SPORT

Draci nezvládli klíčový zápas

28. listopadu 2009, 20:36, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Již v pozici posledního mužstva prvoligové tabulky vstupovali šumperští hokejisté do duelu s Havířovem, kde museli vyhrát, aby se přiblížili nejbližším tabulkovým sousedům.
Sobotní utkání se však Šumperku vůbec nepovedlo. Draci sice byli prakticky po celý zápas lepším nebo spíše aktivnějším týmem, ale z velkého množství šancí se ani jednou neprosadili a z hostujícího brankáře Čecha udělali hrdinu dne.

Na druhé straně sice Hylák dělal také co mohl, avšak ze situací, kdy jej šumperská defenziva nechala úplně na holičkách, nemohl vyjít jako vítěz.

Havířov byl jednoduše efektivnější. Ačkoli nějak výrazně nenapadal, do šancí se díky velkým hrubkám domácích beků do šancí dostal a ty narozdíl od domácích proměnil.

Hned v první třetině měl například na holi úvodní gól kapitán Šumperka Jiří Hašek a to rovnou třikrát, ale v samostatných únicích nepropasíroval puk mezi betony Čecha a poté z dorážky pálil nad. Hosté se prosadili ve druhé třetině. Přihrávku Sikory zužitkoval pohotovým zakončením z předbrankového prostoru Seman. Obrovskou minelu domácích obránců pak potrestal Šedivý, jenž se dostal do podobné situace jako Hašek v první třetině s jediným rozdílem, a to tím, že skóroval - 0:2.

Kalich hořkosti si pak Draci vypili až do dna v poslední třetině, kdy se nedokázali pořádně dostat přes pozornou obranu Havířova a naopak Hylák znovu dvakrát inkasoval.

Celkově tak zápas skončil ostudným skóre 0:4, přičemž se Šumperk dál potácí na dně první ligy a na předposlední Tábor s Kadaní ztrácí již čtyři body.
V sobotu byla sice příčinou prohry hlavně nulová efektivita v zakončení, šancí totiž bylo více než dost, ale z dlouhodobého hlediska je na šumperském vedení, aby získalo do svých řad minimálně jednoho, lépe však dva kvalitní beky typu zraněného Vosátka, protože současná obranná vozba Draků na první ligu ani náhodou nemá. Do očí bijící je tento fakt především při zakládání útoků, přesilovkách a celkové organizaci hry, která připomíná chaos. Obránci jsou sice na trhu nedostatkovým zbožím, avšak situace Šumperka je nyní natolik alarmující, že je to nutností.
 

Salith Šumperk - HC Havířov Panthers  0:4Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.