SPORT

DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait

12. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait Šumperk – Je to logické. Nový trenér může mít jiné představy o podobě kádru než jeho předchůdce. Martin Janeček po svém dosazení do funkce hlavního kouče chce hrát se šumperskými Draky živější hokej založený na rychlosti a při sestavování kádru pro nadcházející druholigovou sezónu se podle toho zařídil.

 Oproti předchozímu ročníku, v němž žlutomodří vypadli v semifinále play-off s Moravskými Budějovicemi, se nepočítá se službami zkušených Pláška, Čuříka a Mojžíše. Na seznamu pro letní přípravu chybí i Romančík, Vorobjev či Králík. Posledně jmenovaný se upsal Novému Jičínu. Janeček si po důkladné analýze ponechal deset hráčů, přičemž šanci zaujmout znovu dostanou i čtyři mladí odchovanci Venouš, Blecha, Urban a Šíp.

Cílevědomý kormidelník při hledání vhodných posil zabrousil do bývalého působiště a z Opavy pozval na úvodní trénink na suchu brankáře Michala Waneckiho a perspektivní útočné duo Tadeáš Jaroš – Daniel Spratek. Obranné řady mají patřičně vyztužit dva beci, kteří byli v uplynulém soutěžním období nejproduktivnějšími zadáky svých týmů. Konkrétně se jedná o jedenadvacetiletého Daniela Kabelku z Komety Brno (naposledy Moravské Budějovice) a o pět let staršího Michala Žáka. Odchovanec Vsetína během hostování ve Valašském Meziříčí dokonce nasbíral nejvíce kanadských bodů ze všech obránců hrajících ve východní skupině druhé ligy.
V případě Michala Vymazala a Jana Milfaita se jedná o návrat „ztracených synů“.

Oba forvardi by měli patřit k největším ofenzivním tahounům obměněného mužstva. Mezi fanoušky oblíbený Vymazal si po odchodu z Tyršova stadiónu střihl angažmá v prvoligové Porubě a nevedl si tam špatně. Milfait byl u toho, když Draci před třemi roky přišli v infarktovém závěru o druhou nejvyšší soutěž a jako jeden z mála tehdy snesl přísnější měřítko. Po comebacku do Havlíčkova Brodu se okamžitě zařadil mezi klíčové postavy Rebelů. V předešlém ročníku za ně odehrál 44 utkání, v nichž nastřílel 22 gólů a navrch přidal 41 brankových asistencí. Na přestupovém trhu byl žádaným zbožím. Kromě klubu z havlíčkobrodské Kotliny o něj stálo i ambiciózní Vrchlabí.
 
„Jsem maximálně spokojený s tím, že jsme se až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešli v plném počtu. Můžu tak pracovat s mužstvem, co jsem si vybral pro začátek přípravy,“ pochvaloval si současný stav Martin Janeček.

V Šumperku se po zásahu exhavířovského lodivoda rozpadla zahraniční kolonie. Z ruského tria by mohl zůstat pouze Vladimir Antonov. „Jeho příchod bych rád zrealizoval. Jsem s ním v kontaktu. Domluvili jsme se, že se bude připravovat individuálně a že se spojíme před nástupem na led, k němuž dojde na konci července,“ nastínil hokejový nadšenec, jenž má za sebou trenérské angažmá v pražské Spartě.

LETNÍ PŘÍPRAVA

BRANKÁŘI: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.
ÚTOČNÍCI: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.


Foto: Petr Fišer

Michal Vymazal (vlevo) je zpátky v prostředí, které velmi dobře zná. Šumperští příznivci to kvitují s povděkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.6.2019 19:25
Titulek: skoda
Autor: cerny
20
skoda penez na ko..y
Reagovat
Datum: 17.6.2019 20:13
Titulek: .
Autor: Jarda Hofman
15
pokud to bude pana šéfa bavit hokejové opičárna bude pokračovat a radnice bude cálovat a cálovat, to je realita
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.