ZPRÁVY

Dětská hra zalarmovala policii a pyrotechniky

28. ledna 2014, 05:56, Jaroslav Kropáč
Loštice - Nevinná dětská hra se v neděli 18. ledna proměnila v Lošticích v opravdové drama. Kovovou trubku, kam si děti ukryly pár drobností a kterou měli jejich vrstevníci hledat, si totiž místní občané spletli s bombou. Okamžitě uvědomili policii a ta následně rozjela mohutnou bezpečností akci.

„Podezřelý předmět se nacházel na autobusové zastávce, kde ho dle výpovědi svědků měli umístit tři mladíci. Na místo byl přivolán pyrotechnik, hasiči a záchranná služba,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Ocelová trubka se zaslepenými konci budila respekt, přiblížil se k ní jen zkušený odborník na trhaviny. Právě ten zjistil, že o žádnou nálož nejde. „Jednalo se o schránku ke hře Geocaching, pomocí níž si její hráči předávají různé zprávy nebo předměty. Apelujeme na osoby, které se touto aktivitou zabývají, aby příště při volbě tvaru schránky a jejím umístění více přemýšleli,“ rozuzluje zábavnou historku Bednařík.

Geocaching získává na popularitě

Zmiňovaná hra si v okrese získává stále větší popularitu, a to nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Jejím smyslem je hledat v terénu místa, kde jsou ukryté geo schránky. „K hledání skrýší potřebujete gps navigaci nebo mobilní telefon, který ji umožňuje. Pak už můžete cestovat po regionu a hledat předem určená místa, jejichž seznam je dostupný na internetu. Každá skrýš obsahuje nějaký předmět, který si z něj vezmete a svůj vlastní do ní vložíte,“ vysvětluje podstatu hry Bronislav Vavruša z Vily Doris v Šumperku. Posláním zmiňované zábavy je dostat mládež od počítačů a televizí na čerstvý vzduch a probudit v ní zájem o cestování a přírodu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.