Draci jsou na pokraji vyřazení

30. března 2009, 14:58, Michal Šíma
Vsetín - Po smolné domácí prohře šumperští hokejisté nestačili na Vsetín ani na jeho ledě a v sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrávají 0:2.
Středeční duel na slavném stadionu Na Lapači provázela opět skvělá atmosféra. Přes čtyři tisíce diváků si tento důležitý zápas nenechalo ujít a svými hlasivkami hnali domácí hráče kupředu, avšak nesmí se zapomenout ani na výpravu Drafans ze Šumperka, jež také přispěla k vynikající kulise.
Bohužel zápas to byl pro Draky opět velmi krutý. Po veliké chybě v obraně se již v 6. minutě prosadil veterán Štraub, a když zanedlouho Maláč pustil lehké nahození od Hrni, trenér Režnar sáhnul ke střídání gólmanů.
Ve druhé třetině to však byli opět hosté, kdo jako první kapituloval. I Daneček se totiž musel sklonit před uměním mladého Erika Hrni - 3:0. Ještě do přestávky však vykřesal jiskru naděje ve vlastním oslabení Jakub Hulva, který snížil na 3:1.
Ve třetí třetině stejně jako i předchozí dvě třetiny a minulý zápas dováděl k šílenství brankář Valachů Lukáš Plšek, jenž byl opět jedním z hrdinů utkání. Až v 54. minutě se za jeho záda dostal odražený puk směřující do branky od brusle Drábka - 3:2. V této chvíli jeli Draci absolutně na doraz, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo. I přes obrovskou snahu a závěrečnou power-play to byli žlutozelení, kdo skóroval. Do opuštěné klece se trefil Tesařík.
Draci tak i podruhé podlehli Vsetínu a prohrávají v sérii 0:2. Šumperk je zřejmě jediný ze semifinalistů, kdo má prvoligové ambice, ale momentálně je nejblíže vyřazení. Draci ovšem již v sezoně párkrát ukázali, že vnitřní síla týmu je veliká a Vsetínu nedají nic zadarmo. Naopak předpokládá se, že série bude i přes nepříznivý vývoj dlouhá. V pátek se dá očekávat, že šumperští hokejisté na domácím ledě neponechají nic náhodě a poté děj se vůle boží na Valašsku.

VHK Vsetín - Salith Šumperk  4:2

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).