SPORT

Draci opět padli a znovu doma

12. října 2011, 20:47, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Kouzlo dračí sluje je zřejmě definitivně odčarováno. Po Písku zde zvítězily i Benátky, Draci však brali bod.
Šumperští hokejisté se zřejmě nachází v mírné krizi. Čtvrtá porážka celkem v řadě nedává tušit nic dobrého, zvláště když Draci byli v utkání s Benátkami lepším celkem.
Oba týmy ve středu překvapily fanoušky obsazením brankářského postu. Za hosty zůstala obvyklá jednička Stejskal jen na lavičce a jeho místo zaujal Blažíček. Šumperk se naopak při zranění Štůraly vytasil s posilou z Vítkovic Filipem Šindelářem, jenž přišel vypomoci v rámci střídavých startů.
Čisté konto v dračím dresu však Šindelář neudržel dlouho. Již ve 4. minutě totiž Král ideálně našel Jonáka a ten otevřel skóre - 0:1. Draci odpověděli velkým tlakem, ale Velecký ani Hulva v samostatných únicích neuspěli a stejně se vedlo v dalších šancích i Mičulkovi, Sedlíkovi nebo Pláškovi. Drakům se prostě v koncovce nedaří.
Střelecké trápení prolomil až ve 33. minutě Daniel Vrdlovec, jenž dorazil Drtilovu střelu v přesilovce a bylo vyrovnáno. Domácí se mohli dostat do vedení, ale Blažíček a štěstěna byli výrazně proti, a tak se ani jedna z moha dalších šancí neujala.
Ve třetí třetině se hra vyrovnala, o vedoucí gól se strhla velká bitva, ze které bohužel vyšli vítězně hosté, když se trefil Král po spolupráci se Skalickým. Draci se však ani zdaleka nevzdali a zcela zaslouženě se dočkali vyrovnání. V 57. minutě se opakovanou střelou prosadil kanonýr Velecký, přičemž poté Šumperk sahal po vítězství, avšak další příležitosti zůstaly opět nevyužity.
Lekci z produktivity v podání Benátek dokončil opět Král. V prodloužení totiž nejprve nedokázal rozhodnout Cink, aby pár okamžiků poté rozhodl zkušený hostující útočník.
Draci tak podlehli Benátkám v prodloužení a do tabulky si tak připisují jediný bod. Jedná se však o porážku velmi krutou. Šumperk měl více ze hry, ale nedokázal proměnit nabízené šance. Zapracovat na finální fázi však mohou svěřenci Radka Kučery již v sobotu v Berouně a zastavit tak nepříjemnou minisérii čtyř porážek.

Salith Šumperk - HC Benátky nad Jizerou  2:3 po prod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.10.2011 17:37
Titulek: .
Autor: Bobby Orr
23
Už se přejmenovali na Papíroví draci? Z velmi hořlavého papíru?
Reagovat
Datum: 14.10.2011 17:22
Titulek: Re: .
Autor: makarov
138
ještě nee
Reagovat