SPORT

Draci otočili zápas s Havlíčkovým Brodem a vydřeli první výhru

18. ledna 2012, 21:19, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Svěřenci Radka Kučery zlomili nepříznivý vývoj sezony po Novém roce, stejně jako hrozivě se vyvíjející utkání s Havlíčkovým Brodem a zaslouženě se dočkali první výhry.
 Utkání zahájili Draci tradičně náporem. Kroužení kolem Nerudovy branky však ke větší šanci nevedlo. Hosté disponují zřejmě fyzicky největším mužstvem v lize a ve svých rozích hráli velice důsledně. Plášek se poté neprosadil ani z úniku sám na Nerudu. Udeřilo proto na druhé straně. Půl minuty před koncem beci Šumperka propadli na modré čáře a Švaňhal přes ně zakončil následné přečíslení - 0:1.

V oslabení na začátku druhé části pak chtěl Holík vyhodit kotouč středem svého pásma, jenže ten mu sjel a domácí kapitán nechtěně ohrozil vlastního brankáře. Štůralu poté překonal z dorážky Semorád. Psychika Draků byla dole. Dobrým pohybem si však vybojovali přesilové hry, ze kterých zápas otočil. Klíčovou roli při tom sehrál právě zdravě naštvaný Holík. Po jeho střelách se z dorážek prosadili nejprve Hlinka a krátce po něm šťastně nohou Plášek. V polovině utkání potom sám šumperský kapitán strhl vedení na stranu domácích střelou od modré čáry po příhře od Pláška. 

Infarktové momenty poté zařídila dvojnásobná přesilovka hostů, které však vychytal Štůrala. Na konci oslabení ujel Meluzín, ale nedal, stejně jako Plášek z dorážky před prázdnou brankou. Vzápětí se totožným způsobem nedokázali prosadit Rebelové. 

Třetí třetinu opanovali Draci a dokráčeli k nakonec jasnému vítězství. Nejprve byl nejpohotovější před Nerudou Hulva a v 55. minutě přidal svůj druhý gól Holík a bylo rozhodnuto. Vítězství ještě zpečetil Plášek, který tak korunoval svůj rovněž skvělý výkon. Podobně dobře si však vedl i nový obránce Suchý, jenž se představil poprvé šumperskému publiku a stal se okamžitě oblíbencem tribun.

Díky vítězství nad Rebelem se Draci drží stále na distanc pěti bodů před Třebíčí, nicméně teď čeká Šumperk série těžkých utkání, jež načnou v sobotu v Jihlavě.

Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod  6:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.