SPORT

Draci jsou na pokraji vyřazení

30. března 2009, 14:58, Michal Šíma
Vsetín - Po smolné domácí prohře šumperští hokejisté nestačili na Vsetín ani na jeho ledě a v sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrávají 0:2.
Středeční duel na slavném stadionu Na Lapači provázela opět skvělá atmosféra. Přes čtyři tisíce diváků si tento důležitý zápas nenechalo ujít a svými hlasivkami hnali domácí hráče kupředu, avšak nesmí se zapomenout ani na výpravu Drafans ze Šumperka, jež také přispěla k vynikající kulise.
Bohužel zápas to byl pro Draky opět velmi krutý. Po veliké chybě v obraně se již v 6. minutě prosadil veterán Štraub, a když zanedlouho Maláč pustil lehké nahození od Hrni, trenér Režnar sáhnul ke střídání gólmanů.
Ve druhé třetině to však byli opět hosté, kdo jako první kapituloval. I Daneček se totiž musel sklonit před uměním mladého Erika Hrni - 3:0. Ještě do přestávky však vykřesal jiskru naděje ve vlastním oslabení Jakub Hulva, který snížil na 3:1.
Ve třetí třetině stejně jako i předchozí dvě třetiny a minulý zápas dováděl k šílenství brankář Valachů Lukáš Plšek, jenž byl opět jedním z hrdinů utkání. Až v 54. minutě se za jeho záda dostal odražený puk směřující do branky od brusle Drábka - 3:2. V této chvíli jeli Draci absolutně na doraz, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo. I přes obrovskou snahu a závěrečnou power-play to byli žlutozelení, kdo skóroval. Do opuštěné klece se trefil Tesařík.
Draci tak i podruhé podlehli Vsetínu a prohrávají v sérii 0:2. Šumperk je zřejmě jediný ze semifinalistů, kdo má prvoligové ambice, ale momentálně je nejblíže vyřazení. Draci ovšem již v sezoně párkrát ukázali, že vnitřní síla týmu je veliká a Vsetínu nedají nic zadarmo. Naopak předpokládá se, že série bude i přes nepříznivý vývoj dlouhá. V pátek se dá očekávat, že šumperští hokejisté na domácím ledě neponechají nic náhodě a poté děj se vůle boží na Valašsku.

VHK Vsetín - Salith Šumperk  4:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.