SPORT

DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait

12. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait Šumperk – Je to logické. Nový trenér může mít jiné představy o podobě kádru než jeho předchůdce. Martin Janeček po svém dosazení do funkce hlavního kouče chce hrát se šumperskými Draky živější hokej založený na rychlosti a při sestavování kádru pro nadcházející druholigovou sezónu se podle toho zařídil.

 Oproti předchozímu ročníku, v němž žlutomodří vypadli v semifinále play-off s Moravskými Budějovicemi, se nepočítá se službami zkušených Pláška, Čuříka a Mojžíše. Na seznamu pro letní přípravu chybí i Romančík, Vorobjev či Králík. Posledně jmenovaný se upsal Novému Jičínu. Janeček si po důkladné analýze ponechal deset hráčů, přičemž šanci zaujmout znovu dostanou i čtyři mladí odchovanci Venouš, Blecha, Urban a Šíp.

Cílevědomý kormidelník při hledání vhodných posil zabrousil do bývalého působiště a z Opavy pozval na úvodní trénink na suchu brankáře Michala Waneckiho a perspektivní útočné duo Tadeáš Jaroš – Daniel Spratek. Obranné řady mají patřičně vyztužit dva beci, kteří byli v uplynulém soutěžním období nejproduktivnějšími zadáky svých týmů. Konkrétně se jedná o jedenadvacetiletého Daniela Kabelku z Komety Brno (naposledy Moravské Budějovice) a o pět let staršího Michala Žáka. Odchovanec Vsetína během hostování ve Valašském Meziříčí dokonce nasbíral nejvíce kanadských bodů ze všech obránců hrajících ve východní skupině druhé ligy.
V případě Michala Vymazala a Jana Milfaita se jedná o návrat „ztracených synů“.

Oba forvardi by měli patřit k největším ofenzivním tahounům obměněného mužstva. Mezi fanoušky oblíbený Vymazal si po odchodu z Tyršova stadiónu střihl angažmá v prvoligové Porubě a nevedl si tam špatně. Milfait byl u toho, když Draci před třemi roky přišli v infarktovém závěru o druhou nejvyšší soutěž a jako jeden z mála tehdy snesl přísnější měřítko. Po comebacku do Havlíčkova Brodu se okamžitě zařadil mezi klíčové postavy Rebelů. V předešlém ročníku za ně odehrál 44 utkání, v nichž nastřílel 22 gólů a navrch přidal 41 brankových asistencí. Na přestupovém trhu byl žádaným zbožím. Kromě klubu z havlíčkobrodské Kotliny o něj stálo i ambiciózní Vrchlabí.
 
„Jsem maximálně spokojený s tím, že jsme se až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešli v plném počtu. Můžu tak pracovat s mužstvem, co jsem si vybral pro začátek přípravy,“ pochvaloval si současný stav Martin Janeček.

V Šumperku se po zásahu exhavířovského lodivoda rozpadla zahraniční kolonie. Z ruského tria by mohl zůstat pouze Vladimir Antonov. „Jeho příchod bych rád zrealizoval. Jsem s ním v kontaktu. Domluvili jsme se, že se bude připravovat individuálně a že se spojíme před nástupem na led, k němuž dojde na konci července,“ nastínil hokejový nadšenec, jenž má za sebou trenérské angažmá v pražské Spartě.

LETNÍ PŘÍPRAVA

BRANKÁŘI: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.
ÚTOČNÍCI: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.


Foto: Petr Fišer

Michal Vymazal (vlevo) je zpátky v prostředí, které velmi dobře zná. Šumperští příznivci to kvitují s povděkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.6.2019 19:25
Titulek: skoda
Autor: cerny
56
skoda penez na ko..y
Reagovat
Datum: 17.6.2019 20:13
Titulek: .
Autor: Jarda Hofman
46
pokud to bude pana šéfa bavit hokejové opičárna bude pokračovat a radnice bude cálovat a cálovat, to je realita
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.