orlové. Špatnou rozehrávku Šafránka vystihl Meluzín a z mezikruží vymetl pavučinu v horním rohu branky - 3:0. Orlová se sice nevzdala a Maláč se několikrát měl co ohánět, nicméně snaha hostů úspěch nepřinesla, a tak musel zákonitě přijít další gól Draků, o který se postaral Drábek, jenž dorazil Holíkovu dělovku. Pověstného bůra sice svěřenci Jiřího Režnara Orlové nenadělili, ale ani to nezkazilo radost hráčům Šumperka, kteří dopřáli věrným fanouškům dlouhou děkovačku ozdobenou i tradiční rybičkou skvělého Pavla Maláče.

Salith Šumperk - HC Slovan Orlová  4:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).