KULTURA

David Deyl slibuje krásný zážitek z dobré hudbyROZHOVOR

29. září 2015, 15:00, Roman Tyčka
David Deyl slibuje krásný zážitek z dobré hudby Šumperk - Dům kultury Šumperk očekává premiérový koncert mladého talentovaného zpěváka Davida Deyla. Charismatický umělec zde vůbec poprvé vystoupí v pátek 2. října od půl osmé večer. Společně s doprovodnou kapelou uvede hitové písně Akorát, Hry o nás nebo Počítám, ale také skladby z nové desky. „Do Šumperka se už moc těším,“ přiznává v následujícím rozhovoru David Deyl.

 Jaké jsou zatím ohlasy fanoušků na nové album V ozvěnách?
Mám z této desky obrovskou radost, protože je to první nahrávka, za kterou si stoprocentně stojím. Pracoval jsem na ní skoro dva roky. Velmi mě těší, že posluchači ho náležitě oceňují a líbí se jim.

Můžete nám nové album více představit?

Mé v pořadí třetí album je celé natočené s živým orchestrem Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, což je v českém prostředí celkem unikátní záležitost. Opustil jsem klasický mainstreamový pop rock a našel jsem, co je mému srdci nejbližší, což jsou baladické písně s orchestrem. Tento žánr se nazývá classical crossover.

Vybral jste si pro sólovou dráhu právě tento žánr i kvůli tomu, že máte klasické hudební vzdělání?
Ano, u paní profesorky Slavíčkové jsem se naučil klasickému zpěvu a mám barvu hlasu, který se k tomuto žánru hodí. Vždy se mi líbily muzikály, takové ty větší formy. Mou tvorbu ovlivnili také interpreti jako jsou Simple Plan, One Republic, Sunrise Avenue, Bruno Mars nebo Ronan Keating. K tomuto žánru jsem prostě musel dospět.

Dostala se k nám informace, že chystáte na podzim velké překvapení. Můžete aspoň naznačit, o co by se mělo jednat?
Konkrétní úplně nebudu, ale má to něco společného s Vánocemi. Třeba koupím kapra a budu na Staroměstském náměstí prodávat rybí polévku. (smích)

Jaký máte nejsilnější zážitek z koncertu, kde jste byl jako divák?
Asi vystoupení kapely One Republic před Lennym Kravitzem v Praze. Viděl jsem je a slyšel úplně poprvé. Bylo to neskutečně dobré. Odzpíval jsem s nimi celý koncert! Lidé vedle mě si mysleli, že jsem blázen. (smích)

V pátek se vůbec poprvé představíte v Šumperku. Měl jste možnost naše město někdy alespoň navštívit?
Šumperkem jsem do teď pouze projížděl na jiná vystoupení. Neměl jsem tedy možnost město blíže poznat, ale o to více se k vám těším a myslím si, že to bude skvělý koncert a lidi si odnesou krásný prožitek z dobré hudby.

Na závěr obligátní vzkaz pro šumperské fanoušky?
Jsme s celou kapelou rádi, že můžeme do Šumperka přijet a moc se na koncert a na fanoušky těšíme!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.