KULTURA

Dolní Studénky zažijí hudební mejdan roku

15. června 2016, 11:00, Ondřej Polák
Dolní Studénky zažijí hudební mejdan roku Dolní Studénky - Koncerty populární skupiny No Name a zpěváka Ondřeje Rumla budou hlavním lákadlem dvanáctého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 24. do neděle 26. června v Dolních Studénkách i na jiných místech na Šumpersku.

 „Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, punk nebo rock. Letos potvrdilo účast čtrnáct kapel a mažoretkových skupin ze šesti zemí,“ podotkl organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

Ožije celý region

V sobotu od půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat na Točáku a v parku „U sovy“ před vlastivědným muzeem.
Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 hodin projde obcí průvod, na který po 14. hodině naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamějším kulturním areálu. Nedělní odpoledne bude pak věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov – Bludově a v Rapotíně. Slovenští No Name vystoupí na pódiu kulturního areálu v Dolních Studénkách v neděli od 19 hodin a jako jejich předkapela se publiku představí trio Trocha klidu ze Šumperka.
„Každý rok se počet posluchačů zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost, loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.

500 muzikantů a mažoretek

Zahraničními hosty letošního ročníku budou orchestry z Polska, Itálie, Slovenska a Slovinska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ spočítal Sršeň. Hudba bez hranic není jen hudební přehlídkou, ale také festivalem setkávání mladých lidí ze středoevropských zemí. Jim i posluchačům umožňuje poznávat historii, kulturu a mentalitu evropských sousedů.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na No Name zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun a na místě 290 korun.
Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na webu hudbabezhranic.cz.Foto: Ondřej Polák

Festival Hudba bez hranic vyvrcholí v neděli 26. června koncertem populární kapely No Name v čele se zpěvákem Igorem Timkem.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.6.2016 17:37
Titulek: A to zase zadarmo?
Autor: Hrk
184
194
Tak to beru.
Reagovat
Datum: 17.6.2016 11:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Hanka
101
104
Myslím, že nedělní večer na No Name je blbě načasováno :(.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).