KULTURA

Dopravní herna pobaví i ukáže, jak řídit letadlo

23. července 2019, 22:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Novou výstavu připravilo na prázdniny zábřežské muzeum. Malým i velkým „hračičkům“ otevřelo velkou dopravní hernu, v níž se nejen hodně dozvědí, ale hlavně si pohrají.

 Výstava je interaktivní a kromě herních koutků s dopravní tématikou obsahuje také simulátor letadlového letu. Ten je velkým lákadlem nejen pro kluky, ale za řídicí páku s radostí usedají i holky. Jako například děti ze základní a mateřské školy Písařov - výstavu si užili jako úplně první zájemci.

Sahati na exponáty výslovně přikázáno 

„Zavedl nás sem program v pořadí druhého příměstského tábora,“ zdůvodnila návštěvu Zuzana Haltmarová. “Je to tu fajn, každé s dětí si hned našlo svoji zábavu,“ dodala k činnostem, které ji i sedmnáctku přítomných dětí dokázaly zabavit na celé dopoledne.
„Byla jsem na podobné herně v Šumperku, tady se ale víc hraje a taky skládá,“ zhodnotila desetiletá Stella nabídku, která kromě oddílů věnovaných autům a letadlům zahrnuje i železnici s historickou datumovkou jízdenek a maketou původního zábřežského nádraží.

„Část exponátů je ze soukromých sbírek, zbytek z historického archívu,“ zve k návštěvě vedoucí muzea Milan Dvořák. „Výstavu si s dětmi určitě užijí rodiče, nahlášený mám ale i zájezd důchodců,“ říká k zájmu o tak trochu jiný druh muzejní zábavy. V Zábřehu bude pro zájemce dostupná do 4. září.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.