SPORT

Delta okusila play-off

14. března 2008, 14:48, simi
Šumperk - V prvním kole vyřazovací části změřili šumperští futsalisté své síly s celkem Jistebníku. Umístění po základní části mohlo pasovat do role favorita 1. FC Deltu Real. Nicméně Jistebník, ačkoli se mu v dlouhodobé soutěži příliš nedařilo, kdy skončil až na šestém místě tabulky, je považován za nesmírně zkušený a kvalitní tým, který se navíc před vyřazovacími boji posílil například o reprezentanta Janovského, jenž přišel z polských Katowic. Dala se tedy čekat vyrovnaná a nervy drásající série.
Na první utkání v šumperské hale gymnázia se očekávala skvělá divácká kulisa a nutno dodat, že to se pořadatelům splnilo. Mnoho sportovních příznivců dalo přednost futsalu před hokejem a již hodinu před utkáním se začala plnit jediná tribuna. Jakoby v opozici k situaci v hledišti se zpočátku nehrál příliš zábavný futsal. Oba týmy se spíše oťukávaly, ale větši snaha útočit byla vidět ze strany domácích. Ti se však snažili až příliš často prosazovat individuálně a to nevedlo k úspěchu.

Naopak, ze zbytečně ztracených míčů těžili hráči Jistebníku a po jednom takovém individuálním zaváhání se hosté ujali vedení, když se z rychlého brejku trefil Jan Janovský. To podnítilo k ještě větší snaze domácí futsalisty, ale za půlící čárou naráželi na v černých dresech hrající obranný blok případně skvělého Krayzela v brance.
Až ve 13. minutě se po narážečce s Okleštěkem trefil navrátilec do sestavy Delty Pavel Šultes a rozjásal zaplněné ochozy. Poté byl k vidění opět opatrný futsal, kde dominovaly obrany, respektive brankáři. Ovšem v 18. minutě přišel úder Jistebníku, kdy hostující Čavera pohotově dorazil střelu Maruchniče a zvrátil tak stav na svou stranu, a tak skončil také první poločas - 1:2. Také v druhém poločase bylo 400 diváků svědkem spíše úporné hry domácích a relativně v klidu bránících hostů, kteří spoléhali na rychlé kontry a především pak na své nepoměrně větší zkušenosti.

Když v 27. minutě zvýšil Hvolka na 3:1, tak se zdálo, že hráči Jistebníku dovedou utkání do vítězného konce, ale domácí zbraně nesložili a byl to opět Šultes, který korunoval svůj výkon druhým gólem do sítě Krayzela. Jenže hosté hned z rozehrání znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Trefil se Dušan Kašický - 2:4. To byla studená sprcha pro Deltu, která se však hnána publikem nevzdala a notně zdramatizovala vývoj utkání, kdy se z přímého kopu prosadil Martim Málko v 35. minutě. Domácí tak měli ještě pět minut k vynucení si aspoň prodloužení, ale bohužel ani drtivý závěrečný nápor a horní tyč nastřelená Šultesem k vyrovnání nevedly. Jistebník si tak odvezl z horké šumperské půdy vedení 1:0 ve čtvrtfinálové sérii hrané na dva vítězné zápasy.

1.FC Delta Real Šumperk - CC R.Mroček LKW Jistebník 3:4
3:4
Branky: 13. a 31. Šultes, 35. M. Málko - 6. Janovský, 18. Čavera, 27. Hvolka, 31. Kašický


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.