SPORT

Draci prohráli v Hodoníně

4. února 2009, 10:34, Michal Šíma
Draci prohráli v Hodoníně Hodonín - Těžký zápas v Hodoníně proti místním Drtičům měli na programu šumperští hokejisté v rámci 36. kola druhé ligy.
Svěřenci trenéra Režnara stále na dálku soupeří s Orlovou o první místo, avšak do středečního vzájemného zápasu v Šumperku budou Draci vstupovat s dvoubodovou ztrátou. Ta byla způsobena výhrou Orlové a vítězstvím Hodonína nad Šumperkem.
V hodonínské Teza aréně se na tribunách mačkalo sedmnáct stovek diváků, tudíž měl tento tradiční duel velkých rivalů jako obvykle skvělou kulisu. Na zajímavosti tohoto utkání se také podepsal fakt, že oba týmy působí tak trochu jako farma brněnské Komety, kdy za Šumperk nastupuje spousta bývalých hráčů Brna a dres Drtičů zase obléká hned několik Komet'áků v rámci střídavých startů.
Samotný zápas nabídl bojovný hokej a pěknou podívanou. Jako první se prosadili ve druhé polovině první třetiny domácí. V přesilovce pět na tři se z chumlu hráčů před Maláčem nejlépe zorientoval Zábranský a poslal Drtiče do vedení.
Ve druhé třetině se utkání zřejmě rozhodlo. Draci sice nejprve snížili, když se v přesilové hře trefil od modré čáry šumperský ostrostřelec Holík, avšak jinak Draci nedokázali vyzrát na skvělého Holeše v brance modrooranžových. Šumperku se navíc krutě nepovedl závěr prostřední části hry. Nedisciplinovanost Draků potrestal Jurásek a to hned dvakrát. U obou jeho branek stojí v zápise stejní asistenti, Čárský a Kýhos.
Na začátku třetí třetiny Draci nejprve pohrdli dvojnásobnou početní převahou a poté se již v rozkouskované třetině nedostali i díky mnoha vyloučeným do výraznějšího tlaku. Hodonín navíc přidal čtvrtou branku v Maláčově síti. Utkání v samém závěru sice ještě lehce zdramatizoval Novosad, ale to bylo ze strany Draků vše.
Šumperk tak podlehl v Hodoníně domácímu celku 2:4 a do ostře sledovaného zápasu s Orlovou tak půjde z druhého místa.

SHK Hodonín - Salith Šumperk  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.