SPORT

Draci přece jen udolali Kadaň

21. září 2011, 20:47, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci přece jen udolali Kadaň Šumperk - Šumperští hokejisté sahali v duelu s Kadaní po třech bodech, mají však "jen" dva.
Po senzačním triumfu na ledě Chomutova přijela do Šumperka rezerva Pirátů Kadaň, zatím bez bodu.
Draci vstoupili do utkání plni elánu a již v 5. minutě otevřel skóre Jakub Hulva, jenž v přesilové hře obkroužil branku a překonal Závorku v brance Kadaně. Domácí se však z vedení neradovali dlouho. Již o dvě minuty později se prosadil z dorážky Fiala a bylo vyrovnáno. V první třetině byla hra vyrovnaná a velmi rychlá. Divák se i přes absenci větších gólových šancí nenudil.
Ve druhé třetině však kluziště opanovali svěřenci trenéra Radka Kučery. Spršku šancí kolem poloviny zápasu, jako třeba únik Veleckého, nakonec gólově korunoval Daniel Vrdlovec, jenž nejprve využil přesilovou hru a vzápětí se radoval po střele z dorážky. Dvoubrankové vedení však bohužel Drakům nestačilo.
Ve třetí třetině to sice nevypadalo na nějaký výrazný nápor Kadaně, protože hosté hráli velmi nepřesně, avšak ve 46. minutě při vyloučení Tesaříka projevil velké zkušenosti Zdeněk Skořepa, jenž na druhý pokus překonal Štůralu. V samotném závěru pak tlak hostů narůstal, ale rozhodně nešlo o nápor drtivý. Přesto se Kadani podařilo vyrovnat. Vyloučení Hulvy pak ještě v poslední minutě znásobil trenér Antoník odvoláním brankáře a zkušený Mikšovic znovu z dorážky vyrovnal.
Velká rána pro domácí však neměla v psychice hráčů velké následky a Draci v klidu přečkali prodloužení a v závěrečných nájezdech nakonec brali bod navíc.
Všichni šumperští střelci (tedy Hulva, Vrdlovec i Velecký) byli úspěšní, naopak na druhé straně vyzrál na Štůralu jen Fiala.
Po průběhu utkání se takovéto dvoubodové vítězství sice může jevit jako ztráta, avšak v extrémně vyrovnané první lize je třeba si vážit i vybojovaných nájezdů, zvláště když Draci po čtvrtém kole okupují neuvěřitelnou šestou pozici v tabulce.

Salith Šumperk - SK Kadaň  4:3 po sam. náj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).