SPORT

DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait

12. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait Šumperk – Je to logické. Nový trenér může mít jiné představy o podobě kádru než jeho předchůdce. Martin Janeček po svém dosazení do funkce hlavního kouče chce hrát se šumperskými Draky živější hokej založený na rychlosti a při sestavování kádru pro nadcházející druholigovou sezónu se podle toho zařídil.

 Oproti předchozímu ročníku, v němž žlutomodří vypadli v semifinále play-off s Moravskými Budějovicemi, se nepočítá se službami zkušených Pláška, Čuříka a Mojžíše. Na seznamu pro letní přípravu chybí i Romančík, Vorobjev či Králík. Posledně jmenovaný se upsal Novému Jičínu. Janeček si po důkladné analýze ponechal deset hráčů, přičemž šanci zaujmout znovu dostanou i čtyři mladí odchovanci Venouš, Blecha, Urban a Šíp.

Cílevědomý kormidelník při hledání vhodných posil zabrousil do bývalého působiště a z Opavy pozval na úvodní trénink na suchu brankáře Michala Waneckiho a perspektivní útočné duo Tadeáš Jaroš – Daniel Spratek. Obranné řady mají patřičně vyztužit dva beci, kteří byli v uplynulém soutěžním období nejproduktivnějšími zadáky svých týmů. Konkrétně se jedná o jedenadvacetiletého Daniela Kabelku z Komety Brno (naposledy Moravské Budějovice) a o pět let staršího Michala Žáka. Odchovanec Vsetína během hostování ve Valašském Meziříčí dokonce nasbíral nejvíce kanadských bodů ze všech obránců hrajících ve východní skupině druhé ligy.
V případě Michala Vymazala a Jana Milfaita se jedná o návrat „ztracených synů“.

Oba forvardi by měli patřit k největším ofenzivním tahounům obměněného mužstva. Mezi fanoušky oblíbený Vymazal si po odchodu z Tyršova stadiónu střihl angažmá v prvoligové Porubě a nevedl si tam špatně. Milfait byl u toho, když Draci před třemi roky přišli v infarktovém závěru o druhou nejvyšší soutěž a jako jeden z mála tehdy snesl přísnější měřítko. Po comebacku do Havlíčkova Brodu se okamžitě zařadil mezi klíčové postavy Rebelů. V předešlém ročníku za ně odehrál 44 utkání, v nichž nastřílel 22 gólů a navrch přidal 41 brankových asistencí. Na přestupovém trhu byl žádaným zbožím. Kromě klubu z havlíčkobrodské Kotliny o něj stálo i ambiciózní Vrchlabí.
 
„Jsem maximálně spokojený s tím, že jsme se až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešli v plném počtu. Můžu tak pracovat s mužstvem, co jsem si vybral pro začátek přípravy,“ pochvaloval si současný stav Martin Janeček.

V Šumperku se po zásahu exhavířovského lodivoda rozpadla zahraniční kolonie. Z ruského tria by mohl zůstat pouze Vladimir Antonov. „Jeho příchod bych rád zrealizoval. Jsem s ním v kontaktu. Domluvili jsme se, že se bude připravovat individuálně a že se spojíme před nástupem na led, k němuž dojde na konci července,“ nastínil hokejový nadšenec, jenž má za sebou trenérské angažmá v pražské Spartě.

LETNÍ PŘÍPRAVA

BRANKÁŘI: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.
ÚTOČNÍCI: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.


Foto: Petr Fišer

Michal Vymazal (vlevo) je zpátky v prostředí, které velmi dobře zná. Šumperští příznivci to kvitují s povděkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.6.2019 19:25
Titulek: skoda
Autor: cerny
skoda penez na ko..y
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.