ZPRÁVY

Dětská hra zalarmovala policii a pyrotechniky

28. ledna 2014, 05:56, Jaroslav Kropáč
Loštice - Nevinná dětská hra se v neděli 18. ledna proměnila v Lošticích v opravdové drama. Kovovou trubku, kam si děti ukryly pár drobností a kterou měli jejich vrstevníci hledat, si totiž místní občané spletli s bombou. Okamžitě uvědomili policii a ta následně rozjela mohutnou bezpečností akci.

„Podezřelý předmět se nacházel na autobusové zastávce, kde ho dle výpovědi svědků měli umístit tři mladíci. Na místo byl přivolán pyrotechnik, hasiči a záchranná služba,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Ocelová trubka se zaslepenými konci budila respekt, přiblížil se k ní jen zkušený odborník na trhaviny. Právě ten zjistil, že o žádnou nálož nejde. „Jednalo se o schránku ke hře Geocaching, pomocí níž si její hráči předávají různé zprávy nebo předměty. Apelujeme na osoby, které se touto aktivitou zabývají, aby příště při volbě tvaru schránky a jejím umístění více přemýšleli,“ rozuzluje zábavnou historku Bednařík.

Geocaching získává na popularitě

Zmiňovaná hra si v okrese získává stále větší popularitu, a to nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Jejím smyslem je hledat v terénu místa, kde jsou ukryté geo schránky. „K hledání skrýší potřebujete gps navigaci nebo mobilní telefon, který ji umožňuje. Pak už můžete cestovat po regionu a hledat předem určená místa, jejichž seznam je dostupný na internetu. Každá skrýš obsahuje nějaký předmět, který si z něj vezmete a svůj vlastní do ní vložíte,“ vysvětluje podstatu hry Bronislav Vavruša z Vily Doris v Šumperku. Posláním zmiňované zábavy je dostat mládež od počítačů a televizí na čerstvý vzduch a probudit v ní zájem o cestování a přírodu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.