KULTURA

Dopravní herna pobaví i ukáže, jak řídit letadlo

23. července 2019, 22:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Novou výstavu připravilo na prázdniny zábřežské muzeum. Malým i velkým „hračičkům“ otevřelo velkou dopravní hernu, v níž se nejen hodně dozvědí, ale hlavně si pohrají.

 Výstava je interaktivní a kromě herních koutků s dopravní tématikou obsahuje také simulátor letadlového letu. Ten je velkým lákadlem nejen pro kluky, ale za řídicí páku s radostí usedají i holky. Jako například děti ze základní a mateřské školy Písařov - výstavu si užili jako úplně první zájemci.

Sahati na exponáty výslovně přikázáno 

„Zavedl nás sem program v pořadí druhého příměstského tábora,“ zdůvodnila návštěvu Zuzana Haltmarová. “Je to tu fajn, každé s dětí si hned našlo svoji zábavu,“ dodala k činnostem, které ji i sedmnáctku přítomných dětí dokázaly zabavit na celé dopoledne.
„Byla jsem na podobné herně v Šumperku, tady se ale víc hraje a taky skládá,“ zhodnotila desetiletá Stella nabídku, která kromě oddílů věnovaných autům a letadlům zahrnuje i železnici s historickou datumovkou jízdenek a maketou původního zábřežského nádraží.

„Část exponátů je ze soukromých sbírek, zbytek z historického archívu,“ zve k návštěvě vedoucí muzea Milan Dvořák. „Výstavu si s dětmi určitě užijí rodiče, nahlášený mám ale i zájezd důchodců,“ říká k zájmu o tak trochu jiný druh muzejní zábavy. V Zábřehu bude pro zájemce dostupná do 4. září.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.