SPORT

Draci poprvé na ledě

24. července 2007, 19:45, www.hokejsumperk2003.cz
Šumperk - Po 116 dnech Draci opět obuli brusle. Přesně tolik dní totiž uplynulo od famózního postupu do 1. ligy v Hodoníně, následných bouřlivých oslav, zasloužené dovolené a tvrdé letní přípravy na suchu. Fanoušci i hokejisté se dnes konečně dočkali.
Je 23. 7. 2007, 10:30 a oficiálně začíná první trénink Draků na vlastním kluzišti. Ledová plocha se míhá barevnými dresy, hráči jsou rozděleni do čtyř pětek - modří, žlutí, šedí a zelení. V bílých dresech se na ledě objevuje i skupinka juniorů. Ty všechny doplňuje trio gólmanů - Tihlář, Betinec, Peksa.

 

Po úvodním asi 20 minutovém rozbruslení podél celého kluziště následoval nácvik bruslení mezi kužely po jednotlivých pětkách. Tváře hokejistů značily po chvíli jak nadšení, tak i únavu, ale po splnění zadaného úkolu opět všichni naslouchali v hloučku dalších pokynů trenéra Setíkovského. Ke konci tréninku se na ledě objevily i kotouče. Někteří se po nich vrhali s nadšením, jako například Peter Betinec.

 


Velmi zajímavě vypadal nácvik kliček a přihrávek, kdy vždy jedna pětka bruslila a přihrávala si v útočném pásmu mezi zbývajícími hráči. Nakonec došlo ke střelám na brankáře. Posledních 15 minut tréninku měli hráči na volné bruslení a vydýchání. Pár minut před půl jednou už byla na ledě opět jen rolba.

 


Odpolední trénink začal o půl šesté. Na tribunách přibylo diváků a nechyběl ani prezident klubu pan Velčovský. Ten se zúčastnil i dopoledního rozbruslení. Stejně jako dopoledne se hokejisté snažili co nejrychleji prokličkoval mezi postavenými kužely.

 


Po úpravě ledu rolbou přišel na řadu mini zápas. Žlutá a modrá pětka nastoupila proti zelené a šedé doplněné o bílé juniorské nováčky. Zápas měl jednoznačný průběh a po chvíli, po třech krásných akcích, již žluto-modří vedli v poměru 3:0. První gól mini zápasu vstřelil útočník modré pětky Radek Kučera. Utkání skončilo výsledkem 4:1 pro žluto-modré. Poslední půlhodinu hráči prověřili jak postřeh, tak i nové lapačky a betony Tihláře a Betince. V 19:00 skončil Drakům první tréninkový den na ledě.


Důležité časy pro všechny, kteří by se rádi na trénink podívali:

pondělí - pátek od 10:30 do 12:30 a od 17:30 do 19:00 hod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.7.2007 13:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Kharl
122
No parada, z toho jsem malem padl na prdel...uzasne...
Reagovat
Datum: 25.7.2007 21:44
Titulek: brzy
Autor: Orgoj Chorchoj
45
Není to na draky moc brzy ?Pokud vím ,tak jejich čas přišel až s podzimem.No a na jeich trénink se určitě nechystám,snad mi to prominou.
Reagovat
Datum: 26.7.2007 09:11
Titulek: Re: brzy
Autor: Petr
34
Á pán je gurmán. Můžeš být rád, že aspoň něco dělá tomuto městu reklamu... Myslím, že nemáš právo hodnotit to, co neznáš.. Myslím, že tvůj čas nadešel už nyní, tak se pakuj:X
Reagovat
Datum: 26.7.2007 14:25
Titulek: Re: brzy
Autor: Jimbo
115
102
Co to tady placate? Jaka reklama? Je tady mnohem vic nadanejsich a ambicioznejsich sportovcu nez jsou hokejsti. Smulu maji v tom, ze jim radnice nepovoli nejakej ten placek a tim padem sponzori nesypou penize. Hokej sux!
Reagovat
Datum: 26.7.2007 15:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Kharl
21
Presne tak!!!
Reagovat