KULTURA

Deník opuštěné duše se odehrává v Jeseníkách

5. listopadu 2010, 00:00, rejdakce
Deník opuštěné duše se odehrává v Jeseníkách Šumperk - Na šumperských knižních pultech se objevila nová kniha "Deník opuštěné duše" šumperského autora vystupujícího pod pseudonymem Sorveto.


Jedná se o duchovně filozofický román zabývající se hledáním odpovědí na otázku, jaký smysl má lidská existence na zemi. Zvolená forma pro základ filozoficko-duchovního přemítání o smyslu života není v literatuře příliš častá, a tudíž může být považována za originální.

Hlavním místem dění je město Šumperk a vesnice Ostružná v Jeseníkách, Spišské podhradie na Slovensku a Halberstadt v Německu.
 

Stučná charakteristika knihy

Věčná otázka o smyslu existence člověka a jeho úloze ve světě, který jej obklopuje, byla v průběhu staletí mnohokrát zodpovězena, ale i přesto se jako evergreen neustále vrací a nutí k zamyšlení další a další jednotlivce. Proč nejsme schopni jednoduše přijmout pravdu a stále pochybujeme, abychom nakonec dospěli ke stejnému závěru jako sta tisíce lidí před námi? Co je příčinou pochyb? Proč pravdu o smyslu světa a naší úlohy v něm nevidíme?

Deník opuštěné duše je kniha zabývající se hledáním odpovědí na tyto otázky. Forma, kterou autor zvolil pro základ filozoficko-duchovního přemítání o smyslu života, není v literatuře příliš častá. Jedná se o příběh člověka, který se jednou ráno probudí a zjistí, že zůstal na celé planetě úplně sám. Jediné, čím může svět vrátit do normálu, jsou nasbírané životní zkušenosti z filozofie, ezoteriky a duchovních nauk, které se snaží využít k pochopení osudového záměru. Tvrdou realitu se snaží zahnat svérázným černým humorem, který jej sice částečně osvobozuje, ale neřeší všudypřítomný stres a samotu. Jediní, kdo mu zůstali ku pomoci v těžkých chvílích a na koho se může obrátit pro radu, jsou jeho strážní andělé. Ti s ním však příliš nekomunikují a nechávají většinu úvah výhradně na něm samotném.


Ukázka z knihy, ve formátu.pdf


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.