Delta okusila play-off

14. března 2008, 14:48, simi
Šumperk - V prvním kole vyřazovací části změřili šumperští futsalisté své síly s celkem Jistebníku. Umístění po základní části mohlo pasovat do role favorita 1. FC Deltu Real. Nicméně Jistebník, ačkoli se mu v dlouhodobé soutěži příliš nedařilo, kdy skončil až na šestém místě tabulky, je považován za nesmírně zkušený a kvalitní tým, který se navíc před vyřazovacími boji posílil například o reprezentanta Janovského, jenž přišel z polských Katowic. Dala se tedy čekat vyrovnaná a nervy drásající série.
Na první utkání v šumperské hale gymnázia se očekávala skvělá divácká kulisa a nutno dodat, že to se pořadatelům splnilo. Mnoho sportovních příznivců dalo přednost futsalu před hokejem a již hodinu před utkáním se začala plnit jediná tribuna. Jakoby v opozici k situaci v hledišti se zpočátku nehrál příliš zábavný futsal. Oba týmy se spíše oťukávaly, ale větši snaha útočit byla vidět ze strany domácích. Ti se však snažili až příliš často prosazovat individuálně a to nevedlo k úspěchu.

Naopak, ze zbytečně ztracených míčů těžili hráči Jistebníku a po jednom takovém individuálním zaváhání se hosté ujali vedení, když se z rychlého brejku trefil Jan Janovský. To podnítilo k ještě větší snaze domácí futsalisty, ale za půlící čárou naráželi na v černých dresech hrající obranný blok případně skvělého Krayzela v brance.
Až ve 13. minutě se po narážečce s Okleštěkem trefil navrátilec do sestavy Delty Pavel Šultes a rozjásal zaplněné ochozy. Poté byl k vidění opět opatrný futsal, kde dominovaly obrany, respektive brankáři. Ovšem v 18. minutě přišel úder Jistebníku, kdy hostující Čavera pohotově dorazil střelu Maruchniče a zvrátil tak stav na svou stranu, a tak skončil také první poločas - 1:2. Také v druhém poločase bylo 400 diváků svědkem spíše úporné hry domácích a relativně v klidu bránících hostů, kteří spoléhali na rychlé kontry a především pak na své nepoměrně větší zkušenosti.

Když v 27. minutě zvýšil Hvolka na 3:1, tak se zdálo, že hráči Jistebníku dovedou utkání do vítězného konce, ale domácí zbraně nesložili a byl to opět Šultes, který korunoval svůj výkon druhým gólem do sítě Krayzela. Jenže hosté hned z rozehrání znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Trefil se Dušan Kašický - 2:4. To byla studená sprcha pro Deltu, která se však hnána publikem nevzdala a notně zdramatizovala vývoj utkání, kdy se z přímého kopu prosadil Martim Málko v 35. minutě. Domácí tak měli ještě pět minut k vynucení si aspoň prodloužení, ale bohužel ani drtivý závěrečný nápor a horní tyč nastřelená Šultesem k vyrovnání nevedly. Jistebník si tak odvezl z horké šumperské půdy vedení 1:0 ve čtvrtfinálové sérii hrané na dva vítězné zápasy.

1.FC Delta Real Šumperk - CC R.Mroček LKW Jistebník 3:4
3:4
Branky: 13. a 31. Šultes, 35. M. Málko - 6. Janovský, 18. Čavera, 27. Hvolka, 31. Kašický

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).