KULTURA

Divadelní přehlídka Šokáček 2016 obsadí Staré Město

8. února 2016, 11:20, BH
Divadelní přehlídka Šokáček 2016 obsadí Staré Město Staré Město - Amatérské divadelní soubory z moravských i českých krajů a profesionální host z Brna se již podeváté představí v Kulturním domě ve Starém Městě pod Sněžníkem. Ve dnech 19. až 21. února se zde uskuteční divadelní přehlídka Šokáček. Horské městečko bude mít možnost opět přivítat to nejlepší, co se na ochotnické scéně urodilo.

 „Letos bude ve znamení mládí, krásy a radosti. Soudím tak z přihlášených souborů,“ uvedl předseda pořádajícího divadelního spolku Šok Rudolf Šmůla s tím, že na diváky čeká muzikál, komedie, pohádky i detektivka. Devátý ročník nabízí pestrou programovou nabídku od české klasiky Naši furianti přes dílo A. P. Čechova po klasickou pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Celkem se ve Starém Městě představí sedm divadelních souborů.
Přehlídka se uskuteční ve spolupráci s Místní akční skupinou Horní Pomoraví, která realizovala projekt podporující amatérské divadlo na venkově nazvaný Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic. „Díky ochotnickému souboru Šok Staré Město mohou obyvatelé města i okolí zhlédnout různorodé divadelní žánry. Jde totiž o lokalitu, která je málo dostupná a kde je nabídka kulturních programů malá. Velkým přínosem je i zapojení malého diváka a výchova k jevištní tvorbě prostřednictvím pohádek či pověstí,“ uvedla ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová s tím, že i kultura by měla být součástí života na venkově.
Slavnostní zahájení přehlídky se uskuteční v pátek večer v 19 hodin. Pak už bude večer patřit hercům Divadla Moravia z Vápenné na Jesenicku, kteří přivezou Šakalí léta. Hlavní program patří sobotě, kdy v 10 hodin obsadí jeviště staroměstského kulturního domu Hra s pohádkou divadla Slunečnice z Brna. Anekdoty A. P. Čechova přiveze Divadlo Václav z Václavova. Dvě jednoaktovky mohou diváci zhlédnout od 14 hodin. O dvě hodiny později rozehraje DS Nezakopneš z Jeseníku komedii Študáci a kantoři. Od 19 hodin se představí další známý soubor SemTamFór ze Slavičína s komediální detektivkou Past na osamělého muže.
„Závěr sobotního programu obstará několikanásobný účastník a vítěz Šokáčků Divadelní soubor Q 10, Studio Divadla Drak z Hradce Králové. Představí situační komedii nazvanou God doesn´t like piccolo aneb piccolo se neříká. Má to být podle protagonistů velká legrace, kterou herci v anotaci charakterizovali jako volný a zcela nepřehledný sled situací, událostí a pozastavení běžného života, které spolu nemají absolutně nic společného,“ láká na divadelní hostinu Šmůla.
Nedělní dopoledne bude opět pařit dětským divákům. V 10 hodin se opět představí studio Q 10 Divadla Drak z Hradce Králové s klasickou pohádkou Dlouhý, Široký, Bystrozraký. Šokáček 2016 uzavře DS Slovanský tyátr z Olomouce s klasikou Naši furianti.
Přehlídka Šokáček 2016 se v letošním roce uchází o podporu Nadace Život umělce.


Foto: archiv DS Šok

Divadelní soubor SemTamFór ze Slavičína přiveze komediální detektivku Past na osamělého muže.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.