Draci neuspěli v domácí premiéře

21. září 2008, 21:34, simi
Draci neuspěli v domácí premiéře První kolo druhé ligy hokejistů viděl po roce také šumperský stadion. Po sestupu se poprvé představili domácí Draci, kteří se netají svými vysokými ambicemi. Po dvou kolech na hřištích soupeřů měli na kontě 4 body, což určitě chtěli změnit. Proti byl však soupeř z Valašského Meziříčí.
Bobři z Valmezu začali sezonu parádně a po dvou výhrách mají 6 bodů. Velkou měrou k tomu přispěl také nový kapitán Bobrů Pavel Šebesta, který měl možnost hrát letos extraligu v dresu Mladé Boleslavi, ale dal přednost civilnímu zaměstnání a rodině na úkor hokeje. Jeho kvality byly vidět i v dnešním utkání.

Do utkání ale doslova vlétli Draci, kteří zasypali Krumpocha v brance hostů sprškou střel již v samém úvodu první třetiny. Po uklidnění vystavěli Bobři obrannou hráz, přes kterou se domácím jen těžko přecházelo a řešili to zejména nahazovanými puky, které doposud pozorná obrana odvracela. Byli to hosté, kteří poprvé pohnuli ukazatelem skóre. Z tlaku domácích se dokázali vymanit Dědek s Martiníkem a právě druhý jmenovaný překonal Danečka v prvním startu za Šumperk. Do konce první třetiny se i přes několik šancí domácích šlo za stavu 0:1.

Druhá třetina se nesla z počátku v duchu nepodařených útočných akcí na obou stranách. To změnili domácí, když v 29. minutě sevřeli Bobry a po několika závarech se z rychlé akce prosadil Čížek, který doklepl Holíkovu střelu. Svěřenci trenéra Petra Rutara poté znovu zaplavili Krumpocha střelami, avšak do vedení se těsně před přestávkou dostali opět hosté. Kratěna našel Dvořáka a ten suverénně zavěsil přes ležícího Danečka.

Do závěrečné části hry vstoupili lépe Draci, konkrétně Ladislav Martinka, jenž byl střelcem vyrovnávacího gólu. Martinka jemnou tečí Novosadovy střely překonal Krumpocha. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Za necelou minutu zužitkoval přečíslení tři na dva velezkušený Pavel Šebesta a znovu vrátil vedení na stranu Bobrů. Domácí pak hostující obranu ohrožovali v místy i drtivém tlaku prakticky až do konce utkání, nicméně většinou hráli Draci jakoby v křeči a několika vyloučeními pomohli Bobrům k pohodlnějšímu ubránění vedení, jež ještě pojistil střelou do prázdné branky Martiník. Valašské Meziříčí tak zdolalo Šumperk 4:2

Salith Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí  2:4

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).